ترکیب اصلی و نهایی پرسپولیس تعیین شد ، پرسپولیس تیم آخر جابجایی شد ؛ طرفداران نگرانند

به گزارش وبلاگ لاوان، طرفدار پرسپولیس همین الان فکر می نماید چون پرسپولیس تیم آخر جابجایی شده به احتمال زیاد قافیه قهرمانی را می بازد و با این شرایط در آسیا هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

ترکیب اصلی و نهایی پرسپولیس تعیین شد ، پرسپولیس تیم آخر جابجایی شد ؛ طرفداران نگرانند

به گزارش وبلاگ لاوان، محمدحسین کنعانی زادگان آخرین صید پرسپولیس از بازار پرتلاطم جابجایی تابستانی فوتبال ایران بود که بیش از سه هفته از حضورش در تیم قهرمان ایران می گذرد. در واقع سه هفته شده که پرسپولیس نتوانسته بازیکن جدیدی جذب کند که با توجه به محدودیت های فهرست، طاقچه بالا گذاشتن بعضی بازیکنان غوره نشده مثل خالدآبادی و امثالهم و البته فرایند سخت و پیچیده جذب بازیکن خارجی اصلاً چیز عجیبی نیست اما طرفدار صبر ندارد و بی طاقت است.

طرفدار پرسپولیس همین الان فکر می نماید چون پرسپولیس تیم آخر جابجایی شده به احتمال زیاد قافیه قهرمانی را می بازد و با این شرایط در آسیا هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت. این نگرانی ها تا حدی بجاست و حداقل پرسپولیس دو بازیکن دیگر در پست مهاجم نوک و دروازه بان می خواهد تا اسکواد یحیی برای شروع یک فصل سخت تکمیل گردد اما سوی دیگر قضیه را هم ببینید.

پرسپولیس حداقل در شروع فصل تازه احتمالاً تنها تیمی است که با حداقل تغییر در ترکیب اصلی وارد مسابقات خواهد شد و این می تواند یک مزیت و پوینت بزرگ برای گل محمدی و تیمش باشد. فصل قبل حداقل 50 درصد ترکیب پرسپولیس تغییر کرد و البته انتخاب ها آنقدر خوب و درست بودند که همه چیز خوب پیش رفت. با وجود این البته در همان فصل هم دو سه هفته ای طول کشید تا تیم روی غلتک بیفتد و دو مساوی نخست و از دست رفتن چهار امتیاز تا حدی به خاطر همان تغییرات متعدد رخ داده رخ داد. تازه یادمان نرفته پرسپولیس فصل قبل با اینکه به اردوی خارجی نرفت اما از همان روز اول با نفرات کامل وارد پیش فصل شد و نسبت به سال جاری روزهای بیشتری تمرین کرد. سال جاری موقعیت تیم در این زمینه تا حدودی ضعیف تر بوده اما تغییرات حداقلی می تواند از یک جهت به سود تیم تمام گردد.

سال جاری همان کادرفنی منهای یک نفر و همان بازیکنان با سه خرید تازه وارد تمرینات پیش فصل شدند که از بین بازیکنان تازه وارد، دو نفرشان سابقه حضور در پرسپولیس را دارند و یکی شان عضو همین تیم بوده و بازیکن سوم سابقه شاگردی گل محمدی را دارد. در عین حال آنچه اهمیت دارد ترکیب یازده نفره و ارنج اصلی مدنظر گل محمدی برای شروع فصل خواهد بود. با توجه به پخش کردن بازیکنان در دو نیمه چهار بازی تدارکاتی پیش فصل پرسپولیس، بر اساس ارنج پرسپولیس در این بازی ها نمی توان پیش بینی درستی از ترکیب اولیه مسابقه پنجشنبه شب این هفته مقابل آلومینیویم اراک داشت اما پیش بینی می گردد ترکیب پرسپولیس حداقل یک یا نهایتاً دو تغییر نسبت به بازی های آخر فصل گذشته داشته باشد.

پرسپولیس در هفت هفته پایانی فصل گذشته لیگ برتر و البته دو بازی پایانی جام حذفی با یک ترکیب معین و حداقل تغییرات به مصاف حریفان رفت و با نتایجی چشمگیر هر دو جام را به چنگ آورد. علیرضا بیرانوند درون دروازه، گولسیانی و پورعلی گنجی در قلب دفاع، اسماعیلی فر و علی نعمتی در جناحین خط دفاع، سرلک و رفیعی در مرکز زمین، ترابی و صادقی به عنوان هافبک های کناری، امیری در نقش مهاجم سایه و آل کثیر در نقش مهاجم نوک ارنج اصلی آن بازی های درخشان را تشکیل می دادند که با احتمال بالا یک یا دو بازیکن این ترکیب در هفته اول فصل تازه تغییر خواهد نمود.

پیش بینی می گردد شهاب زاهدی در همان ارنج جای عیسی آل کثیر را در نوک حمله بگیرد و این تغییر با درصد بالا محتمل خواهد بود. در عین حال اگر علی نعمتی به بازی اول نرسید احتمالاً وحید امیری در دفاع چپ بازی خواهد نمود و تغییرات به 2 می رسد. در چنین شرایطی شاید عمری در پست مهاجم سایه بازی کند و زاهدی نوک حمله باشد یا شاید خود زاهدی در نقش مهاجم سایه به میدان برود و مهدی عبدی در پیشانی خط حمله بازی را شروع کند.

تنها نکته مبهم غیر از ماجرای مصدومیت علی نعمتی و دوری او از دوسوم تمرینات پیش فصل که شاید منجر به بیرون ماندنش از ارنج اصلی بازی هفته اول گردد بحث انتخاب مدافعان میانی است. با احتمال بالا و به صورت منطقی پیش بینی می گردد یحیی به زوج پیروز گولسیانی - پورعلی گنجی دست نزند و حداقل هفته اول را با آنها شروع کند اما گذشتن از کنعانی زادگان ملی پوش نیز به این راحتی ها نیست.

با وجود این هر اتفاقی که در این پست رخ دهد پرسپولیس فصل را با کمترین تغییرات ممکن شروع خواهد نمود و در حالت حداقلی یک و در حالت حداکثری سه بازیکن در ارنج اولیه جابه جا می شوند که بعید نیست در بین تمام تیم های لیگ برتر یک رکورد و ویژگی منحصر بفرد باشد و چهره پرسپولیس را تکراری اما هماهنگ و کم نقص نشان دهد.

در واقع اینکه تغییر نیافتن چهره پرسپولیس در ترکیب اولیه به خواسته یحیی رخ داده یا انفعال باشگاه یا مسائل جابجاییی و محدودیت های سازمان لیگ منجر به این امر شده، نهایتاً باعث خواهد شد پرسپولیس از همان بازی اول با توپ پر وارد زمین گردد و چهره یکدست و هماهنگی داشته باشد که می تواند به جمع آوری امتیازهای مهم از همان بازی نخست بیانجامد و این خودش یک پوئن بزرگ خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترکیب اصلی و نهایی پرسپولیس تعیین شد ، پرسپولیس تیم آخر جابجایی شد ؛ طرفداران نگرانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب اصلی و نهایی پرسپولیس تعیین شد ، پرسپولیس تیم آخر جابجایی شد ؛ طرفداران نگرانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید