بیانیه آژانس اتمی در واکنش به شروع گام چهارم برجامی ایران

فارس نوشت: یک سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در واکنش به اعلام شروع گام چهارم کاهش تعهد ایران به توافق هسته ای، تأیید کرد که این اقدام با نظارت این نهاد بین المللی انجام می گردد.

بیانیه آژانس اتمی در واکنش به شروع گام چهارم برجامی ایران

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی آژانس در بیانیه ای گفت: ما از گزارش های امروز رسانه ها در خصوص فردو آگاه هستیم. بازرسان آژانس در ایران در محل حضور دارند و هرگونه فعالیت مرتبطی را به مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین گزارش می نمایند.

روز گذشته حسن روحانی رئیس جمهور ایران خاطرنشان کرد که تهران در ادامه روند کاهش تعهد خود به برجام، از روز چهارشنبه گازدهی به سانتریفیوژهای نصب شده در تأسیسات فردو را شروع می نماید.

ساعاتی پیش هم اعلام شد مخزن 2800 کیلویی حاوی حدود 2000 کیلوگرم گاز هگزا فلوراید اورانیوم (UF6) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفته است.

بر اساس بیانیه سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، این اقدام تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجرا شده است.

بیش از یک سال و نیم است که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شده و دیگر کشورهای باقی مانده در این توافق هم نتوانسته اند آنطور که وعده داده بودند، آثار منفی تحریم های یکجانبه آمریکا را جبران نمایند.

ایران در واکنش به این وضعیت، از اردیبهشت ماه سال جاری و با استناد به دو بند از برجام، روند کاهش پایبندی به برجام را شروع کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه آژانس اتمی در واکنش به شروع گام چهارم برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه آژانس اتمی در واکنش به شروع گام چهارم برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید