آیین نامه آموزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر 1400 لازم الاجرا شد

به گزارش وبلاگ لاوان، معاون آموزشی پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آیین نامه آموزشی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر ماه 1400 برای دانشجویانی که در این دانشگاه آغاز به تحصیل نموده اند، لازم الاجرا شد.

آیین نامه آموزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر 1400 لازم الاجرا شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ لاوان، جلسه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم تهران به منظور آنالیز و برطرف مسائل و مسائل آموزشی با حضور معاون آموزشی دانشگاه و دیگر اعضای جلسه به صورت حضوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مسائل و مسائل آموزشی و دانشجویی از سوی معاونین آموزشی دانشکده ها مطرح و به وسیله مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه راه چاره های لازم ارائه شد.

در ادامه جلسه، معرفی آیین نامه آموزشی دانشجویان بین الملل به وسیله وحید ضیایی معاون آموزشی پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح شد.

وی پس از بیان فرایند تدوین، تصویب و منابع این آیین نامه گفت: آیین نامه آموزشی مختص دانشجویان غیر ایرانی (بین الملل) است که در شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به تصویب رسیده و برای دانشجویان غیر ایرانی که از مهر 1401-1400 به بعد در دانشگاه و یا دانشکده های علوم پزشکی داخل ایران تحصیل خود را آغاز می نمایند لازم الاجرا است.

ضیایی ادامه داد: کلیه مقاطع تحصیلی Undergraduate شامل کاردانی، کارشناسی، دکترای عمومی، MBBS و BDS و مقاطع Postgraduate شامل کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای تخصصی PhD مشمول این آیین نامه خواهند بود.

معاون آموزشی پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ظرفیت پذیرش سالیانه برای مقطع Undergraduate حداکثر 20 درصد ظرفیت و برای مقطع Postgraduate حداکثر 50 درصد ظرفیت معین شده است و بعلاوه مدارک تحصیلی به وسیله دانشگاه و یا دانشکده به 2 زبان فارسی و انگلیسی صادر خواهد شد و باید به تائید مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت برسد.

پس از بحث و گفتگو بین اعضای شورا مقرر شد آیین نامه فوق به مدت 2 نیمسال به صورت پایلوت اجرایی گردد.

در ادامه جلسه ریاضی از مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیحاتی در مورد شیوه نامه بازنگری شده برنامه های درسی ارائه کرد.

وی گفت: بر اساس پیشنهادات ارائه شده به وسیله اعضای جلسه این شیوه نامه مورد بازنگری نهاده شد و شیوه نامه در حال حاضر پس از اعمال اصلاحات شامل مقدمه و ضرورت، اهداف، در 4 ماده و 5 تبصره، ساختار و تشکیلات مدیریت و حمایت فرآیند برنامه ریزی درسی و بعلاوه راه اندازی و طراحی برنامه درسی دوره های آموزشی نو است.

ریاضی ادامه داد: بعلاوه در ماده 3 برنامه های درسی در حال انجام و اجزای برنامه های درسی در چارچوب اختیارات دانشگاه نیز مورد بازنگری نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آیین نامه آموزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر 1400 لازم الاجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه آموزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر 1400 لازم الاجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید