بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی

به گزارش وبلاگ لاوان، بیشتر خانه مسافرانی که در سایت های رزرو اقامتگاه به گردشگران معرفی می شوند مجوز وزارت میراث فرهنگی را ندارند؛ این سایت ها نیز به اطلاعات پایه و تفکیک شده وزارتخانه متصل نیستند.

بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

اکنون اگر هر مالکی یک تصویر از خانه خود داشته باشد و قصد اجاره دادن منزلش را داشته باشد حتما لازم نیست به بیشمار سایت هایی که اقدام به رزرو خانه و بوم گردی و اقامت گاه می نمایند مجوزشان را هم نشان دهند. این موضوعی است که موجب شده تا شکایت های زیادی از این خانه ها و سایت ها توسط مسافران اعلام گردد شکایت هایی که معمولا درباره هماهنگ نبودن خدمات این اقامتگاهها با قیمت ارائه شده است، یا نحوه رزرو نامناسب و یا حتی معضلات اجتماعی آن اقامتگاههای غیرمجاز.

از طرفی خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در یک نشست خبری گفت که 300 هزار خانه مسافر وجود دارد که تنها 24 هزار تای آن را ساماندهی نموده ایم و مجوز داده ایم. این تعداد خانه مسافر در سایتی به همین نام معرفی شده اند.

البته که وبلاگ لاوان حاضر در این نشست خبری نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و گفتند که چنین نیست و در این سامانه اطلاعات ناقصی از خانه مسافرها وجود دارد. یکی اینکه چندین استان بیشتر در این سایت وجود ندارد که دارای خانه مسافر باشند از طرفی خانه مسافرهای معرفی شده تصاویر مناسبی برای انتخاب توسط گردشگر ندارند. موضوع دیگردرباره قیمت آنهاست که به روز نیست از همه مهمتر نه محل قرار دریافت آن خانه ها تعیین است و نه مالک شان. این موضوع زمانی تعیین خواهد شد که مسافر اقدام به رزرو کند که همان هم مسائل خود را دارد. البته در این نشست خبری نیکزادفر مشکل رزرو این خانه مسافرها را تایید کرد.

محمد ثابت اقلیدی معاون سرمایه گذاری این شرکت نیز به خبرنگار مهر شرح بیشتری داد و گفت: شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی مسئول تشکیل بانک اطلاعاتی و دیتاست هر کسی که مجوز خانه مسافر را می گیرد ، اطلاعاتش در یک دیتابیس جمع آوری می گردد.

وی گفت: سایت های فروش و رزرواسیون باید به این اطلاعات پایه متصل شده و از اینجا فروش خود را انجام دهند من زمانی که در بخش نظارت معاونت گردشگری بودم یک سایت را فیلتر کردیم و گفتند که شما دارید استارت آپ ها را تعطیل می کنید. ما میخواستیم این شرایط را ساماندهی کنیم چون الان هر کسی که می خواهد خانه اش را اجاره بدهد می تواند بدون مجوز به وسیله این سایت ها اقدام کند در حالی که اگر این سایت ها به اطلاعات پایه ما متصل می شدند تنها خانه هایی که دارای مجوز هستند، حق اجاره را پیدا میکردند و دیگر شاهد مسائل بعدی و نارضایتی مسافر نبودیم.

ثابت گفت: این سایت ها می بایست با ما قرارداد می بستند تا از این اطلاعات استفاده نمایند چون این دیتا اکنون کانالیزه شده است . اما اکنون نظارت بر هر اقامتگاهی که در هر سایتی اجاره داده می گردد، در اختیار ما نیست اکنون هر کسی کار خودش را می نماید. البته داریم زیرساخت ها را ایجاد می کنیم تا این سایت ها بتوانند از دیتا استفاده نمایند و ما هم بتوانیم آن اقامتگاهها را رصد کنیم.

منبع: دنیای سفر

به "بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید