احداث 155 فضای آموزشی، راه اندازی 11 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی

به گزارش خبرنگاران، رشید قربانی شامگاه یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان در خصوص برنامه ریزی و اهتمام لازم برای انسداد مبادی بی سوادی اظهارداشت: طی سال گذشته بر اساس اعلام سازمان نهضت سوادآموزی کشور، استان کردستان در حوزه سوادآموزی موفق به کسب رتبه برتر کشور گردیده است و امید است که این نتیجه حفظ و ارتقا پیدا کند.

احداث 155 فضای آموزشی، راه اندازی 11 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی

وی از تمهید مقدمات و صدور مجوز راه اندازی 11 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی برای اول مهر در سطح استان خبرداد و اضافه کرد: علاوه بر این تعداد هشت مرکز یادگیری محلی نیز قبلا راه اندازی گردیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه در حال حاضر 155 فضای آموزشی در دست احداث داریم، ادامه داد: برای تکمیل این فضاها 136 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است که بخشی از اعتبارات پروژه ها از طریق خیرین نیک اندیش و بخشی نیز از محل اعتبارات ملی و استانی تامین خواهد شد و در طول سال 97 ، 45 فضای آموزشی تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

قربانی در ادامه گزارشی از وضعیت فضاهای آموزشی استان ارائه کرد و یادآور شد: در حال حاضر از مجموع دو هزار و 750 ساختمان آموزشی در اختیار آموزش و پرورش استان حدود هزار ساختمان مطلوب و بر اساس استاندارهای لازم، 900 ساختمان احتیاج به تعمیرات و مقاوم سازی و 800 ساختمان نیز از استاندارهای نظام مهندسی برخوردار نیستند و در مجموع 110 ساختمان آموزشی استان احتیاج به نوسازی و بازسازی دارد.

وی در انتها سخنان خود گفت: مدارس سطح روستاها مشکل حادی ندارند و عمده مسائل مربوط به حاشیه شهرهای بانه، مریوان و سنندج است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احداث 155 فضای آموزشی، راه اندازی 11 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 155 فضای آموزشی، راه اندازی 11 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید