افشای سوژه آخرین فیلم تارانتینو

به گزارش وبلاگ لاوان، تارانتینو فیلم دهمش را که قرار است آخرین فیلمش هم باشد با عنوان منتقد سینما می سازد.

افشای سوژه آخرین فیلم تارانتینو

به گزارش وبلاگ لاوان به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلمنامه آخرین فیلم کوئنتین تارانتینو نوشته شده و او میخواهد آن را بسازد. سازنده روزی روزگاری در هالیوود و بعضی از به یادماندنی ترین فیلم های هالیوودی 3 دهه اخیر چون پالپ فیکشن در حال آماده کردن مقدمات ساخت فیلم آخرش است.

منتقد سینما نام فیلمنامه این فیلم است که تارانتینو خودش نوشته و میخواهد آن را پاییز آینده فیلمبرداری کند. جزییاتی از داستان فیلم فاش نشده اما گفته شده داستان فیلم در اواخر دهه 1970 در لس آنجلس می گذرد و شخصیت اصلی آن یک زن خواهد بود.

احتمال می رود داستان تارانتینو با الهام از پائولین کائل که از تاثیرگذارترین منتقدان سینما در همه تاریخ بوده نوشته شده باشد. این منتقد سال 2001 درگذشت و تنها یک منتقد نبود بلکه مقاله نویس و رمان نویس هم بود.

کائل برای جدال هایش با سردبیران و فیلمسازان شناخته می شد و در اواخر دهه 1970 مدت کوتاهی به خواست وارن بیتی مشاور استودیو پارامونت بود. به نظر می رسد این تاریخ با تاریخ داستان فیلمنامه تارانتینو مطابقت داشته باشد و اینکه گفته می شود تارانتینو برای این منتقد احترام عمیقی قائل است، احتمال اینکه وی سوژه فیلم او باشد را تقویت می نماید.

هنوز استودیوی سازنده پروژه روشن نیست و منابع می گویند ظرف چند روز آینده فیلم به استودیوها یا خریداران معرفی می شود. یکی از پیشتازان این زمینه می تواند سونی باشد که تارانتینو رابطه نزدیک با تام راثمن مدیر آن دارد. سونی روزی روزگاری در هالیوود را هم در اختیار داشت و قراردادی منحصر به فرد با این فیلمساز دارد که در آن حق چاپ اثر با گذشت زمان به وی بازمی شود.

روزی روزگاری در هالیوود

روزی روزگاری در هالیوود آخرین فیلمی که تارانتینو ساخته 10 نامزدی اسکار کسب کرد و 2 جایزه از این میان را برد و بیش از 377 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد.

این فیلمساز در 2 دهه اخیر توانایی جذب مهم ترین بازیگران برای فیلم هایش را داشته و 2 بار با لئوناردو دی کاپریو و 2 بار با برد پیت همکاری نموده و کریستوف والتس با بازی در فیلم های وی2 جایزه اسکار دریافت کرد. ساموئل ال جکسون هم از بازیگران همیشگی اوست و اگر این فیلم آخرین فیلم تارانتینو باشد او هیچ نگرانی بابت ردیف کردن برترین بازیگران نخواهد داشت.

تارانتینو از مدت ها پیش تاکید نموده که می خواهد 10 فیلم کارگردانی کند و در 60 سالگی از کارگردانی فاصله بگیرد. اگر 2 فیلم کیل بیل را یکی در نظر بگیریم، او تابه حال 9 فیلم ساخته و اواخر همین ماه 60 ساله می شود.

وی معتقد است کارگردان ها با بالا رفتن سن ارتباط موثر خود با سینما را از دست می دهند و او میخواهد در یک نقطه خاص از کار دست بکشد چون معتقد است با افزایش شمار فیلم های یک کارگردان آنها بهتر نمی شوند و معمولاً بدترین فیلم هایشان 4 فیلم آخری است که ساخته اند. وی گفته نمی خواهد مردم با دیدنی یک فیلم بگویند ای بابا او فکر می نماید هنوز 20 سال پیش است. وی تاکید نموده معتقد است وقتی کارگردان ها تاریخ مصرف گذشته می شوند اصلاً جالب نیست.

تارانتینو از کارگردان های مولف است که علاقه زیادی هم به تاریخچه سینما و ژانرهایی دارد که در حاشیه صنعت مطرح بوده اند که فیلم های وسترن اسپاگتی از جمله آنها هستند و برداشت مدرن او از این ژانرها 2 جایزه نویسندگی برای پالپ فیکشن و جانگوی رها شده برای وی و 3 نامزدی برترین کارگردانی و یک نامزدی برترین فیلم را برایش همراه داشته است.

وی پس از بازنشستگی از سینما میخواهد به ساخت سریال های کوتاه بپردازد. او اولین رمانش روزی روزگاری در هالیوود را سال 2021 منتشر کرد.

این دو بازیگر مشهور به جای اسکار چه برنامه ای دیدند؟ | تعداد دقیق کسانی که اسکار را دیدن کردند

منبع: همشهری آنلاین

به "افشای سوژه آخرین فیلم تارانتینو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای سوژه آخرین فیلم تارانتینو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید