پاسخ وزارت نفت به جریان سازی درباره پالایشگاه سازی

به گزارش وبلاگ لاوان، روابط عمومی وزارت نفت با صدور جوابیه ای درپاسخ به یک گزارش منتشر شده در یک روزنامه با عنوان ستاره قاپ تاکید نمود که ساماندهی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان یک طرح نیمه تمام و بسیار به هم ریخته از سوی وزارت نفت دولت یازدهم به عنوان یک ضرورت ملی مورد توجه نهاده شد.

پاسخ وزارت نفت به جریان سازی درباره پالایشگاه سازی

روابط عمومی وزارت نفت در پاسخ به گزارشی با عنوان ستاره قاپ که روز پنجم شهریورماه سال جاری در یک روزنامه به چاپ رسیده است، جوابیه ای را به منظور تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

متن کامل این جوابیه به توضیح ذیل است:

به نظر می رسد که سه هدف عمده در نهایت برای برگزاری این میزگرد مورد نظر برگزارنمایندگان است؛ نخست تخریب کارنامه و عملکرد مدیریتی شخص بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت دولت های هفتم هشتم- یازدهم و دوازدهم در زمینه مدیریت کلان صنعت نفت و به ویژه بخش صنعت پالایش، دوم، تحلیل، ارائه و تثبیت مدل مطلوب مدیریت نفت توسط حلقه فکری خاصی که این میزگرد را تدارک دیده اند و سوم، معرفی اعضای میزگرد به عنوان لیدرهای دفاع از مدل مدیریتی یادشده.

واقعیت اینجاست که زنگنه از دید خیلی ها مدیر خوبی نیست، چون دستی برای آجیل دادن و دندانی برای آجیل خوردن ندارد. دقیقاً به همین دلیل است که بی ترس و لرز با مماشات نمایندگان نسبت به حق ملت برخورد می نماید.

وزارت نفت امروزه با یک اسلوب فکری مدعی روبرو است که به اقتصاد صنعتی مدرن، پیچیده و نیازمند بررسی به نام صنعت نفت و پالایش نفت نه با دیدگاه علمی اش بلکه با سنتی ترین تشبیه ممکن یعنی قیاس ضرورت های پالایشگاه سازی با فراوری ماست و کره گران از شیر ارزان نگاه می نماید! توجه بفرمایید میلیاردها دلار سرمایه ملت دست کسانی بوده که این گونه فکر می نمایند.

کار طراحی احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دولت هشتم پایه گذاری شد و در شرایطی که انتظار می رفت در سال های 84-92 این طرح به سرانجام برسد، با سرانجام دولت دهم و شروع دولت یازدهم، ساماندهی این پروژه به عنوان یک طرح نیمه تمام و بسیار به هم ریخته از سوی وزارت نفت به عنوان یک ضرورت ملی مورد توجه نهاده شد تا بیش از این سرمایه ملت و بازنشستگان عزیز کشور تلف نشود.

منبع: فرارو

به "پاسخ وزارت نفت به جریان سازی درباره پالایشگاه سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزارت نفت به جریان سازی درباره پالایشگاه سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید