ایرانی فوتبال تهاجمی دوست دارد، امتیاز کم در رنکینگ فیفا مهم نیست

به گزارش وبلاگ لاوان، مارک ویلموتس،سرمربی تیم ملی در تبادل نظر با سایت فوتبال نیو از آغاز خود در ایران رضایت دارد. این سایت نوشت:

ایرانی فوتبال تهاجمی دوست دارد، امتیاز کم در رنکینگ فیفا مهم نیست

درست قبل از حرکت او به سوی تهران مارک ویلموتس را ملاقات کردیم. چمدان هایم را بسته ام و به سوی ایران راهی می شوم. حدود بیست روز آنجا می مانم. برنامه هم از این قرار است که در چارچوب انتخابی جام جهانی 2022 ابتدا میزبان تیم ملی کامبوج در تهران هستیم و سپس به بحرین می رویم. پنجشنبه زمانی که بلژیک برای انتخابی یورو 2020 کوشش می نمایند، ایران تحت راهنمایی ویلموتس در جهت قطر 2022 گام بر میدارد.

وی درباره زندگی جدیدش بیان کرد:زندگی خیلی خوب پیش می رود. در نهایت تفاوت عمده ای با زمانی که من با بلژیک کار می کردم وجود ندارد. چند روز قبل به مدت سه روز به ایران رفتم و بازی دربی میان استقلال و پرسپولیس را دیدم. 70000 نفر در ورزشگاه حضور داشتند.

ویلموتس درباره لیگ ایران بیان کرد:ساده نیست که آن را با آنچه که ما در اروپا می شناسیم مقایسه کرد ولی سطح آن خوب است. ایران در کنار ژاپن و کره جنوبی بهترین لیگ را در آسیا دارند. می دانم که بسیاری از باشگاه هاای اروپایی خوااستار بازیکنان ایرانی هستند. آن ها به لحاظ فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان کاملی هستند.

وی درباره سطح تیم ملی ایران گفت: باید بگویم که تا حدودی شگفت زده شدم. بازی اول ما یک بازی محبت آمیز مقابل کره جنوبی بود. با این تفاوت که متوجه شدم کلمه محبت آمیز در آسیا برای چنین بازی هایی وجود ندارد. وطن پرستی و رقابت بالاست. در مقابل 60000 نفر بازی کردیم و بازی گرمی بود شبیه بازی شالکه-دورتموند. با این وجود به تساوی 1-1 رسیدیم.

سرمربی تیم ملی درباره شناخت خود از بازیکنانی که تقریبا در اروپا ناشناخته هستند گفت: در ابتدا من اساس را روی کار کارلوس کی روش قرار دادم.سپس 70 بازیکن را در ظرف شش هفته زیر نظر گرفتم. همچنین یک بازی میان تیم بزرگسالان و زیر 23 سال برگزار کردم. من یک فلسفه روشن دارم که مبتنی بر مالکیت توپ و حمله است، همانند زمانی که با بلژیک بودم. در اولین بازی انتخابی در مقابل هنگ کنگ (2-0) 78 درصد مالکیت توپ داشتیم. از زمان آمدنم به اینجا به طور متوسط 15 شوت به سوی دروازه داشتیم. ایرانی ها این فوتبال تهاجمی را دوست دارند.آن ها دوباره عاشق تیم ملی شان می شوند. تفکر من با استقبال فوق العاده روبرو شد.

ویلموتس درباره اینکه اهدافش در آینده چه خواهد بود گفت: هدف رسیدن به جام جهانی است که ایران تا کنون نتوانستته از مرحله اول عبور کند. این مهم ترین چیز است. اگر حتی امتیاز کمتری در رنکینگ داشته باشیم مهم نیست، آنچه من می بینم، تنها 5 تیم به جام جهانی راه پیدا مینمایند. رقابت سنگینی بین کشورهایی کم و بیش قوی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایرانی فوتبال تهاجمی دوست دارد، امتیاز کم در رنکینگ فیفا مهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی فوتبال تهاجمی دوست دارد، امتیاز کم در رنکینگ فیفا مهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید