پوشش 93 درصدی شبکه ارتباطی جاده های استان خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ لاوان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز هم زمان با اجرای پروژه های در دست اقدام، برنامه ریزی لازم با اتکا به پایش مجدد و به روزرسانی آمار شرایط ارتباطی روستاها اجرا شده است.

پوشش 93 درصدی شبکه ارتباطی جاده های استان خراسان شمالی

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ لاوان به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی، سید علی مرتضوی مدیرکل این استان با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان شمالی و قرار گرفتن بین دو قطب زیارتی مشهد مقدس و سیاحتی شمال کشور و افزایش مسافران اظهار کرد: به منظور کاهش و برطرف اختلالات ارتباطی و مخابراتی؛ ایمن سازی بسترهای فیبر نوری در نقاط بحرانی، کارمندان نگهداری به صورت شیفتی شبانه روزی در محل کار خود آماده باش هستند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه جهت پایداری دیزل ها، باتری ها و منابع تغذیه اضطراری سیستم ها و استفاده از مسیرهای پشتیبان در صورت خرابی مسیرهای اصلی به وسیله مدیریت کنترل شرکت زیرساخت و اقدامات ویژه شرکت های خدماتی برای ایجاد ارتباط پایدار و باکیفیت در ایام نوروز مطابق روال سال های گذشته است.

مرتضوی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز هم زمان با اجرای پروژه های در دست اقدام، برنامه ریزی لازم با اتکا به پایش مجدد و به روزرسانی آمار شرایط ارتباطی روستاها انجام شد و طی برنامه تدوینی و در صورت تخصیص اعتبارات ملی و استانی بالغ بر 164 میلیارد تومان مقررشده است که در سال نو تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

وی اضافه کرد: برای تقویت زیرساخت های ارتباطی و پشتیبانی شبکه ارتباطی استان، طراحی مسیرهای نو فیبر نوری اجرا شده و بعد از برنامه ریزی های وزارت و ابلاغ در امسال اجرا خواهد شد.

مرتضوی بابیان این که تعداد مشترکین اینترنت پهن باند ثابت و سیار استان، بیش از یک میلیون و 127 هزار مشترک، است، اظهار کرد: استان خراسان شمالی با ضریب نفوذ 128.55 درصدی مشترکان اینترنت پرسرعت و ضریب نفوذ مشترکان اینترنت سیار با اندازه 121.05 درصد رتبه های برتر کشوری را کسب نموده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اعلام اینکه 93 درصد از جاده های اصلی و فرعی استان خراسان شمالی دارای پوشش مناسب مکالمه تلفن همراه هستند و همه شهرهای استان از پوشش نسل های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند، اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ارتباطی پایدار و اینترنت پرسرعت متصل شده اند.

مرتضوی در ادامه گفت: طی سال 1400 از محل اعتبارات دولتی بیش از 34 سایت تلفن همراه ارتقا یافته یا احداث شده اند و تا به امروز بیش از 335 کیلومتر فیبر نوری در قالب طرح توسعه ارتباطات روستایی (تار) جهت تقویت زیرساخت های ارتباطی شبکه مخابراتی استان اجراشده است.

وی با اشاره به اندازه تحقق خدمات الکترونیکی در استان توضیح داد: در سال گذشته 17 دفتر پیشخوان شهری و 12 دفتر خدمات ارتباطی روستایی پیروز به اخذ مجوز نو شدند و درمجموع 154 دفتر پیشخوان دولت و دفتر خدمات ارتباطی روستایی در استان فعال است و خدمات دستگاه های دولتی را به مردم ارائه می نمایند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی اضافه کرد: پیاده سازی پروژه های خدمات عمومی اجباری روستایی و استفاده از ابزارهای آن یعنی دولت الکترونیک، تجارت الکترونیکی، آموزش الکترونیک و غیره می تواند در کنار مدیریت صحیح استفاده از آن، توسعه روستایی را تسریع بخشیده و در تأمین رفاه عمومی این منطقه ها یاری شایان توجهی را کند.

مرتضوی با اشاره به برگزاری طرح مهارت آموزی گفت: در سال 1400، سه دوره آموزشی و مهارت آموزی برای 74 نفر از نیروهای وظیفه به منظور آشنایی با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب وکارهای این حوزه و یاری به اشتغال پذیری و تسهیل ورود آن ها به بازار کار، برگزارشده است.

وی توضیح داد: هدف نهایی از انجام این اقدامات، توسعه ارتباطات پرسرعت و استقرار دولت هوشمند و استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات برای رفاه و آسایش بیشتر جامعه و ارتقا نظام اداری است تا از رهگذر آن، طعم شیرین فناوری بیش از گذشته به هم استانی ها چشانده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوشش 93 درصدی شبکه ارتباطی جاده های استان خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش 93 درصدی شبکه ارتباطی جاده های استان خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید