خبرنگاران 30 ایالت آمریکا از اروپا کرونا گرفتند

به گزارش وبلاگ لاوان، تهران- خبرنگاران- مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا بامداد روز جمعه در حمایت از تصمیم ترامپ برای ممنوعیت سفر اروپایی ها به ایالت متحده اعلام کردند: 30 ایالت آمریکا از اروپا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

خبرنگاران 30 ایالت آمریکا از اروپا کرونا گرفتند

به گزارش شبکه سی ان ان، دکتر رابرت ردفیلد مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گفت: موارد ابتلا به ویروس کرونا در 30 یا بیشتر ایالتهای آمریکا به مواردی در اروپا مرتبط بوده است.

وی در نشست کمیته نظارت برای بررسی راه حل های مقابله با ویروس کرونا گفت: در حال حاضر واقعیت آن است که اکنون در سراسر جهان بیش از 70 درصد از موارد جدید کرونا با اروپا در ارتباط هستند به همین دلیل رییس جمهوری آمریکا شب گذشته تصمیم به ممنوعیت سفر اروپایی ها به آمریکا گرفت.

ردفیلد در ادامه تاکید کرد که هم اکنون اروپا به چین جدید در مورد شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است.

دکتر آنتونی فاوسی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا نیز در جلسه کمیته نظارت با اشاره به سخنان مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گفت: شیوع ابتلای بیش از 30 ایالت آمریکا عمدتاً از طرف ایتالیا، فرانسه و آلمان اجرا شده است.

دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه در نشست خبری اضطراری درباره گسترش ویروس کرونا در آمریکا شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت 30 روز ممنوع می شود.

این اقدام از شامگاه جمعه اجرایی خواهد شد که رییس جمهوری آمریکا آن را محدودیت هایی قوی اما ضروری توصیف کرد که البته شامل حال انگلیس نخواهد شد.

ترامپ در شرایطی برای انگلیس استثنا قائل شد که آخرین آمار ارائه شده نشان می دهد، 459 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند اما در کشورهای دیگر اروپایی، این رقم به مراتب کمتر است.

با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، کشورهای دیگر هم اقدامات سختی را همچون ممنوعیت ورود مسافران خارجی اتخاذ کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 30 ایالت آمریکا از اروپا کرونا گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 30 ایالت آمریکا از اروپا کرونا گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید