اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران شهر یزد

به گزارش وبلاگ لاوان، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: کوچه 19 بلوار پاسداران به گذر فرهنگی و مذهبی شهر تبدیل می گردد.

اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران شهر یزد

محمد علی اعتباری رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به اینکه کوچه 19 بلوار پاسداران عرض مناسبی دارد و دوطرف کوچه مسکونی نیست، با تصویب شورای اسلامی شهر یزد، در حال تبدیل به گذر فرهنگی و مذهبی شهر یزد است.

او اضافه نمود:گذر فرهنگی مذهبی، اول اینکه گذر است به معنای اینکه پیاده راه است، دوم محلی است که در آن فعالیت های فرهنگی، هنری، سنتی و مذهبی مربوط به شهر انجام می گردد، سوم محلی برای ایجادمجموعه ای از کسب و کار های فرهنگی و هنری است.

به گفته وی با اجرای این طرح شهروندان می توانند برای پیاده روی، سرگرمی و بازدید و استفاده از فعالیت های فرهنگی و مذهبی از این گذر استفاده نمایند.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران اضافه نمود: علاوه بر اجرای جشن های مردمی و برپایی بازار های محلی، نمایشگاه ها و گردهمایی ها، باتوجه به سابقه 30 ساله پخت آش مبنی بر طبخ آش امام حسینی در این محل، این مراسم با توجه به مناسبت های مذهبی ادامه خواهد داشت.

گذرگاه بلوار پاسداران 240 متر طول و 12 متر عرض دارد.

وبلاگ لاوان یزد یزد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران شهر یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران شهر یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید