اگر در سئول کار دارید حواستان باشد که...

به گزارش وبلاگ لاوان، شهر سئول، مرکز کره جنوبی، برای سومین سال متوالی، در رده پنجم جهانی میزبانی کنفرانس های بین المللی نهاده شد. فرودگاه آن شلوغ ترین فرودگاه آسیا است و ظرفیت هتل های آن تقریباً همواره ظرفیت پر است.

اگر در سئول کار دارید حواستان باشد که...

شهر سئول، مرکز کره جنوبی، برای سومین سال متوالی، در رده پنجم جهانی میزبانی کنفرانس های بین المللی نهاده شد. فرودگاه آن شلوغ ترین فرودگاه آسیا است و ظرفیت هتل های آن تقریباً همواره ظرفیت پر است.

هر ماه مسافرین کاری زیادی وارد سئول می شوند و اغلب آنها انتظار تماشا و تجربه کردن خیلی چیزها را ندارند. علیرغم فناوری پیشرفته که این شهر به آن مشهور است، چالش هایی برای کسانی که برای اولین بار به آن سفر می نمایند وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

1. جابجایی از فرودگاه تا شهر و در خود شهر وقت زیادی می برد.

از آنجائیکه سئول شهر بزرگی است زمان زیادی برای جابجا شدن و رسیدن به مقصد موردنظرتان در این شهر لازم دارید. بخاطر پیش بینی ناپذیری ترافیک های وحشتناک آن، مسافرین کاری باید حداقل نیم تا یک ساعت زودتر حرکت نمایند تا به موقع به جلسات کاری خود در آن سوی شهر برسند.

2. سئول شهر همایش ها و نشست ها است.

سئول پنجمین شهر مهم جهان از لحاظ میزبانی کنفرانس های بین المللی است. سال گذشته تعداد جلسات و کنفرانس های بین المللی در این شهر 10 درصد رشد داشته است.

3. همواره جوراب های زیبا بپوشید

بسیاری از رستوران های سنتی کره ای و ژاپنی (که برای ناهار و شام های کاری مناسبند) از مشتریان می خواهند که کفش هایشان را دم در ورودی دربیاورند. پس بهتر است در جلسات کاری جورابتان سوراخ نباشد و بوی بدی ندهد. همواره تعداد زیادی از کارت های ویزیت خود را همراه داشته باشید، زیرا در سئول گذاشتن کارت ویزیت روی میز بعد از غذا و یا دادن کارت ویزیت و دست دادن با طرف مقابل بسیار رایج است.

4. COEX

مرکز کنفرانس های COEX مکان محبوب و متداول کنفرانس ها در سئول است. این مرکز به بزرگترین مرکز خرید زیرزمینی آسیا نیز راه دارد.

5. برترین فرودگاه جهان در سئول است.

فرودگاه بین المللی اینچئون یک پیست اسکیت روی یخ، سالن سینما و اولین فروشگاه بدون عوارض و مالیات لوئی ویتون با تخفیف فراوان را دارد. تعجبی ندارد که بیشتر مطبوعات و رسانه های مسافرتی این فرودگاه را برترین فرودگاه جهان لقب داده اند.

6. غذای مشترک

در این شهر غذای انفرادی وجود ندارد. کلاً در کره غذا بطور مشترک خورده می گردد. ولی یادتان باشد که خوردن آخرین لقمه از یک غذای بسیار خوشمزه عموماً بی ادبی تلقی می گردد.

7. زبان کره ای ممکن است برایتان تبدیل به مانع بزرگی گردد.

اگر زبان کره ای بلد نباشید، برای رسیدن به جلسه کاری و پیدا کردن آدرس دچار مشکل می شوید. پس برترین کار این است که آدرس را روی کاغذ پرینت کنید و به راننده تاکسی بدهید تا شما را به مقصد برساند.

منبع: دالاهو

به "اگر در سئول کار دارید حواستان باشد که..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در سئول کار دارید حواستان باشد که..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید