عراق، عملیات موفقیت آمیز حشد شعبی در مرز مشترک با سوریه، دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های پارلمانی

برگزاری نشست سران عراق، اردن و مصر، عملیات موفقیت آمیز حشد شعبی در مرز مشترک با سوریه، دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های پارلمانی و نشست کابینه با حضور استانداران برای آنالیز خواسته های تظاهرات کنندگان از جمله خبرهای عراق است.

عراق، عملیات موفقیت آمیز حشد شعبی در مرز مشترک با سوریه، دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های پارلمانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های عراق از پیروزیت حشد شعبی در بستن رخنه ها و شکاف های موجود در مرزهای مشترک برای جلوگیری از نفوذ تروریست های تکفیری اطلاع دادند.

پایگاه اطلاع رسانی حشد شعبی از پیروزیت حشد شعبی در پر کردن شکاف های امنیتی در مرزها اطلاع داد. این عملیات با مشارکت نیروهای گارد مرزی برگزار گردید.

بر اساس این گزارش، نیروهای حشد شعبی و گارد مرزی پیروز به انجام یک عملیات امنیتی استراتژیک در مرزها شدند. منابع حشد شعبی اعلام کردند نیروهای تیپ سیزدهم حشد شعبی و گارد مرزی پیروز شدند شکاف های امنیتی را در نوار مرزی میان پر نمایند. این عملیات از شهرستان القائم در عراق تا گذرگاه مرزی الولید ادامه یافت و هدف از آن جلوگیری از نفوذ و رخنه تروریست ها به وسیله شکاف ها در مرزها بوده است.

نشست سه جانبه عراق، اردن و مصر

خبر دیگر اینکه نشست سران عراق، اردن و مصر برگزار می گردد. بر اساس گزارش شبکه الفرات، محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن تماس تلفنی برقرار کرد که طی آن دو طرف آخرین تحولات منطقه و مسائلی را که مورد اهتمام دو کشور است، آنالیز کردند. بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، حکیم و الصفدی همچنین نشست مقدماتی دیدار سران عراق، اردن و مصر را در چارچوب تقویت همکاری میان آنها تا رسیدن به توسعه و ارتباط منسجم و نزدیک شدن ملت ها به یکدیگر آنالیز کردند.

دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های مجلسی

یک منبع در مجلس عراق از دیدار رئیس مجلس با رؤسای فراکسیون ها پس از نشست مربوط به تعدیل قانون اساسی اطلاع داد. به گزارش الفرات، این منبع گفت رئیس مجلس پس از نشست مربوط به تغییرات قانون اساسی، با رؤسای فراکسیون های مجلسی دیدار خواهد نمود.

این منبع به الفرات گفت نشست رئیس مجلس و رؤسای فراکسیون ها پس از نشست کمیته تغییرات قانون اساسی برگزار خواهد شد که از صبح امروز در مجلس شروع شده است.

کمیته تغییرات قانون اساسی امروز سه شنبه نشست خود را در ساختمان مجلس برای آنالیز سازوکار تعدیل قانون اساسی برگزار نموده است.

نمایندگان مجلس عراق به تشکیل کمیته تعدیل قانون اساسی پس از تظاهراتی که اوایل ماه گذشته (اکتبر) برگزار گردید، رأی داده بودند، این کمیته اعمال تغییرات در قانون اساسی را دنبال خواهد نمود.

درخواست برای گفت وگوی ملی تحت نظارت سازمان ملل برای حل بحران عراق

کمیساریای عالی حقوق بشر عراق امروز سه شنبه خواهان گفت وگوی ملی با نظارت سازمان ملل برای حل بحران این کشور شد. این کمیساریا در بیانیه ای آورده است کمیساریای عالی حقوق بشر عراق ضمن تأکید بر آزادی بیان و تظاهرات و تجمع مسالمت آمیز و مطالبات مشروعی که حقوق بشر را تقویت می نماید، در عین حال از تمام طرف ها می خواهد با مهار خونریزی، گفت وگوی ملی را زیر نظر سازمان ملل شروع نمایند.

این کمیساریا همچنین از تظاهرات نمایندگان خواست تظاهرات خود را در اماکنی برگزار نمایند که بر روند اوضاع عمومی تأثیر نگذارد و سبب تعطیلی مراکز خدمات رسانی نگردد تا ارائه خدمات به شهروندان تقویت و حقوق آنها تضمین گردد. این کمیساریا بر ضرورت همکاری سازنده میان نیروهای امنیتی و تظاهرات نمایندگان برای حمایت از اموال عمومی و خصوصی تأکید نموده است.

نشست کابینه با حضور استانداران برای آنالیز خواسته های تظاهرات نمایندگان

یک منبع دولتی عراقی امروز سه شنبه گفت کابینه عراق نشستی را با حضور استانداران برای آنالیز خواسته های تظاهرات نمایندگان برگزار خواهد نمود.

این منبع به الفرات گفت شورای وزیران امروز با حضور استانداران تشکیل جلسه خواهد داد، این جلسه ساعت 13 به وقت محلی برگزار خواهد شد که طی آن خواسته های استانداران با هدف رأی گیری درباره آن آنالیز خواهد شد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، عملیات موفقیت آمیز حشد شعبی در مرز مشترک با سوریه، دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های پارلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، عملیات موفقیت آمیز حشد شعبی در مرز مشترک با سوریه، دیدار حلبوسی با رؤسای فراکسیون های پارلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید