جباری: برخی ها نباید خودشان را با حجازی و پورحیدری مقایسه نمایند، در ژن استقلال نشد وجود ندارد

پیشکسوت تیم استقلال گفت: برخی ها با چند سال بازی کردن در استقلال، خودشان را با مرحوم منصور پورحیدری و ناصر حجازی مقایسه می نمایند.

جباری: برخی ها نباید خودشان را با حجازی و پورحیدری مقایسه نمایند، در ژن استقلال نشد وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه استقلال، علی جباری درباره شکست استقلال در بازی رفت برابر السد قطر و صحبت هایی که از سوی پیشکسوتان مطرح شد، گفت: من برای تمامی پیشکسوتان و کسانی که حتی یک روز با هر عنوانی در استقلال خدمت نموده اند، احترام قائلم، اما پیشکسوت بودن و صحبت کردن و انتقاد کردن شرایطی دارد. پیشکسوت کیست؟ کسی که دو سه سال در استقلال بازی نموده، بعد به تیم دیگری رفته، بعدها هم به تیم دیگر و سپس از فوتبال خداحافظی نموده است، آیا او پیشکسوت استقلال است و آیا او می تواند به خودش این اجازه را بدهد که به یک باره علیه همه اعضای باشگاه مصاحبه کند؟

وی اضافه کرد: آیا او می تواند خود را با زنده یاد ناصرخان (حجازی) و منصورخان (پورحیدری) خدابیامرز مقایسه کند؟ یک بار دیگر می گویم که احترام همه برای من واجب است، اما پورحیدری و حجازی، دو اسطوره بزرگ و فراموش نشدنی باشگاه استقلال هستند و کسی نمی تواند خودش را با این دو نفر مقایسه کند. از نظر تعداد سال های حضور در استقلال و عناوین کسب گردیده، هیچ کس نمی تواند با چند سال سابقه بازی، خودش را با آنها مقایسه کند و من از این بابت گله دارم.

پیشکسوت تیم استقلال توضیح داد: می دانید که من انسان رُک گو و بدون تعارفی هستم و در مقاطع مختلف انتقاداتی را از تیم مطرح نموده ام، اما برای انتقاد کردن باید منصف بود، سپس راه چاره ارائه داد. انتقاد کردن با صحبت های تخریبی تفاوت دارد، به عنوان مثال پس از بازی با السد، من هم مسائلی را بیان کردم، اما هیچ گاه باشگاه خودم را تخریب نکردم و اگر حرفی می زنم از سر دلسوزی و برای یاری به بهبود شرایط است.

جباری در مورد اینکه فکر می نماید استقلال در بازی برگشت مقابل السد چقدر شانس پیروزی دارد، گفت: استقلال یکی از پرافتخارترین باشگاه های آسیا است و دو ستاره قهرمانی روی سینه همه ما حک گردیده است. این دو ستاره یکی از دلایل بزرگی و عظمت استقلال است، پس برای تیمی با این همه افتخارات، بزرگی و چهره های فراوان فراموش نشدنی در طول تاریخ، هیچ کاری غیرممکن نیست. درست است که سه گل زدن به السد در دوحه کار مسئله ای است، اما فوتبال پر از اتفاقات سخت و غیرمنتظره است. بازگشت های زیادی در طول تاریخ اتفاق افتاده که بسیار از بازی پیشِ روی ما سخت تر و غیرمنتظره تر بوده است.

وی ادامه داد: خود شفر زمانی که سرمربی کارلسروهه بوده، دیدار رفت مقابل تیم قدرتمند والنسیا را با نتیجه سه بر یک واگذار کرد و در بازی برگشت با پیروزی هفت بر صفر از سد این تیم گذشت و راهی مرحله بعدی شد. این دست نتایج در فوتبال کم نبوده است. در ژن استقلال نشد وجود ندارد چراکه این باشگاه بارها و بارها غیرممکن را ممکن نموده است. قطعاً شفر و همکارانش، بازی رفت را به خوبی بررسی و بهترین تاکتیک را برای بازی برگشت انتخاب می نمایند.

پیشکسوت تیم استقلال گفت: به عنوان عضوی از خانواده بزرگ استقلال از پیشکسوتان، رسانه ها و طرفداران عزیز درخواستی دارم؛ اگر اولویت همه استقلالی ها، استقلال است و موفقیت این تیم را اولویت خود می دانند، در این شرایط از تیم محبوب خود حمایت نمایند. تخریب کردن هیچ کاری ندارد، اما مهم این است که در روزهای سخت، از باشگاه خود حمایت کنیم. از همه می خواهم با صحبت های مثبت و روحیه بخش، تیم را برای بازی های بعدی آماده نمایند. خواسته یا ناخواسته تغییرات زیادی در استقلال اتفاق افتاده و تیم برای هماهنگی کامل به زمان احتیاج دارد. مطمئنم که استقلال به روزهای مطلوب خود می رسد و آنچه شایسته طرفداران است، محقق می گردد. کادر مدیریتی باشگاه هم برای آرامش باشگاه بسیار کوشش می نماید و نمونه آن مشخص تکلیف آن همه بدهی پیش از ضرب الاجل AFC بود. این بازیکنان و کادر فنی شایستگی خود را ثابت نموده اند و می توانند روزهای خوبی را برای استقلال رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جباری: برخی ها نباید خودشان را با حجازی و پورحیدری مقایسه نمایند، در ژن استقلال نشد وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جباری: برخی ها نباید خودشان را با حجازی و پورحیدری مقایسه نمایند، در ژن استقلال نشد وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید