وزارت ورزش باید پاسخگو باشد، منتقدان کاراته کجا هستند؟

به گزارش وبلاگ لاوان، مهران بهنام فر با بیان مطلب فوق به خبرنگاران اضافه نمود: از زمانی که زمزمه های اعزام نشدن تیم ملی های نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال به مسابقات قهرمانی آسیا مطرح شد، مشکل تأمین هزینه اعزام بود، در حالی که وزارت ورزش نیز مجوز اعزام تیم ملی را صادر کرده بود، ولی در نهایت این تیم اعزام نشد.

وزارت ورزش باید پاسخگو باشد، منتقدان کاراته کجا هستند؟

وی افزود: وقتی عصر چهارشنبه مؤمنی از فدراسیون تماس گرفت و این موضوع را گفت، نمی دانستم چگونه به اعضای تیم اعزام نشدن را مطرح کنم. کاش آنها که در این خصوص تصمیم دریافتد، مقداری خود را جای کاراته کاها بگذارند و با در نظر دریافت روحیات، سن و سال و اینکه چند ماهی تمرین به دور از خانواده و مدرسه، تصمیم گیری می کردند. افرادی در این تیم ها بودند که حتی برای هزینه رفت و آمد خود به اردو مشکل داشتند.

بهنام فر ادامه داد: من همه جوره با فدراسیون همکاری کردم، هر جا گفتند هزینه ها را کاهش دادیم، با همکاری هیأت های کاراته در شهرستانهای مختلف اردوی آماده سازی بدون ریالی هزینه از سوی فدراسیون انجام شد. در چهار شهرستان اردو برگزار کردیم که قدردان زحمات آنها هستم. در مدت اردوها کاراته کاهای نخبه آن شهرستان در کنار ملی پوشان تمرین کردند.

سرمربی تیم ملی با اشاره دوباره به اعزام نشدن تیم های رده سنی پایه گفت: این تصمیم به نوعی انگیزه کشی بود و امیدوارم در این مدت به نسل آینده آسیب نرساند، چرا که این کاراته کاها آینده سازان کاراته ایران هستند. کارشناسان کاراته می دانند که اعضای فعلی تیم ملی کاراته بعد از المپیک می روند و همین جوانان هستند که باید جایگزین شوند.

وی افزود: بهتر بود که رئیس فدراسیون با حضور در اردوی تیم ملی با کاراته کاها صحبت و شرایط را تشریح می کرد. هزینه های معنوی که گذشت، حداقل بخشی از هزینه های اقتصادی این مدت که اردو بودند را جبران می کردند. مگر رئیس فدراسیون در مجمع قول تأمین منابع اقتصادی فدراسیون را نداده بود، مگر می شود تیم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نشود؟

سرمربی تیم ملی با گلایه از برخی مربیان و کارشناسان گفت: آنها که در زمان فرجی به شدت پیگیر اعزام تیم های رده سنی امید بودند، الان کجا هستند؟ چرا کسی از عدم اعزام تیم های رده سنی پایه که آینده سازان کاراته هستند انتقاد نمی کند؟ شاید برخی مطالبات سبکی و فردی مانع از سکوت آقایان شده است!

بهنام فر ادامه داد: از میان جمع 30 نفره کادر فنی رده های سنی مختلف من تک و تنها از منافع کاراته کاهایی دفاع کردم که چند ماه است در اردوها حضور دارند. از همه این افراد گلایه دارم. نمی خواهم فدراسیون وارد حاشیه شود. به کاراته کاها نیز توصیه کرده ام که به هیچ عنوان مصاحبه نکنند.

وی در پایان گفت: قبول دارم شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست، ولی چرا این شرایط باید فقط دامنگیر کاراته شود. همین الان تیم های مختلف ورزشی در مسابقات و اردوهای برون مرزی هستند و حتی خبرهای پرداخت پاداش میلیونی منتشر می شود. من که به فدراسیون گفتم حاضرم بخشی از هزینه های اعزام را تأمین کنم و فدراسیون چند ماه بعد به من پرداخت. وزارت ورزش عدم اعزام کاراته کاها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت ورزش باید پاسخگو باشد، منتقدان کاراته کجا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش باید پاسخگو باشد، منتقدان کاراته کجا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید