همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ لاوان در یکصدمین سالگرد کودتای سوم اسفند 1299، به همت پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، همایش نیم روزه پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 با حضور و سخنرانی اساتید برجسته به صورت مجازی و پخش زنده به وسیله آپارات برگزار می گردد.

همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار می گردد

محسن ردادی عضو هیأت علمی گروه مطالعات انقلاب اسلامی و دبیر علمی این همایش گفت: پیش از این، پنج کرسی ترویجی و دو نشست علمی با حضور صاحب نظران جهت واکاوی کودتایی 1299 توسط گروه های مطالعات انقلاب اسلامی، ادبیات اندیشه و فرهنگ پژوهی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه به عنوان پیش نشست همایش پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار شد.

ردادی اضافه کرد: در روز همایش، از کتاب جستارهایی درباره کودتای سوم اسفند 1299 (توسعه برون زا و کشورسازی وابسته) که مجموعه مقالات مربوط به همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 است، رونمایی خواهد شد.

محسن ردادی در ادامه گفت: در این همایش سخنرانان برجسته و صاحب نظر در دو بخش به ارائه مطلب خواهند پرداخت که در بخش اول دکتر ابراهیم متقی، دکتر یعقوب توکلی، دکتر محمد شفیعی فر حاضر بوده و در بخش دوم این همایش نیز مهندس رنجبر کرمانی، مهدی جمشیدی و دکتر حامد صلاحی به ایراد سخن می پردازند.

دبیر علمی همایش پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 توضیح داد: دکتر ابراهیم متقی از منظر بین الملل و شرایط و اقتضائات محیط بین الملل به موضوع کودتای سوم اسفند نگاه خواهند کرد. دکتر یعقوب توکلی ریشه های تاریخی شکل گیری کودتای سوم اسفند را آنالیز می نمایند، دکتر محمد شفیعی فر مقاله خود را در رابطه با برهم کنش نیروهای سیاسی خارجی تنظیم و ارائه نموده اند، مهندس علی اکبر رنجبر کرمانی به ارزیابی اسناد آمریکایی از ماهیت کودتای 1299 می پردازند، مهدی جمشیدی از منظر فرهنگی موضوع را آنالیز خواهد نمود و دکتر حامد صلاحی سیمای روزگار رضاشاه در آثار داستانی عصر پهلوی را واکاوی می نماید.

ردادی اضافه کرد: همچنین سخنران ویژه این همایش دکتر محمد جواد لاریجانی (رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادی) است که در افتتاحیه این همایش به ایراد سخن خواهد پرداخت.

دبیر علمی همایش در خاتمه خاطر نشان کرد: همایش نیم روزه پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 در روز یکشنبه مورخ 3 اسفندماه 1399 از ساعت 08:30 تا 12:00 به صورت مجازی، زنده و مستقیم از صفحه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در آپارات برگزار شده و میزبان علاقه مندان خواهد بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید