مهم ترین ویژگی های دوربین آیفون 12 پرو مکس

به گزارش وبلاگ لاوان، اپل شب گذشته از گوشی های آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس رونمایی کرد که تمام این گوشی ها از ویژگی های جذابی بهره می برند. در این میان اگرچه دو مدل پرو از جهات مختلف شباهت زیادی به یکدیگر دارند، ولی اپل توجه بیشتری به قابلیت های دوربین آیفون 12 پرو مکس نشان داده و در ادامه به ویژگی های این دوربین می پردازیم.

مهم ترین ویژگی های دوربین آیفون 12 پرو مکس

دوربین تله فوتو با زوم 2.5 برابری

دوربین تله فوتو در آیفون 12 پرو مانند نسل قبلی از زوم اپتیکال 2 برابری پشتیبانی می نماید ولی در مدل مکس کاربران می توانند از زوم 2.5 برابری بهره ببرند. البته باید اذعان کنیم که تفاوت زیادی با زوم اپتیکال 2 برابری نخواهد داشت و به همین خاطر احتمالا بخش زیادی از کاربران متوجه این تفاوت نخواهند شد.

سنسور دوربین بزرگتر

اما یکی از مهم ترین تغییرات اعمال شده بر روی دوربین آیفون 12 پرو مکس، بهره گیری دوربین اصلی آن از سنسور بزرگتر است که نسبت به نسل قبلی و البته آیفون 12 پرو 47 درصد اندازه بزرگتری دارد. همان طور که احتمالا می دانید، هرچقدر اندازه سنسور دوربین بزرگتر باشد می تواند نور بیشتری دریافت کند و پیروز به ثبت عکس های با نویز کمتر و گستره دینامیکی بهتری گردد.

باید ببینیم عکس های گرفته شده با این گوشی در محیط های مختلف چه تفاوت هایی با دوربین برادر کوچکتر خود دارد. در هر صورت سنسور بزرگتر به همراه نرم افزار پردازش تصاویر اپل مطمئنا منجر به بهبود قابل توجه کیفیت عکس ها خواهد شد.

لنز بهتر برای افزایش کیفیت تصاویر

به غیر از خود سنسور، نباید اهمیت زیاد لنز را از قلم بیندازیم. دوربین اصلی هر 4 مدل آیفون 12 از لنز مبتنی بر دیافراگم F/1.6 بهره می برند. این یعنی گگرددگی دیافراگم نسبت به نسل قبلی بیشتر شده و می تواند نور بیشتری را روانه سنسور کند. اپل می گوید لنز بهتر به همراه سنسور بزرگتر آیفون 12 پرو مکس منجر به بهبود 87 درصدی عملکرد دوربین این گوشی در محیط های کم نور می گردد.

  • ویدیوی رسمی معرفی آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

قابلیت Apple ProRaw

عکاس های حرفه ای معمولا تصاویر خام (RAW) ثبت می نمایند. تصاویر خام همان طور که از نامش پیداست، برخلاف تصاویر JPEG چندان پردازش نمی شوند و همین موضوع به کاربران اجازه می دهند که برای ویرایش آن ها دست بازتری داشته باشند. اما کاربران برای بهره گیری از این قابلیت باید از اپلیکیشن های جداگانه استفاده نمایند و با این کار، آن عکس ها از پردازش های پیشرفته اپل بهره مند نمی شوند.

اما حالا به لطف قابلیت Apple ProRaw کاربران با خود اپلیکیشن دوربین موجود در iOS می توانند عکس های RAW ثبت نمایند و در عین حال از مزیت هایی مانند کاهش نویز و افزایش گستره دینامیکی هم استفاده نمایند. باید خاطرنشان کنیم این قابلیت برای دوربین هر دو مدل آیفون 12 پرو ارائه شده است. البته نباید نام گوگل را از قلم بیندازیم که در سال 2018 برای پیکسل 3 از این ویژگی رونمایی کرد.

فیلم برداری HDR و بهبود لرزشگیر اپتیکال

گوشی های آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس تا سرعت 60 فریم بر ثانیه می توانند از قابلیت Dolby Vision HDR برای فیلم برداری استفاده نمایند. این یعنی مانند حالت HDR عکاسی، شاهد فیلم هایی خواهیم بود که از گستره دینامیکی بسیار بهتری بهره می برند.

آیفون 12 پرو مکس برخلاف دیگر مدل های این خانواده، برای کاهش تأثیر لرزش دست به جای حرکت لنز خود سنسور را حرکت می دهد که این رویکرد منجر به بهبود قابل توجه سیستم لرزشگیر می گردد. از جمله مهم ترین مزایای این رویکرد جدید، می توانیم به بهبود کیفیت عکس های گرفته شده در محیط های کم نور و افزایش جذابیت فیلم برداری اشاره کنیم.

  • مقایسه گوشی های آیفون 12؛ آنالیز تفاوت ها و شباهت ها

منبع: CNET

منبع: دیجیکالا مگ

به "مهم ترین ویژگی های دوربین آیفون 12 پرو مکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین ویژگی های دوربین آیفون 12 پرو مکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید