گرانترین تورهای پرواز با بالون در جهان

به گزارش وبلاگ لاوان، تصور کنید به مقدار دخترک بندانگشتی هستید و روی قاصدکی با وزش نسیم به این سو و آن سو می روید. به جادوگر شهر اوز فکر کنید که بعد از گرفتار شدن در میان تندبادی، با بالون به سوی سرزمین های ناشناخته و جادویی که هرگز جهان به خود ندیده پرواز می نماید.

گرانترین تورهای پرواز با بالون در جهان

تصور کنید به میزان دخترک بندانگشتی هستید و روی قاصدکی با وزش نسیم به این سو و آن سو می روید. به جادوگر شهر اوز فکر کنید که بعد از گرفتار شدن در میان تندبادی، با بالون به سوی سرزمین های ناشناخته و جادویی که هرگز جهان به خود ندیده پرواز می نماید. داستان 5 هفته پرواز با بالون ژول ورن یادتان هست؟ تقریباً همه ما در نوجوانی داستان های ماجراجویانه ژول ورن را خوانده ایم و این داستان را شنیده ایم. هیچ راهی بهتر از پرواز با بالون و معلق ماندن در یک سبد بزرگ و مشاهده منظره ها جهان از دید یک پرنده نیست. پرواز با بالون یکی از آن تجربه هایی است که برای نوه هایتان تعریف خواهید کرد.

اولین پرواز با بالون هوای گرم در 21 نوامبر 1783 در پاریس انجام شد. امروزه این تجربه بسیار پرهزینه و تبدیل به یکی از ماجراهای مخصوص میلیونرها شده است. دلیلش هم این است که بالون وسیله نقلیه نیست، بلکه بیشتر وسیله ای برای سرگرمی است. یکی دوبار بیشتر در روز نمی توان از آن استفاده کرد. با این حال یکی از رمانتیک ترین و امن ترین راه های پرواز به شمار می رود. این یک ورزش سخت نیست، بلکه فعالیتی فکری است. بسته به شرایط جوی، می توانید از ارتفاع 1000 پایی تا 2600 پایی بالا بروید. بالون های هوای گرم معمولاً صبح زود یا درست قبل از غروب آفتاب پرواز می نمایند، زیرا در این ساعات باد کمتری می وزد. تورهای پرواز با بالون هوای گرم که در زیر به آنها اشاره می کنیم، تورهای ارزانی نیستند، ولی ارزش تجربه کردن را دارند.

5. کاپادوکیه (Cappadocia)، ترکیه، هر نفر ساعتی 200 دلار

منظرهی شگفت انگیز که ما را یاد فیلم های جنگ ستارگان می اندازد که البته زیاد هم از واقعیت دور نیست، زیرا برخی از صحنه های این فیلم در واقع در کاپادوکیه فیلمبرداری شده اند و منظره غیرزمینی کاپادوکیه هر چه بیشتر در آن سیر می کنید، غیرواقعی تر می گردد. این منطقه که بخاطر سنگ ها و صخره های عجیب و غیرعادی اش مشهور است، غارهایی دارد که تا به امروز پای کسی به آنها نرسیده و شهرهای زیرزمینی آن گویی تا بینهایت ادامه دارند و برترین راه برای آشنا شدن با این جواهر گرانبهای ترکیه، مشاهده آن از آسمان و به وسیله بالون هوای گرم است.

این تور که یکی از معروف ترین سواری های جهان با بالون است، به لطف چشم میزانای منحصر بفرد و شرایط آب و هوایی مساعد، کاپادوکیه را از بالا به گردشگران نشان می دهد و ماجراجویی بزرگی برای آنها محسوب می گردد. باد شما را بر فراز دره ها راهنمایی می نماید و به صخره های دودکش مانند رنگی با سایه های سبز، نارنجی، قرمز و مشکی بینهایت نزدیک می شوید.

برترین زمان برای بازدید از این منطقه بازه زمانی آوریل تا مه و سپتامبر تا اکتبر است، ولی سعی کنید در گرمای تابستان به آنها نروید تا بتوانید در ماه های بهتری از سال از آب و هوای مساعد نیز استفاده کنید. 30 شرکت وجود دارند که پروازهای بالون هوای گرم در کاپادوکیه ارائه می دهند. سلطان بالونز و کاپادوکیه وویجر بالونز شرکت های اصلی هستند که بیشترین بالون ها را دارند. گورمه بالونز و رویال بالون هم پروازهای یک ساعته در ازای هر نفر 200 دلار و پروازهای 90 دقیقه ای هر نفر 320 دلار ارائه می دهند. البته می توانید وقتی رسیدید چانه زنی کنید.

4. دره لوآر (Loire Valley)، فرانسه، هر نفر ساعتی 400 دلار

در 200 مایلی پاریس، یعنی همان جایی که این سرگرمی در سال 1783 به دنیا آمد، دره ای به نام دره لوآر وجود دارد که 170 مایل امتداد یافته است و بیش از 800 قصر و خانه اربابی در آن وجود دارد که در محیطی رمانتیک پخش شده اند. دره لوآر فوق العاده است و پر از تاکستان است و قصرهای رویایی آن تجربه ای از سفری هیجان انگیز با بالون برایتان می سازند.

بهتر است بین ماه های آوریل و اکتبر به تور پرواز با بالون هوای گرم بر فراز دره لوآر بروید، زیرا در این بازه زمانی، قصرها به روی عموم مردم باز هستند و هوا زیاد سرد نیست. فرانس مونگولفیه یکی از مهمترین آژانس های تور پرواز با بالون در این منطقه است که در نقاط معروفی همانند قصر شونونسو، قصر شومون و قصر ویلاندری، مشتریان را به سفر با بالون می برد.

3. ماسای مارا (Maasai Mara)، کنیا، هر نفر ساعتی 450 دلار

این منطقه یکی از زیباترین مکان های روی زمین است و گنجینه کنیا محسوب می گردد. ماسای مارا پارک بسیار مشهوری است که به خاطر چشم میزانای گیاهی و جانوری فوق العاده و شگفت انگیزش اهمیت دارد و گویی غروب آفتاب این منطقه کارت پستالی بیش نیست. ولی آنچه این منطقه را خاص می نماید این است که به شما فرصتی برای دید زدن زرافه ها، دیدنی بزهای کوهی در زیستگاه طبیعی شان و مشاهده شیرهای غران بدون آنکه خودتان را به خطر بیندازید می دهد. بالون ها در طلوع آفتاب راه می افتند و این برترین زمان برای دیدنی دشت است. حیوانات در این ساعت فعال هستند و هوا خنک است، ولی در طول روز هوای بسیار گرم می گردد.

ماسای مارا دشت همراه بسیار پهناوری در جنوب غربی کنیا است که محل مهاجرت بزرگ حیوانات است که هر سال بین ماه های جولای و اکتبر اتفاق می افتد. این زمان برترین فرصت برای دیدن میلیون ها گوزن یالدار، غزال ها و گورخرها است که در جستجوی آب در این پارک پرسه می زنند. این تورهای ماجرایی شما را با بالون به دیدنی همه این شگفتی ها می برند. شرکت اسکای شیپ مهمترین آژانس پرواز با بالون هوای گرم در آفریقا است. این بالون ها برای صبحانه انگلیسی در دشت و صحرا، به زمین می نشینند.

2. سرنگتی (Serengeti)، تانزانیا، هر نفر ساعتی 500 دلار

سافاری با بالون هوای گرم قطعاً به شما منظره جدیدی در خصوص زیست بوم وسیع پناهگاه های سرنگتی می دهد. پارک سرنگتی در شرق دریاچه مانیارا در تانزانیا واقع شده است که در سال 1981 میراث جهانی یونسکو نامیده شد و محل وجود زیست بومی متنوع و فوق العاده است و بزرگترین مهاجرت پستانداران در جهان در این منطقه صورت می گیرد. شما دو انتخاب دارید: می توانید با ماشین به دیدنی این زیست بوم بروید یا می توانید سوار بالون شوید و از بالا شیرها، فیل ها و کرگدن ها را دیدن کنید. این دشت های طلایی محل زندگی حدود دو میلیون گوزن یالدار، نیم میلیون غزال و 250 هزار گورخر است. بعلاوه بزهای کوهی، پلنگ ها، اسب های آبی و زرافه های زیادی را در این پارک مشاهده خواهید کرد.

شرایط آب و هوایی در سرنگتی تقریباً در کل سال مساعد است و همواره می توانید به تور پرواز با بالون هوای گرم بروید. البته بهتر است زمانی که مهاجرت بزرگ رخ می دهد به سرنگتی بروید. این مهاجرت دوبار در سال بین مارس و مه و بین اکتبر و دسامبر انجام می گردد. سرنگتی بالون سافاریز مهمترین شرکت تور پرواز با بالون است و مسافرین را از صبح زود بر فراز پارک سرنگتی می برد و برای صبحانه زیر درختان اقاقیا به زمین می نشیند. هزینه این تور برای هر نفر ساعتی 500 دلار است که شامل صبحانه رمانتیک هم می گردد.

1. گشتاد (Gstaad)، سوئیس، هر نفر ساعتی 600 دلار

هر سال در ماه ژانویه، جشنواره بین المللی بالون در Chateau dOex پر از بالون های رنگارنگ از چهار گوشه جهان می گردد که در پس زمینه برفی کوه های آلپ سوئیس، از زمین بلند می گردد و منظره ای بدیع می آفرینند. زمستان زمانی است که این دهکده کوهستانی جان می گیرد. با این تور می توانید بر فراز کوه های آلپ سوئیس و کلبه های سنتی و دهکده های بی شمار قله های گشتاد پرواز کنید و از چشم میزانای باورنکردنی آن لذت ببرید. این بالون ها در شب هم پرواز می نمایند و آسمان پرستاره نیز منظره بدیع دیگری است که می توانید از آن استفاده کنید.

شرایط آب و هوایی و جریان باد در دره شاتو ده در نزدیکی گشتاد در کل سال برای بالون سواری مساعد است. آلپاین بالونینگ سوئیتزرلند مهمترین آژانس تور پرواز با بالون در این نقطه است و شب ها هم پرواز دارد. متأسفانه فقط سه هفته در سال بین ژانویه تا فوریه پرواز دارند و برای یک ساعت پرواز با دو نفر 1200 دلار می گیرند.

منبع: دالاهو

به "گرانترین تورهای پرواز با بالون در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین تورهای پرواز با بالون در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید