محل دیده شدن والیبالیست ها لیگ جهانی است نه فضای مجازی

به گزارش وبلاگ لاوان، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون والیبال در بازدید از اردوی تیم ملی بانوان و در مصاحبه با بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم تاکید نمود استراتژی تیم بانوان باید مبتنی بر قرار دریافت در زمره چهار تیم برتر آسیا و حضور در لیگ ملت ها باشد.

محل دیده شدن والیبالیست ها لیگ جهانی است نه فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در این بازدید که با حضور فریبا محمدیان نایب رئیس بانوان و مهناز شاددل مشاور رئیس در امور بانوان برگزار گردید، داورزنی با اشاره به اینکه نقطه عطف رشد والیبال مردان ایران ورود به لیگ جهانی بود، بر لزوم ایجاد خودباوری در تیم ملی بانوان تاکید نمود و گفت: رمز موفقیت ما در والیبال کشور و جهان خودباوری بود. از روز اولی که اهداف خود را برای قهرمانی در آسیا و بازی های آسیایی، صعود به لیگ جهانی و بازی های المپیک و قرار دریافت در جمع هشت تیم برتر جهان را اعلام کردیم، بیشتر قریب به اتفاق کارشناسان گفتند امکان پذیر نیست و نمی توانند! حتی اهداف ما را شعارهای دهان پرکن توصیف کردند. در آن موقع هیچ کسی نبود که بگوید ما می توانیم قهرمانی آسیا شویم، قهرمان بازی های آسیایی شویم، می توانیم به لیگ جهانی و المپیک برویم.

رئیس فدراسیون والیبال به تعبیر سایت فدراسیون جهانی از رشد والیبال در ایران به رشد موشکی اشاره نمود و گفت: ما ایمان داشتیم که باید به نقطه ای از تحول ذهنی برسیم که بتوانیم وارد لیگ جهانی شویم. نقطه عطف رشد والیبال مردان ایران ورود به لیگ جهانی بود. ما راستای را طی کردیم که ذهنیت بازیکنان تغییر کرد و به این باور رسیدند که می توانند.

خودباوری، نه خودشیفتگی

او با بیان این که تا زمانی که کادرفنی و بازیکنان ما تسلیم شرق آسیا هستند هیچ کاری از پیش نمی بریم، گفت: آنچه باید اتفاق بیفتد، خودباوری است نه خودشیفتگی. همکارانی که در این سیستم کار می نمایند باید به این باور برسند که اگر درست برنامه ریزی و کار نمایند، می توانند نتیجه بگیرند. باور قلبی دارم که تیم ملی بانوان ایران شایستگی حضور در لیگ ملت ها را دارد. این تیم باید هر سال 15 الی 16 بازی رسمی با تیم های خوب جهان داشته باشد. تا زمانی که هرازگاهی با کره، چین و ژاپن بازی کنیم و برگردیم، سرنوشت مان مثل گذشته والیبال مردان ایران خواهد بود که هر چهار سال یکبار با چهار تیم خوب بازی می کردیم و از چهار بازی، سه بازی را راحت می باختیم و یک بازی را هم با نتیجه 3 بر 2 می باختیم و به کشور برمی گشتیم. اما از زمانی که تیم ملی مردان به لیگ جهانی وارد شد، هر سال 15 الی 16 بازی رسمی با برزیل، کوبا، آمریکا، ایتالیا، لهستان و… برگزار می کردیم. در جایی می توانیم در والیبال بانوان رشد کنیم که بتوانیم با چنین تیم هایی بازی رسمی برگزار کنیم.

دیده شدن در عرصه حرفه ای

دکتر داورزنی همچنین نسبت به حضور غیرمسئولانه بعضی بازیکنان در فضای مجازی هشدار داد و گفت: محل دیده شدن والیبالیست ها لیگ ملت ها و مسابقات معتبر جهانی است. توانایی های حرفه ای دختران والیبالیست ایران هم در چنین عرصه ای که صدها میلیون بیننده تلویزیونی دارد، قابل دیده شدن است. جبران عقب افتادگی دیده شدن در فضای مجازی باعث به خطر افتادن آینده حرفه ای بازیکنان و گم کردن راستا پیشرفت می گردد. اگر به دنبال دیده شدن هستید راهش حضور غیرمسئولانه در فضای مجازی نیست که هم به خود و هم به والیبال کشور آسیب بزنید. این حضور باعث ایجاد سد می گردد. البته بحث من همه شما نیست بلکه منظورم افرادی است که به عنوان والیبالیست در فضای مجازی حضور غیرمسئولانه دارند. بدانید که تک تک ما نسبت به انجام وظیفه مان در جامعه مسئول هستیم و اگر چنین احساس مسئولیتی نداشته باشیم، در راستا رشد قرار نداریم. کسی که پیراهن تیم ملی را برتن می نماید در قبال جامعه، هم تیمی و دیگران مسئول است. باید بدانیم شأن و شخصیت ما چیست و چطور می خواهیم خود را در جامعه معرفی کنیم. من به توانمندی دختران والیبال ایران باور دارم و اگر این توانمندی به سمت قله های افتخار سوق داده گردد، مطمئنا ذهنیت بازیکنان درگیر حاشیه و فضای مجازی نخواهد شد.

محدودیت امکانات نداریم

استراتژی تیم ملی بانوان باید مبتنی بر هدفی باشد که در پیش داریم. یعنی قرار دریافت در زمره 4 تیم برتر آسیا و رفتن به لیگ ملت ها. ما محدودیت امکانات برای تیم ملی بانوان نداریم و هر آنچه برای تیم ملی مردان انجام داده ایم برای دختران هم انجام خواهیم داد. همچنانکه الان بین 51 رشته ورزشی در کشور تنها والیبال بانوان ایران کمپ و سالن تخصصی تمرینی دارد. اجازه تمرین آقایان را هم در سالن تمرینی شما ندادیم. فقط انتظار داریم از امکانات نهایت استفاده را جهت موفقیت و کسب افتخار ببرید که این با تغییر ذهنیت شدنی است.

تفریح یا افتخار؟

بانوان والیبالیست ما هنوز تکلیف خود را معین نکرده اند که برای چه هدفی والیبال بازی می نمایند. به دنبال بازی تفریحی هستید یا کسب صندلی در عرصه های بین المللی را هدف قرار داده اید؟

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به این که تمرکز در تیم ملی باید هدف باشد، اضافه کرد: کسی که آرمان های بلند را دنبال می نماید، باید همه چیز خود را بگذارد تا به قله های موفقیت برسد. اگر ذهن ما آماده این کار نباشد، حتی اگر بهترین فیزیک و قدرت بدنی را هم داشته باشد، برایش اتفاق مثبتی نمی افتد. رسیدن به موفقیت در ورزش قهرمانی بدون ریاضت و سختی امکان پذیر نیست. کسی که زندگی قهرمانی و ورزش حرفه ای را انتخاب می نماید، می داند که قهرمانی با بسیاری از مسائل دیگر سازگاری ندارد. اگر بهترین مربی جهان را بیاوریم و بهترین امکانات را فراهم کنیم ولی به لحاظ ذهنی آماده نباشیم، موفقیتی حاصل نخواهد شد. در حال حاضر رنگینک جهانی تیم ملی بانوان ایران بسیار پایین است و باید کوشش کنیم که سال به سال رنگینک را بالا ببریم و این شدنی است. باید حرکت خود را با هدف گذاری مان تنظیم کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "محل دیده شدن والیبالیست ها لیگ جهانی است نه فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل دیده شدن والیبالیست ها لیگ جهانی است نه فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید