ترفندهای السد برای گمراه کردن پرسپولیس: از غیبت ژاوی تا محرومیت بونجاح

به گزارش خبرنگاران ، زهرا اسدی، انتشار خبر غیبت ژاوی در بازی برگشت نیمه نهایی و محرومیت آقای گل لیگ قهرمانان چه می تواند باشد جز جوسازی رسانه های قطری که می ترسند از تکرار سرنوشت الدحیل برای السد؟ آنها اتفاقا به خوبی و حتی بهتر از ما آگاهند به سختی کارشان در استادیوم پر از تماشاگر آزادی. برای همین هر روز خبر غیبت یکی از مهره های اصلی السد را منتشر می نمایند برای ضعیف جلوه دادن این تیم و آسودگی خاطر پرسپولیس. حتی آن یازده بازیکنی که از السد به تیم ملی قطر رفته اند، یک هفته پیش از سفر به تهران به اردوی السد بازمی گردند و به اندازه کافی فرصت دارند برای استراحت و تمرین. این پرسپولیس است که باید زرنگ باشد و گول جوسازی های حریف را نخورد و تا پیش از سوت خاتمه بازی برگشت، از فینالیست شدنش مطمئن نباشد.

ترفندهای السد برای گمراه کردن پرسپولیس: از غیبت ژاوی تا محرومیت بونجاح

یک گلِ زده در خانه حریف و هزاران تماشاگری که رویای شان را در بازی برگشت پرسپولیس و السد می جویند، صعود به فینال را حتما آسان تر خواهد نمود اما در مورد کافی بودنش نمی توانیم تردید نکنیم. برای فینالیست شدن، پرسپولیس به فاکتور مهم تری احتیاج دارد: زیر پا گذاشتن غرورش. برای تن دادن به این غرور همان پیروزی تاریخی برابر الدحیل و یا حتی پیروزی سخت تر در خانه السد مگر کم است؟ آنهم برای تیمی مثل پرسپولیس که نیمه خالی وجودش را با بازیکنانی کم تجربه پر نموده و اگر هم می بینی که مقتدرانه پای فینال لیگ قهرمانان ایستاده، از جسارت و سخت کوشی اش است.

به قول برانکو اما کار این تیم وقتی با السد تمام می گردد که به فینال برسد و این صعود ممکن نیست مگر با تکرار بازی های اخیر برابر الدحیل و السد که وقتی ایران پشتت باشد و نامت را مدام در آسمان آزادی فراد نمایند، آنقدرها هم سخت به نظر نمی رسد. فقط کمی مراقبت می خواهد و چندین برابرِ آن، کوشش. خوبی اش این است که هم محرومیت برانکو تمام گردیده و هم کمال و انصاری به ترکیب برگشته اند.

هر چند جای ماهینی خالی خواهد بود و عالیشاه هم تقریبا شانسی برای بازی کردن ندارد. از طرفی نوراللهی این چند هفته را در اردوی تیم ملی می گذراند و نمی تواند در تمرینات تاکتیکی پرسپولیس حضور پیدا کند اما حتی این موضوع هم به اندازه غروری که در کمین نشسته، تیم برانکو را به خطر نمی اندازد. فقط کافی است پرسپولیس خودش باشد و با تمامِ جان بخواهد جام را.

این تیم از یک طرف باید مراقب خودش باشد و از سویی دیگر بی توجه به ترفندهایی که حریف قطری برای گمراه کردنش به آنها چنگ می اندازد. این ترفند چه اعلام خبر غیبت ژاوی در بازی برگشت باشد و چه شایعه محرومیت بغداد بونجاح که البته این بار دستش به دروازه پرسپولیس نرسید. درست یک روز بعد از خط خوردن ژاوی از فهرست بازی با السیلیه، از دوحه خبر آوردند که آقای گل الجزایری لیگ قهرمانان از بازی برگشت نیمه نهایی محروم خواهد شد.

بعد از تساوی یک - یک السد و السیلیه، بونجاح در اعتراض به داور پیراهن السد را از تن درآورد و به زمین کوبید و حالا رسانه های قطری ادعا نموده اند که باشگاه این بازیکن را محروم خواهد نمود. محرومیت پیش از بازی حیثیتی برابر پرسپولیس؟ باورش ساده لوحی است. درست مثل پذیرفتن غیبت ژاوی که حتی نگفتند چطور و از چه ناحیه ای آسیب دیده و به نظر می رسد برای گمراه کردن پرسپولیس و برانکو آن را مطرح نموده اند.

در این میان یک موضوع دیگر هم باعث خوشحالی ایرانی ها شد و آن، حضور 9 بازیکن السد در تیم ملی قطر بود. البته برشم، میگوئل، الهاجری، سلمان، عبدالکریم، خوخی، علی، الهیدوس و عفیف به اردوی قطر رفته اند اما همه آنها بعد از بازی تدارکاتی جمعه برابر اکوادور به السد برمی گردند و بغداد بونجاح و جونگ وو یونگ هم یک هفته پیش از سفر کاروان تیم السد به تهران.

2 – 470

منبع: ایران ورزشی

به "ترفندهای السد برای گمراه کردن پرسپولیس: از غیبت ژاوی تا محرومیت بونجاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای السد برای گمراه کردن پرسپولیس: از غیبت ژاوی تا محرومیت بونجاح"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید