تهران چند روز دیگر آب دارد؟ ، درباره سکونت پذیری شهر تهران تجدید نظر گردد

به گزارش وبلاگ لاوان، مسئولان هشدار دادند که تهران دچار کمبود آب است و درصورتی که باران نبارد در زمستان دچار مشکل خواهیم شد. رئیس شورای شهر تهران می گوید که طرح بازچرخانی آب را تهیه نموده ایم و بزودی در شورا مورد آنالیز قرار می گیرد.

تهران چند روز دیگر آب دارد؟ ، درباره سکونت پذیری شهر تهران تجدید نظر گردد

به گزارش وبلاگ لاوان، هشدارهایی در مورد شرایط کمبود آب در تهران داده می گردد بعضی می گویند که مقدار آب کم است و از ابتدای زمستان با بحران کمبود آب روبه رو خواهیم شد. شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام می نماید فقط 18 درصد سدهای تهران آب دارند و تهرانی ها باید در مصرف آب صرفه جویی نمایند. عبور از این مرحله با یاری و همیاری مردم امکانپذیر است. اعضای شورای شهر هم هشدارهایی در مورد پایین آمدن آب سدهای اطراف تهران داده اند و می گویند اگر باران نبارد دچار مشکل می شویم.

با صرفه جویی آب تهران از بن بست کم آبی خارج می گردد

مسئولین از شهروندان می خواهند در مصرف آب صرفه جویی نمایند تا تهران از بن بست کم آبی خارج گردد. شرایط تأمین منابع آبی دچار مشکل شده تا جایی که سناریوهای مختلفی مطرح می گردد. مخازن سدهای اطراف تهران نسبت به سال های گذشته شرایط خوبی ندارد.

مقدار آب 5 سد اطراف تهران بسیار پایین است

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران می گوید: مقدار آب 5 سد اطراف تهران بسیار پایین است و به گفته مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب دچار مشکل هستیم و اگر باران نیاید تهرانی ها حدودا 100 روز آب خواهند داشت. در سدهای اطراف تهران آب وجود ندارد و اگر در فصل پاییز و زمستان دچار کمبود آب هستیم باید برای فصل تابستان و سال های بعد چاره ای بیندیشیم. باید بسیاری از مجموعه های دولتی و نهادهای عمومی در مصرف بهینه آب اقدام نمایند و از مبحث 16 و 19 ساختمان را اجرا نمایند و باید پس از این اقدام از شهروندان بخواهیم مباحث را اجرایی نمایند.

از دولتمردان می خواهیم نسبت به سکونت پذیری شهر تهران تجدیدنظر نمایند | تهران بیش از 10 میلیون نفر گنجایش ندارد

پیرهادی در ادامه می گوید که از دولتمردان می خواهیم نسبت به سکونت پذیری شهر تهران تجدیدنظر نمایند چرا که تهران بیش از 10 میلیون نفر گنجایش ندارد.

رتبه سوم خشکسالی را داریم | شاهد کاهش 14 درصدی ورودی به مخازن نسبت به سال گذشته هستیم

بر اساس آمار به دست آمده کشور در سال آبی 99 تا 1400 رتبه سوم خشکسالی را در طول 50 سال گذشته و در سال آبی 1400 تا 1401 رتبه یازدهم خشکسالی را داشته است. بر اساس آمار دفتر اطلاعات و داده های آب کشور مقدار حجم آب در 30 روز از سال آبی 1401 تا 1402 حدود 18.12 میلیارد مترمکعب بوده و شاهد کاهش 14 درصدی ورودی به مخازن نسبت به سال گذشته هستیم.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران

طرحی در شورا در مورد رفع مشکل کمبود آب داریم | طرح بازچرخانی آب در ساختمان های بزرگ را تهیه نموده ایم | آبی را که هدر می رود تخلیه و در فضای سبز استفاده می کنیم

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در مورد کمبود آب در تهران به خبرنگار فارس می گوید ما در شورای شهر طرحی را تهیه نموده ایم تا بتوانیم در این زمینه اقداماتی انجام دهیم. وزارت نیرو اعلام نموده که کمبود آب داریم ما هم طرح بازچرخانی آب در ساختمان های بزرگ را تهیه نموده ایم و حتی شاید این طرح الزامی گردد تا با بازچرخانی آب بتوانیم حداقل فضای سبز را آبیاری کنیم چرا که باغات باید حفظ شوند و آب آنها هم تأمین گردد. برترین راه تأمین بازچرخانی آب است. آبی که هدر می رود را تخلیه و در فضای سبز استفاده می کنیم و حتی می توانیم برای شست وشوهای معمولی هم از آن استفاده کنیم. این طرح در دستور کار شورا است و به زودی به صحن می آید.

در کشور ما برترین آب های پشت سدها برای شست وشو و ... استفاده می گردد

وی ادامه می دهد که ما توصیه مان این است که شهروندان آب کمتری استفاده نمایند. شهروندان بعلاوه در فصل گرم سال با صرفه جویی در مصرف برق یاری کردند تا تابستانی بدون مشکل و قطعی برق را پشت سر گذاشتیم. در مورد کم آبی هم باید برنامه ریزی ها صورت بگیرد و آب کمتر مصرف گردد. در کشورهای دیگر آب تسویه شده برای خوردن استفاده می گردد اما در کشور ما برترین آب های پشت سدها برای شست وشو و ... استفاده می گردد و بعضا هدررفت داریم باید هر چه بیشتر در مصرف آب صرفه جویی کنیم و این به نفع شهر و شهروندان است تا دچار کمبود آب نشویم. طرح بازچرخانی آب آماده است و به زودی در صحن مطرح می گردد و از دوستان وزارت نیرو هم دعوت می کنیم تا در این بحث شرکت نمایند هر چند که جلساتی هم گذاشته ایم.

مصرف آب شرب روزانه تهران 30 میلیون مترمکعب است | اگر صرفه جویی صورت نگیرد در زمستان دچار مشکل خواهیم شد | برای تأمین آب شرب استفاده حداکثری از حداقل منابع آبی موجود در سطح کشور در دستور کار قرار گیرد

بر اساس این گزارش، تهران پاییز کم آبی را پشت سر می گذارد و هشدارهایی در مورد کم آبی داده شده است. تهران واقعا چند روز آب دارد؟ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در روزهای ابتدایی آبان گفت که تهران فقط برای 100 روز آب دارد.

بختیاری با بیان اینکه مصرف آب شرب روزانه تهران 30 میلیون مترمکعب است. اگر صرفه جویی صورت نگیرد در زمستان دچار مشکل خواهیم شد. بر اساس آمارها مقدار مصرف آب در تهران بالاست و باید در این زمینه صرفه جویی هایی صورت بگیرد.

قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید باید برای تأمین آب شرب استفاده حداکثری از حداقل منابع آبی موجود در سطح کشور در دستور کار قرار گیرد و از روش های علمی تر و مؤثرتر برای روبرو با چالش های کم آبی استفاده گردد. همه کارشناسان و مردم اطلاع دارند که کشور در شرایط خشکسالی واقع شده است و از لحاظ ذخیره منابع آبی شرایط مناسبی نیست و در استان های مرکزی با نشست سفره های آب زیرزمینی و در استان های جنوبی با خشک شدن رودخانه ها و کم شدن ذخایر آب پشت سدها روبرو هستیم. امروز مرکز در معرض تهدید کاهش شدید ذخایر آبی واقع شده است و استان های دیگر کماکان با این چالش روبه رو هستند به طور کلی کشور با بحران کمبود آب روبرو است که انتظار داریم مدیران منابع آبی کشور این بحران را مدیریت نمایند.

بر اساس این گزارش گفته می گردد که تهران با مشکل کم آبی روبه رو می گردد و انتظار می رود مردم صرفه جویی را در اولویت قرار دهند و با صرفه جویی از هدررفت آب جلوگیری گردد. برای تأمین آب شرب استفاده حداکثری از حداقل منابع آبی موجود در سطح کشور باید صورت گیرد و باید مدیریت منابع آبی هم نسبت به سال های گذشته مؤثرتر باشد. مدتی است که موضوع کمبود آب مطرح شده است البته مدیریت شهری طرح بازچرخانی آب را در دستور کار قرار داده و قرار است به زودی این طرح در شورا آنالیز گردد تا بتوانند بخشی از مسائل را رفع نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تهران چند روز دیگر آب دارد؟ ، درباره سکونت پذیری شهر تهران تجدید نظر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران چند روز دیگر آب دارد؟ ، درباره سکونت پذیری شهر تهران تجدید نظر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید