آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون ودویست هزار نزدیک شد

به گزارش وبلاگ لاوان، کشورهای آمریکا، روسیه، اسپانیا، ایتالیا و ترکیه در 24 ساعت گذشته بیشترین شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 را داشته اند.

آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون ودویست هزار نزدیک شد

به گزارش وبلاگ لاوان تا به این لحظه، کشورهای آمریکا با 13,069، روسیه با 5,841،اسپانیا با 4,771، انگلیس با 4,076، ترکیه با 2,936 و ایتالیا با 2,936 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را طی 24 ساعت گذشته داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،در مراسم روز سه شنبه کاخ سفید برای صاحبان مشاغل کوچک و کارکنانی که از برنامه محافظت از حقوق بهره مند می گردد، دونالد ترامپ سخنان خود را بیان نمود و به سؤالات جدید مربوط به ویروس کرونا پاسخ داد.

ترامپ درباره شیوع کووید-19 گفت: این در 184 کشور وجود دارد. باور آن سخت است، این غیر قابل تصور است. این باید در همان مبدا که چین بود، متوقف می شد. اکنون ما 184 کشوری را داریم که در حال گذر از میان جهنم هستند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با تکرار ادعاها علیه سازمان دنیای بهداشت مدعی شد این سازمان بین المللی آمریکا را گمراه نموده است.

ترامپ همچنین مدعی شد سازمان دنیای بهداشت با چین برای پنهان کردن شیوع کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) تبانی نموده است. او گفت: این را آنالیز می کنیم.

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از ادعاهایش گفت: از سازمان دنیای بهداشت خرسند نیستیم.

دونالد ترامپ که به شدت در آمریکا بابت نحوه مدیریتش در مورد شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته از چند هفته پیش سازمان بهداشت دنیای را را به جانبداری از چین و کوشش برای پنهان کردن اطلاعات اولیه در مورد شیوع کرونا متهم نموده است.

به گزارش سی ان ان، دکتر آنتونی فائوچی کارشناس ارشد حوزه بیماری های عفونی در دولت آمریکا گفته است که موج دوم شیوع کرونا ویروس اجتناب ناپذیر است. وی گفته است تا چه حد ابعاد این شیوع می تواند بد باشد بستگی به پیشرفت های دولت آمریکا در ماه های آینده دارد. وی گفته تا آن زمان اگر تمام اقدامات بازدارنده را آنالیز و از آن استفاده کنیم عملکرد خوبی خواهیم داشت. اگر چنین نگردد پاییز و زمستان بسیار بدی را پیش رو خواهیم داشت. او همچنین نسبت به برداشتن محدودیت ها در ایالت ها هشدار داده است.

لازم به ذکر است که آمریکا از لحاظ تعداد قربانیان ویروس کرونا با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با 27700 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا) رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است.

این کشور تا این لحظه 1,048,834 مورد مبتلا و 60,495 مورد فوتی داشته است. طی 24 ساعت گذشته 1.229 تن دیگر هم جان خود را از دست دادند.

انگلیس

وزارت بهداشت و درمان انگلیس بیان کرد در پی همه گیری ویروس کرونا، تا به امروز بیش از دو میلیون عمل جراحی در این کشور لغو شده است تا بتوان از بیماران مبتلا به کووید 19، مراقبت کرد. روزنامه گاردین در این باره نوشت: طولانی شدن فهرست منتظران اعمال جراحی در انگلیس موجب خواهد شد پس از انتها بحران کرونا، وزارت بهداشت و درمان از 20 هزار پرستار و پزشکی که به صورت داوطلبانه و به منظور یاری به درمان بیماران کرونایی به این وزارتخانه بازگشته اند بخواهد تا پس از بحران نیز در بیمارستان ها بمانند و در اعمال جراحی انباشته شده، یاری نمایند.

روزنامه گاردین به نقل از گزارش سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس نوشت تاخیر اعمال جراحی در این کشور، ماهانه یک میلیارد پوند هزینه دارد، اما 12 هزار تخت بیمارستانی را برای درمان بیماران کرونایی، آزاد می نماید.

روزنامه سان با استناد به گزارش مرکز ملی آمار انگلیس نیز نوشت: شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس، احتمالا 54 درصد بیش تر از آمار رسمی است که دولت اعلام می نماید و بدین ترتیب، شمار واقعی جان باختگان از همه گیری ویروس کرونا در این کشور، اکنون دستکم 32 هزار نفر است. پروفسور مارتین گرین (Martin Green)، مدیر مراکز نگهداری در انگلیس نوشت براورد می گردد شمار قربانیان ویروس کرونا در این مراکز، از ده هزار نفر هم فراتر رفته باشد.

با احتساب شمار قربانیان ویروس کرونا در خارج از بیمارستان ها، اکنون انگلیس پس از آمریکا، بیش ترین قربانیان ویروس کرونا در دنیا را داراست، اما با احتساب نسبت جمعیت دو کشور، انگلیس به نسبت جمعیت، دو برابر آمریکا تا به امروز در این همه گیری، قربانی داشته است.

این کشور تا این لحظه165,221 مورد مبتلا و 26,097 مورد فوتی داشته است. طی 24 ساعت گذشته 4,419 تن دیگر هم جان خود را از دست دادند.

اسپانیا

تداوم فرایند نزولی شمار مبتلایان و جانباختگان بیماری همه گیر کووید-19 در اسپانیا، به دولت این کشور جرات و جسارت داد تا به سمت کاهش تدریجی محدودیت ها و لغو نامتوازن قرنطینه در هفته های آینده گام بردارد. به گزارش بی بی سی، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا طرح دولت را برای کاهش محدودیت ها و بازگشت به زندگی عادی در قالب برنامه ای چهار مرحله ای تا انتها ماه ژوئن (خرداد- تیر) بیان کرد.

پدرو سانچز در تبیین طرح قرنطینه نامتوازن گفت: لغو تدریجی محدودیت های اعمال شده ناشی از شیوع گسترده کرونا از سوی دولت که از 14 مارس (24 اسفند) شروع شد و علاوه بر ایجاد اختلال در فرایند زندگی مردم، اقتصاد کشور را نیز فلج کرد، از چهارم می (15 اردیبهشت) کلید خواهد خورد و شرایط اجرای آن از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

به گفته سانچز مدت زمان در نظر گرفته شده برای هر یک از مراحل چهارگانه، حداقل 15 روز و در مجموع هشت هفته بوده و سپس با آنالیز فرایند گسترش بیماری، تدابیر بعدی اتخاذ خواهد شد.

براساس اعلام دولت اسپانیا، در مرحله نخست طرح، کلیه مشاغلی که با معین وقت ملاقات با مشتریان و ارباب رجوع سروکار دارند، همچون سالن های آرایشگری مشروط به حفظ فاصله اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی قادر به از سرگیری فعالیت خواهند بود؛ در این مرحله رستوران ها با ارائه غذای بیرون بر و بدون صرف در محل، مجاز به بازگشایی هستند.

در فاز دوم طرح که پیش بینی می گردد از 11 مه (22 اردیبهشت) در بیشتر مناطق اسپانیا شروع گردد، رستوران ها و کافه ها با حداکثر یک سوم ظرفیت و گنجایش خود و جلوگیری از ایجاد ازدحام مجاز به فعالیت خواهند بود؛ در این مرحله افراد سالمی که که هیچ علائمی از بیماری ندارند مجاز به معاشرت و رفت وآمد در گروه های کوچک هستند.

این کشور تا این لحظه236,899 مورد مبتلا و 24,275مورد فوتی داشته است. طی 24 ساعت گذشته 453 تن دیگر هم جان خود را از دست دادند.

ایتالیا

به گزارش یاهونیوز، طی 24 ساعت گذشته 323 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان باخته و آمار کلی قربانیان به بیش از 27600 نفر رسیده است.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور به بیش از 203 هزار رسیده که از این تعداد شرایط 1795 نفر وخیم گزارش شده است.

طی 24 ساعت گذشته 2086 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا به ثبت رسیده است که این آمار از تداوم فرایند نزولی تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا (در هر شبانه روز) حکایت دارد.

ایتالیا از لحاظ آمار مرگ ومیر بر اثر کرونا در رتبه دوم و از لحاظ شمار مبتلایان به این ویروس همه گیر در رتبه سوم دنیا قرار گرفته است.

به گزارش الجزیره، نخست وزیر ایتالیا در آستانه شروع مرحله دوم مبارزه با کرونا و کاهش تدریجی قرنطینه و محدودیت های شدید ترددی، به مردم هشدار داد این کشور همچنان در شرایط بحرانی است و در حال حاضر امکان بازگشت به حالت عادی وجود ندارد.

جوزپه کونته در سفر به استان لومباردیا که کانون گسترش ویروس کرونا در این کشور است خطاب به ایتالیایی ها گفت: می خواهم این مساله را یادآور شوم که از روز دوشنبه چهارم ماه می، 4 میلیون و پانصد هزار نفر در بازگشت به سر کار خود باید از اتوبوس، مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند که این موج انسانی، به طور حتم می تواند بار دیگر به موارد جدید همه گیری ویروس منجر گردد بنابراین باید با دقت زیاد نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کرد.

کونته همچنین در ملاقات از شهر برگامو که کانون کووید 19 در استان لومباردیا به شمار می آید نیز هشدار داد در صورت صعودی شدن شیب منحنی گسترش این بیماری در مرحله دوم، بار دیگر محدودیت های شدید ترددی اجرا خواهد شد.

روسیه

شیوع ویروس کرونا در روسیه طی 24 ساعته گذشته فرایند نزولی در پیش گرفته است و شمار افراد مبتلا به این بیماری به زیر شش هزار نفر رسیده است. به همین دلیل در شبانه روز اخیر شمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه به پنج هزار و 841 نفر رسید تا تعداد مبتلایان در مجموع به 99 هزار و 399 تن برسد.

این در حالی است که روز گذشته اعلام شده بود شش هزار و 411 نفر به کرونا مبتلا شده اند. همچنین گزارش شده که ظرف 34 ساعت گذشته 105 تن نیز جان خود را از دست داده اند.

لازم به ذکر است رئیس جمهوری روسیه دیروز با اعلام اینکه با انتها یافتن ماه جاری میلادی قرنطینه روسیه به دلیل کرونا تمام نمی گردد، بیان کرد: روسیه تا یازدهمین روز ماه بعد تعطیل خواهد بود.ولادیمیر پوتین در نشست ویدئویی با سران مناطق روسیه گفت: از اول تا 11 ماه می (12 تا 22 اردیبهشت ماه) در روسیه تعطیل عمومی اعلام می گردد.

به گزارش مسکوتایمز شهردار مسکو گفته است که قرار است بیمارستانی در این شهر برای بیماران کرونایی با ظرفیت 10هزار تخت ساخته گردد.

ترکیه

به گزارش آناتولی وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به اینکه شمار بیماران کرونایی که در روز گذشته بهبود یافتند بیشتر از 2 برابر موارد جدید است گفت که کشورمان تا به امروز از این بحران سربلند خارج شده است.

فخرالدین کوجا گفت: میزان بیماران تحت مراقب ویژه از 58 درصد به 10 درصد و میزان مرگ و میر در انتوباسیون از 74 درصد به 14 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میزان قربانیان کرونا در میان هموطنان ما نسبت به سایر کشورهای اروپایی در پایین ترین سطح و رتبه هشتادم قرار گرفته است گفت: هیچ بیمار کرونائی لازم به بستری را به خانه هایشان نفرستاده و نمی فرستیم. علائم کرونا در هر شهفرایندان مان که مشاهد گردد، به موقع درمان را شروع می کنیم. ترکیه تنها کشوری است که خدمات آمبولانس هوایی را به صورت رایگان به شهفرایندانش ارائه می نماید. او همچنین گفت: کادر بهداشتی فعال در حوزه شناسایی افرادی که با ناقلین ویروس در ارتباط هستند٬ 5849 نفر است. این تیم ها تا به امروز 468 هزار 390 نفر را در زنجیره تماس بیماران کرونایی شناسایی کردند.

در دیگر خبرها رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: کشورمان برای تامین نیازهای اساسی در راستای مبارزه با شیوع بیماری و فرایند عادی سازی شرایط کشور آمریکا، به عنوان یک هم پیمان معتمد و قدرتمند به همیاری و همبستگی با ایالات متحده ادامه خواهد داد. اردوغان در این نامه که به همراه محموله یاری های پزشکی ترکیه به آمریکا ارسال شده است، گفت: معتقدم که با کوشش های مشترک مان بر بیماری کووید-19 فائق خواهیم آمد و با تجارب و امکانات جدید که هنگام مقابله با این بحران دریافت نموده ایم، در زمینه بهداشت عمومی با گام های مستحکم تری پیش خواهیم رفت.

ایران

در ایران رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، حراست از سلامتی مردم و تامین نیازمندی های جامعه را از اولویت دولت خواند و اظهارداشت: الان هم می گوییم در خانه بمانید و صرفا برای فعالیت و کار ضروری، با احتیاط و هوشمندانه از خانه خارج شوید و در عین حال هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که انتها اپیدیمی ویروس کرونا چه زمانی است و باید با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل های بهداشتی برای فعالیت، کار، علم آموزی و تحقیقات و امیدآفرینی در جامعه، آماده شویم.

روحانی گفت: منطقه سفید به معنای عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست، این دستورالعمل ها باید در مناطق سه گانه قرمز، زرد و سفید با حساسیت، رعایت شوند.

در خبری دیگر دنیاپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست کرونای 1073 نفر دیگر در کشور مثبت شد.

وی اضافه کرد: از دیروز تا امروز 10 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 1073 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 93657 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 80 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: مجموع جان باختگان این بیماری به 5957 نفر رسید. دنیاپور با اعلام این که خوشبختانه تا کنون 73791 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند، اضافه کرد: 2965 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. وی همچنین گفت: تا کنون 453 هزار و 386 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور صورت گرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون ودویست هزار نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون ودویست هزار نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید