خبرنگاران کوشش قانونگذاران آمریکایی برای لغو تحریم های ایران در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ لاوان، تهران- خبرنگاران- بعضی منابع خبری مدعی شدند که تنی چند از اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در کوشش هستند دولت ترامپ را تحت فشار قرار دهند تا در بحبوحه شیوع کرونا تحریم ها علیه ملت ایران را لغو کند.

خبرنگاران کوشش قانونگذاران آمریکایی برای لغو تحریم های ایران در بحران کرونا

بعضی منابع خبری مدعی شدند که الکساندریا اوکازیو کورتز با حمایت تنی چند از سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نامه ای را خطاب به مایک پمپئو و استیو منوچین وزیران امور خارجه و خزانه داری آمریکا تهیه نموده که خواهان لغو تحریم ها علیه ملت ایران در بحبوبه شیوع ویروس کرونا است.

به گفته این منابع، ایلهان عمر عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین برنی سندرز و الیزابت وارن دو سناتور ارشد دمکرات آمریکایی که این نامه را امضا نموده اند، به همراه کورتز در کوشش هستند تا حمایت دیگر قانونگذاران آمریکایی را نیز برای تحت فشار گذاشتن دولت ترامپ جلب نمایند.

جرد هافمن، باربارا لی، خواکین کاسترو و آیانا پرسلی نمایندگان دمکرات از ایالت های کالیفرنیا، تگزاس و ماساچوست و همچنین اد مارکی سناتور ایالت ماساچوست نیز این نامه را امضا نموده اند.

در این نامه با تاکید بر اینکه تحریم های گسترده آمریکا با محدود کردن امکان واردات کالاها و داروهای پزشکی به بخش سلامت ایران آسیب زده است، به گزارش اکتبر 2019 دیده بان حقوق بشر اشاره شده که در آن آمده است: کمپین فشار حداکثری ایالات متحده توان نهادهای ایرانی برای تامین مالی واردات کالاهای بشردوستانه، از جمله داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی را به شدت محدود نموده است.

این نامه همچنین می افزاید: تحریم های آمریکا با هدف قرار دادن کلیت مالی که بیش از 80 میلیون جمعیت را تامین می نماید، تهیه ملزومات اولیه مثل لوازم بهداشتی را برای ایرانیان سخت نموده است.

امضانمایندگان این نامه مخالفت خود را با تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در هفته گذشته اعلام و این تحریم ها را سنگدلانه و کوته بینانه توصیف کردند و یادآورد شدند که در همان روز اعلام تحریم، انگلیس حمایت خود را از برطرف تحریم ها علیه ایران ابراز کرد.

در این نامه همچنین تاکید شده که برطرف تحریم ها باید شامل بخش های عمده اقتصاد ایران از جمله صنایع غیرنظامی و بخش بانکی و صادرات نفت ایران باشد و دست کم تا زمانی که بحران به گفته کارشناسان ادامه خواهد یافت، تداوم داشته باشد.

این نامه همچنین از دولت ترامپ می خواهد تحریم ها علیه دیگر کشورهای درگیر با کرونا را نیز تعلیق کند.

به گزارش وبلاگ لاوان، به رغم ادعاهای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن دارو، تحریم های غیرانسانی آمریکا مانع دسترسی کشورمان به دارو و اقلام بهداشتی برای بهبود مبتلایان و پیشگیری با ویروس کرونا شده است.

به همین منظور حسن روحانی رییس جمهوری در نامه ای به همتایان خود، آنها را از ایجاد مانع شدید تحریم های آمریکا بر کوشش های ایران در مبارزه با ویروس کرونا مطلع کرد و از آنها خواست رعایت این تحریم ها را کنار بگذارند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد، تاکید نمود که این نهاد جهانی و کشورهای عضو به تحریم های غیرانسانی ایالات متحده علیه ایران توجه ننمایند و در ادامه خواست که تحریم ها برداشته گردد.

ظریف در ادامه گفت: در حالی که کووید-19 در حال تحمیل خسارات گسترده و سنگین به ایران است، باید در نظر داشته باشیم که ویروس ها بین ما تمایزی قائل نمی شوند. ما انسان ها نیز نباید در مبارزه با ویروس ها تبعیض آمیز رفتار کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کوشش قانونگذاران آمریکایی برای لغو تحریم های ایران در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کوشش قانونگذاران آمریکایی برای لغو تحریم های ایران در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید