گیشه جهانی سینما تحت تاثیر کرونا

به گزارش وبلاگ لاوان، فیلم سونیک خارپشت در حالی در صدر فروش گیشه بین المللی سینما قرار گرفت که با ترس از ویروس کرونا، همچنان میزان مخاطبان سینما رو به کاهش است.

گیشه جهانی سینما تحت تاثیر کرونا

به گزارش وبلاگ لاوان، فیلم علمی-تخیلی و فانتزی سونیک خارپشت به کارگردانی جف فاولر با فروش 26.8 میلیون دلار برای سومین هفته پیاپی در صدر جدول فروش هفتگی گیشه بین المللی قرار گرفت، گرچه اکران این فیلم در چین و ژاپن به سبب شیوع ویروس کرونا همچنان تاریخ مشخصی ندارد، فروش بین المللی قسمت جدید سونیک بالغ بر 137 میلیون دلار است.

انتظار می رفت کره جنوبی پنجمین بازار بزرگ فروش فیلم های سینمایی در جهان پس از موفقیت تاریخی اخیر با فیلم اَنگل در جوایز اسکار افزایش فروش چشمگیری در سالن های سینمای تجربه کند اما ویروس کرونا موجب شد چندین فیلم کمتر از انتظارات در گیشه این کشور آسیایی فروش داشته باشند.

خبر شیوع این ویروس که همزمان با سال نوی چینی به صورت رسمی اعلام شد در همان روزهای نخست به تعطیلی 70 هزار سالن سینما در چین انجامید و نیمی از سینماهای ایتالیا نیز برای مقابله با شیوع این ویروس تعطیل شدند.

فیلم مرد نامرئی که در اولین هفته نمایش خود در سینماهای آمریکا با فروش 29 میلیون دلاری پرفروش ترین فیلم هفته نام گرفت، در گیشه بین المللی نیز 20 میلیون دلار از محل اکران در 47 کشور کسب کرد و فروش جهانی خود را در هفته نخست اکران به 49 میلیون دلار رساند.

این فیلم که در ژانر سینمای وحشت ساخته شده و گفته می شود تنها 7 میلیون دلار هزینه تولید آن بوده است در آخر هفته میلادی که گذشت 2.9 میلیون دلار در بریتانیا، 2.2 میلیون دلار در فرانسه، 1.8 میلیون دلار در مکزیک و 1.2 میلیون دلار در آلمان به عنوان بهترین بازارهای خارجی اش فروخت.

فیلم ماجراجویانه دولیتل با فروش 7.4 میلیون دلاری در سینما مجموع فروش جهانی خود را به 217 میلیون دلار ارتقاء داد و درام جنگی 1917 نیز تا به امروز به فروش جهانی 206.5 دست یافته است.

آوای وحش که اقتباسی از رمان معروف نوشته جک لندن است هم در دومین هفته اکران 24.2 میلیون دلار به فروش جهانی خود اضافه کرد تا مجموع فروش 79.3 میلیون دلار را تا به امروز ثبت کرده باشد.

این فیلم ماجراجویانه با بازی هریسون فورد تا به امروز بهترین عملکرد خارجی را با 6 میلیون دلار در سینماهای فرانسه داشته و بریتانیا و مکزیک نیز هر کدام 3 میلیون دلار برای این فیلم فروخته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گیشه جهانی سینما تحت تاثیر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیشه جهانی سینما تحت تاثیر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید