شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های مرکز

به گزارش وبلاگ لاوان، زندگی امروز- دربی پیش رو را می توان از خاص ترین دربی های تاریخ دانست. دیداری که هر دو تیم از اوضاع مناسبی در آیتم های مختلف برخوردارند.

شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های مرکز

ورزش سه نوشت: ملاقات روز آینده دو تیم پرسپولیس و استقلال قطعا یکی از ویژه ترین دربی های تاریخ لیگ برتر است، نه فقط به علت اهمیتی که در سرنوشت نهایی لیگ دارد بلکه وقتی از نظر اماری هم عملکرد دو تیم را آنالیز می کنیم، به این نتیجه می رسیم که یک بازی نزدیک و هیجان انگیز در راه است.

براساس امار ارائه شده از سایت www.yazdah.net میانه مالکیت توپ پرسپولیس و استقلال تا سرانجام هفته بیست و دوم به ترتیب 59 و 58/4 درصد است و تفاوت دو تیم در این زمینه، کمتر از یک درصد است.

قسمت میانه تعداد پاس را ببینیم. تفاوت در این زمینه، فقط یک پاس در هر 90 دقیقه است. در دقت پاس هم همانطور که در تصویر می بینید عملا فاصله چندانی تیم های اول و دوم جدول وجود ندارد.

در شوت به چارچوب و تعداد موقعیت نکته جالبی وجود دارد. پرسپولیس میانه شوت به دروازه اش بالاتر از استقلال است اما تعداد شانس خلق شده از طرف استقلال در هر بازی کمی بالاتر است، این تفاوت به میزان 0/3 درصد است.

به هرحال از هر زاویه که به دربی پیش رو نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست و باید منتظر تقابل دو تیم خوب و با کیفیت باشیم. تا سرانجام فصل جاری لیگ برتر 8 راند دیگر مانده و نتیجه بازی فردا نه فقط روی سرنوشت پرسپولیس و استقلال، بلکه روی سرنوشت دیگر تیم های بالانشین جدول هم اثرگذار خواهد بود.

نکته جالب تر اینکه استقلال برترین امار دفاعی لیگ را تا اینجای کار ثبت نموده چون کمترین گل خورده را دارد اما همانطور که در تصویر می بینید، به طور میانه بیشتر از پرسپولیس به حریفش شانس گل داده است.

منبع: زندگی روز

به "شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید