ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد

به گزارش وبلاگ لاوان، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد که لیندا یاکارینو، مدیر عامل شرکت Comcast NBCUniversal در حال مذاکره برای این شغل بوده است.

ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد

به گزارش ایسنا؛ ماسک در توییتی نوشت: با هیجان اعلام می کنم که یک مدیر عامل تازه برای ایکس/توییتر استخدام نموده ام. مدیرعامل تازه تا شش هفته دیگر، کارش را آغاز خواهد نمود.

مالک میلیاردر توییتر خاطرنشان کرد تا چند هفته دیگر، به سمت مدیر ارشد فناوری این پلتفرم شبکه اجتماعی، تغییر مقام پیدا خواهد نمود.

ماسک که پس از تکمیل خرید 44 میلیارد دلاری توییتر در اکتبر گذشته، سمت مدیرعامل این شرکت شبکه اجتماعی را برعهده گرفته بود، دسامبر گذشته اعلام نموده بود به محض این که فردی را پیدا کند که به میزان کافی احمق باشد تا بتواند این شغل را قبول کند، از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد نمود و سپس تیم های نرم افزار و سرور های توییتر را اداره خواهد نمود.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع نوشت: یاکارینو سرگرم مذاکره برای این جایگاه ارشد است.

رویترز پس از توییت ماسک، گزارش نموده بود یاکارینو ممکن است انتخاب ماسک برای راهنمایی توییتر باشد.

یاکارینو که مدیر ارشد فروش تبلیغات در NBCUniversal است، ماه گذشته در یک کنفرانس تبلیغاتی در میامی، با ماسک مصاحبه کرد. در این کنفرانس، یاکارینو حضار را تشویق کرد با تشویق ماسک، از او استقبال نمایند و اخلاق کاری او را تحسین کرد. یاکارینو گفت: بسیاری از شما در اینجا من را می شناسید و می دانید که من به اخلاق کاری ام افتخار می کنم و افزوده بود که رفیق، من همتای خودم را پیدا کردم.

ماسک پیش از این به نامزد های احتمالی برای مدیرعاملی توییتر اشاره ننموده بود. برآورد ها در میان صاحبان فناوری و رسانه و اپلیکیشن پیغام رسانی ناشناس بلایند برای کارمندان فناوری، روز پنجشنبه داغ بود. ماریسا مایر، مدیرعامل سابق یاهو، سوزان وویچیکی، مدیرعامل سابق یوتیوب و شیوون زیلیس، یکی از مدیران ارشد استارتاپ تراشه های مغزی نورالینک ایلان ماسک، از جمله نام هایی بودند که درباره آن ها بحث شد.

ماسک که به علت توجه بیش از حد به توییتر، هدف انتقاد سرمایه گذاران شرکت خودروسازی برقی تسلا قرار گرفته است، اعلام نموده بود به نقش مدیر ارشد فناوری که بر محصول، نرم افزار و فعالیت های سیستم نظارت می نماید، تغییر مقام خواهد داد.

پست ماسک درباره مدیر عامل تازه توییتر، حدود 15 دقیقه پیش از بسته شدن وال استریت در روز پنجشنبه منتشر شد و افزایش دو درصدی سهام تسلا را در پی داشت و سهام این شرکت 1.6 درصد دیگر هم پس از خاتمه ساعت معاملات صعود کرد.

ماسک از مدت ها پیش گفته بود میخواهد یک مدیرعامل تازه برای توییتر پیدا کند. در نظرسنجی توییتری که ماسک در دسامبر انجام داد، 57.5 درصد از کاربران به کناره گیری او از مدیرعاملی توییتر رای مثبت دادند.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر در دو هفته اول حضور این میلیاردر به عنوان مالک خود، تغییرات سریعی را تجربه کرد. ماسک فورا پاراگ آگراوال، مدیر عامل قبلی توییتر و دیگر مدیران ارشد این شرکت را برکنار کرد و سپس نیمی از کارکنانش را در نوامبر اخراج کرد.

منبع: فرارو

به "ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید