روایت وزیر ارتباطات از مهمترین نصیحت پدرش، دروغ نگویید

به گزارش وبلاگ لاوان، برنامه فرش بنفشه رادیو ایران پنجشنبه هفتم فروردین ماه با اجرای منصور ضابطیان میزبان محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

روایت وزیر ارتباطات از مهمترین نصیحت پدرش، دروغ نگویید

وزیر ارتباطات در ابتدا گفت: بچه هایم هر سال در جهرم در کنار پسرعموها و دخترعمه ها به سر می بردند اما سال جاری نرفتند و در خانه ماندند. بنابراین به هر حال شرایط برایشان سخت است. اما چاره ای نیست. البته برنامه هایی برایشان تدارک دیده ایم که مشغول شوند. ضمن اینکه بخشی از وقت بچه ها به تکالیف مدرسه می گذرد. معلم هایشان هم به وسیله پیغام رسان ها ویدئوهایی را می گذارند و درس می دهند. بنابراین بخشی از وقت بچه ها به آموزش می گذرد. بخشی از وقت را هم به بازی های رایانه ای و دیدن برنامه های تلویزیونی می گذرانند و بخشی دیگر را مطالعه می نمایند. مادرشان نمی گذارد وقت خالی داشته باشند.

آذری جهرمی با بیان اینکه این روزها هوای جهرم خوب و بهترین زمان برای رفتن به این شهر است، یادآور شد: سرانه فضای سبز عمومی جهرم تقریباً نزدیک به صفر است. شما در شهر جهرم پارک و فضای سبز نمی بینید. نخلستان و باغ دارند و خانواده ها به باغ های خودشان می فرایند و بنابراین سر کردن این اوضاع برای جهرمی ها نباید خیلی سخت باشد. چه در خانه و چه در باغات بمانند. ضمن اینکه رعایت می نمایند و پایبند به این هستند که ارتباطات اجتماعی شان را در نوروز کنترل نمایند. هرچند مردمان پرترددی هستند و به ملاقات یکدیگر می فرایند، اما رعایت می نمایند. ما هر شب با مادر و خواهرهایم یک گروه داریم و مکالمه های تصویری گروهی با هم داریم و هر کس از خانه خودش وصل می گردد.

وی همچنین درباره نصیحتی که از عظیم ترهای خود شنیده است و به او در زندگی یاری نموده، گفت: پدرم همواره به من و 6 خواهر و برادرم این نصیحت را می کرد که دروغ نگویید. اولین و آخرین نصیحتی بود که پدرم همواره به ما می گفتند. خیلی مهم بود برایمان در همه شرایط و فکر می کنم خیلی در زندگی های شخصی و اجتماعی ما مؤثر است. این موضوع همواره در ذهن من بوده است.

در سرانجام این مصاحبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ضابطیان درباره کتاب تازه اش پرسید و ضابطیان پاسخ داد: کتابی نوشته ام و منتظرم این دوران کرونا تمام بگردد تا آن را چاپ کنم.

جهرمی نیز جویای اسم این کتاب شد تا منتظر آن باشد و مجری فرش بنفشه اطلاع داد: اسم این کتاب سه رنگ و غذا نوشت های من از ایتالیا است.

فرش بنفشه به تهیه نمایندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت 17 از رادیو ایران پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روایت وزیر ارتباطات از مهمترین نصیحت پدرش، دروغ نگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت وزیر ارتباطات از مهمترین نصیحت پدرش، دروغ نگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید