کرونا در یک روز جان 1746 نفر را در آمریکا گرفت

به گزارش وبلاگ لاوان، دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز در تازه ترین مورد تلفات کرونا اظهار داشت که در روز سه شنبه 1746 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

کرونا در یک روز جان 1746 نفر را در آمریکا گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ لاوان، دانشگاه جانز هاپکینز سه شنبه شب اعلام کرد که ویروس کرونا تنها در یک روز، 1746 قربانی گرفت.

این دانشگاه آمریکایی که روزانه تلفات مربوط به ویروس کرونا را رصد می نماید، تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته را 18496 نفر اعلام کرد.

بر اساس آمارهای منتشرشده از سوی نهادهای دولتی آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در این کشور به بیش از 85 هزار نفر رسیده است.

همزمان، وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد که با ثبت 348 مورد جدید از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در روز سه شنبه، تعداد فوتی ها در این کشور به 26991 نفر رسیده است.

مقامات دولتی انگلیس خبر دادند که شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 226463 نفر و تعداد مرگ و میر نیز به 32692 نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت ایتالیا نیز در تازه ترین آمار خود اعلام کرد که شمار کل مبتلایان در این کشور به 221216 نفر و تعداد فوتی ها نیز به 30911 رسیده است.

آمریکا از لحاظ تعداد قربانیان ویروس کرونا با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با 29100 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا) رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است.

واکنش کُند دولت آمریکا به ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول دنیا قرار گیرد، نقدها بسیاری را علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در یک روز جان 1746 نفر را در آمریکا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در یک روز جان 1746 نفر را در آمریکا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید