افزایش روز افزون تعداد شغل های دیجیتال در چین

به گزارش وبلاگ لاوان، توسعه سریع فناوری و محدودیت های جدید در فعالیت های تجاری به خاطر همه گیری ویروس کرونا باعث شده کارمندان چینی مجبور شوند مهارت های فنی لازم را برای رقابت پذیر بودن یاد بگیرند.

افزایش روز افزون تعداد شغل های دیجیتال در چین

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از سی ان بی سی، با تسریع فرایند تغییر به سمت تجارت آنلاین به خاطر همه گیری ویروس کرونا، هر روز افراد بیشتری در چین به مشاغل مربوط به اقتصاد دیجیتال روی می آورند.

طبق اطلاعات رسمی دولت چین، نرخ بیکاری در شهرهای این کشور در ماه جولای روی 5.7 درصد ثابت بوده است. اطلاعات اداره ملی آمار چین نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور در جولای نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است، البته صحت این آمار همیشه مورد تردید تحلیل گران بوده است.

طی اوج تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد چین در ماه فوریه، نرخ بیکاری در این کشور به بالاترین رقم یعنی 6.2 درصد رسید. تقاضا برای اشتغال به همراه بهبود شرایط مالی در این کشور رو به افزایش است. بعضی مشاغل انعطاف پذیر در حال رشد هستند و نقش مهمی در تثبیت اشتغال در چین داشته اند. ازجمله این مشاغل، تجارت الکترونیک با استفاده از تلفن همراه بوده است.

بسیاری در چین در خصوص افزایش تقاضا برای دوره های آموزشی آنلاین برای بچه ها و بزرگسالان صحبت می نمایند. والدین چینی تحصیل فرزندانشان را در اولویت قرار می دهند و اجبار آنها برای ماه ها برخورداری از کلاسهای آنلاین باعث طولانی مدت شدن این عادت می گردد. با وجود مهار گسترش ویروس کرونا در چین و برگزاری حضوری بسیاری کلاس ها، هنوز هم دوره های آنلاین هواداران بسیاری دارد.

توسعه سریع فناوری و محدودیت های جدید در فعالیت های تجاری به خاطر همه گیری ویروس کرونا باعث می گردد کارمندان مجبور شوند مهارت های فنی را برای رقابت پذیر بودن یاد بگیرند.

با توجه به اینکه همه گیری ویروس کرونا میلیون ها نفر را مجبور نموده در خانه بمانند و فعالیت فروشگاه ها را محدود نموده ، فروش مستقیم به مصرف نمایندگان به وسیله ویدیوهای زنده در چین افزایش یافته است.

کریس سان، موسس و مدیر عامل شرکت رید ابراود که دوره های آموزشی مدیریت ثروت را در چین برگزار می نماید طی مصاحبه ای گفت شرکتش در امسال به استراتژی ویدیو های کوتاه روی آورده است تا بتواند مشتریان خود را افزایش دهد. وی میخواهد 10 نیروی کار دیگر به 50 تا 60 کارمند فعلی خود اضافه کند.

خرده فروشی در چین 1.1 درصد در ماه جولای نسبت به سال قبل کاهش داشت ولی 0.85 درصد نسبت به ماه ژوئن افزایش یافته بود. خرده فروشی آنلاین در چین 9 درصد در 7 ماه اول امسال میلادی نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

منبع: اقتصاد ایران

به "افزایش روز افزون تعداد شغل های دیجیتال در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش روز افزون تعداد شغل های دیجیتال در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید