وزارت دفاع از سرریز دانش خود، به دستگاه ها و شرکت های دیگر یاری می نماید

به گزارش وبلاگ لاوان، وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع از سرریز دانش خود به سازمان ها و صنایع، شرکت های دانش بنیان و خصوصی یاری می نماید.

وزارت دفاع از سرریز دانش خود، به دستگاه ها و شرکت های دیگر یاری می نماید

به گزارش ، همزمان با هفته پژوهش و نوآوری دفاعی گردهمایی روسای آزمایشگاه های تحقیقاتی همکار وزارت دفاع در اکتساب فناوری رو به آینده با حضور وزیر دفاع و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار گردید.

امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی موسسه تحقیقات و نوآوری دفاعی با حضور در جمع نخبگان و دانشمندان صنعت دفاعی گفت: به لحاظ ژئوپولتیکی وجغرافیایی در موقعیت و منطقه ای از دنیا هستیم که قدرت لازمه بقای ما در این منطقه است.

وی با بیان اینکه عظمت، عزت و استقلال یک ملت در گرو داشتن قدرت است اضافه نمود: نیمی از جمعیت ایران در جنگ دنیای اول با وجود اعلام بی طرفی ایران از بین رفتند و این بیانگر اهمیت قدرت در معادلات منطقه ای و دنیا است و نشان می دهد نظام های استکباری به عهد خود وفادار نبوده و ما مجبور به افزایش قدرت خود در تمامی حوزه ها به ویژه دفاعی هستیم.

وزیر دفاع در همین زمینه ادامه داد: تجهیزات و تسلیحات دفاعی علت آسیب و شکست ایران در زمان دو جنگ دنیای و همچنین جنگ چالدران نبود؛ ایران به دلیل عدم رشد علم و فناوری توان دفاع از حریم خود را نداشت و در دنیایی که زور و قدرت حاکم است دچار غافلگیری علمی شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه تحریم های دفاعی باعث تغییر نگاه وارداتی جمهوری اسلامی در حوزه نظامی و شکوفایی در این عرصه شد اضافه نمود: با الگو های جدید علم و فناوری در حوزه دفاعی آسیب ها را شناسایی و امروز به نقطه ی ای رسیدیم که نه تنها غافلگیر نمیشویم بلکه دشمن را در مرحله تصمیم گیری دچار غافلگیری نموده و با اراده خود مشخص راهبرد و استراتژی میکنیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان پیشرفت ها و دستاورد های ارزشمند صنعت دفاعی توضیح داد: امروز وزارت دفاع مسئولیت پیش برندگی در کشور دارد و از سرریز دانش خود به سازمان ها و صنایع، شرکت های دانش بنیان و خصوصی یاری میکند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وزارت دفاع از سرریز دانش خود، به دستگاه ها و شرکت های دیگر یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع از سرریز دانش خود، به دستگاه ها و شرکت های دیگر یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید