ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد

ارتش آمریکا اولین تصاویر ویدئویی از عملیاتی در شمال سوریه که رهبر گروه تروریستی داعش، در آن کشته شد را منتشر نموده است.

ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد

به گزارش خبرنگاران، این تصاویر برفکی نیروهای آمریکایی را درحال نزدیک شدن به مجتمعی که ابوبکر البغدادی در آن مخفی شده بود نشان می دهد.

بنا به گفته مسئولان آمریکایی، البغدادی به داخل تونلی زیر مجتمع گریخت و با یک جلیقه انفجاری خودکشی کرد. این مجتمع دقایقی بعد از آن عملیات با پرتاب موشک هایی از هواپیما با خاک یکسان شد.

ژنرال کنت مکنزی فرمانده سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت که دو کودک همراه البغدادی در تونل جان باختند. قبلا شمار این بچه ها سه نفر گزارش شده بود.

به گزارش بی بی سی گفت نمی تواند روایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که گفته البغدادی درحال ضجه و گریه کشته شد را تایید کند.

ژنرال مکنزی گفت این مشاهدات قابل تصدیق من از ماجراست. نمی توانم نکته دیگری را درباره آخرین لحظات زندگی او تایید کنم. راهی نیست که قادر به این کار باشم.

فرمانده سنتکام در کنفرانسی خبری گفت: او همراه دو کودک به داخل تونلی خزید و درحالی که افرادش در مجتمع ماندند خود را منفجر کرد. با این رفتار خودتان می توانید استنباط کنید که او چگونه آدمی بود. چهار زن - که جلیقه انفجاری پوشیده بودند - و یک مرد در مجتمع کشته شدند.

به گفته او شمار نامعلومی از همدستان البغدادی بعد از آتش گشودن به سوی هلی کوپتر ارتش آمریکا کشته شدند.

او اضافه نمود: می خواهم روشن کنم که علیرغم فشار زیاد و ماهیت پرسر و صدای این یورش، از هیچ تلاشی برای پرهیز از مرگ غیرنظامیان و حفاظت از بچه های که گمان می کردیم شاید در مجتمع باشند فروگذار نشد.

ژنرال مکنزی تایید کرد که هویت رهبر داعش با یاری دی ان ای تایید شده است و اضافه نمود که نمونه هایی از دی ان ای او از زمان بازداشتش در سال 2004 در عراق وجود داشت.

او گفت بقایای جسد البغدادی برای شناسایی به پایگاهی که حمله از آن صورت گرفته بود منتقل شد و بعد ظرف 24 ساعت براساس قوانین مناقشه مسلحانه در دریا دفن شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید