دفتر عجیب و غریب گوگل در شیکاگو!

به گزارش وبلاگ لاوان، زومیت نوشت: مرکز جیمز آر. تامپسون شهر شیکاگو قرار است به لطف گوگل چهره ای آینده نگرانه تر به خود بگیرد.

دفتر عجیب و غریب گوگل در شیکاگو!

گوگل در پستی در بلاگ خود، از چشم اندازش برای دگرگونی مرکز نمادین اما معیوب جیمز آر. تامپسون شیکاگو به یک دفتر اداری تازه در قلب منطقه تجاری شهر پرده برداری کرد؛ نوسازی های آینده نوید دمیدن روحی تازه را به این بنای پست مدرن تفرقه انگیز و با گذشته ای پرتلاطم می دهند.

مرکز تامپسون را که نخستین بار در سال 1985 و با عنوان مرکز استان ایلینوی (State of Illinois Center) به روی عموم باز شد، هلموت جان، معمار مشهور آلمانی-آمریکایی فقید، طراحی نموده است.

در تمام این سال ها، شکل و پالت رنگ غیرمعمول آن آماج تمجید و گاه انتقاد افراد بود؛ در همان حال که عده ای جاه طلبی های این بنا را ستایش می کردند، بعضی دیگر آن را ناجور و ناکارآمد می دانستند.

فضای بیرونی مرکز تامپسون

مسائل عملیاتی از جمله هزینه های گزاف انرژی، مقامات استان ایلینوی را بر آن داشت تا با هدف خلاص شدن از دست این بنای 111 هزار مترمربعی، مرکز تامپسون را به عنوان یک ساختمان قابل تخریب به حراج بگذارند؛ در نهایت دو برج ساز شیکاگو با برنامه ریزی برای تعمیرات اساسی ساختمان برای مستأجران اداری، آن را تصاحب کردند.

به عنوان معامله ای 105 میلیون دلاری در سال 2022، گوگل به عنوان مستأجر نهایی این ساختمان پرحاشیه ظاهر شد؛ طبق موافقت های اجرا شده، پس از اینکه مالکان اولیه فرایند نوسازی بنا را به اتمام رساندند، گوگل مالکیت آن را کسب می نماید؛ پس از بازسازی کامل، مرکز تامپسون ضمن تقویت منطقه اداری فعلی شیکاگو، به دفتر مرکزی گوگل در غرب میانه تبدیل خواهد شد.

نمای فعلی مرکز تامپسون

گوگل میخواهد با سرمایه گذاری 280 میلیون دلاری، ساختمان مورد بحث را به یک فضای کاری تتازهپذیر و چشم نواز بدل کند؛ فرایند ساخت وساز از اوایل 2024 شروع خواهد شد و بازسازی نهایی چندین سال به طول می انجامد. گوگل امیدوار است که کارمندان در سال 2026 بتوانند در دفاتر کار نونوار خود حاضر شوند.

طبق رندرهای منتشر شده، با هدف دستیابی گوگل به یک ساختمان کاملاً الکتریکی و دارای استاندارد LEED Platinum، نمای خارجی قدیمی و سیستم های داخلی از مدافتاده آن تعویض خواهند شد؛ سیستم های گرمایشی و سرمایشی با راندمان بالا و بعلاوه شیشه های سه جداره، به کاهش هزینه های عملیاتی یاری می نمایند و اضافه شدن فضاهای سبز در سه طبقه بخش جنوب شرقی، به پیشرفت های بیوفیلیک یا طبیعت محور طراحی آن می افزایند.

نکته قابل توجه این ماجرا، همکاری شرکت معماری JAHN، تأسیس شده به وسیله معمار اصلی ساختمان، در فرایند تبدیل این بنا به یک ساختمان قرن بیست ویکمی است.

نمای داخلی مرکز تامپسون

به غیر از اینکه ویژگی های برجسته مرکز تامپسون مانند آتریوم (Atrium) 17 طبقه آن حفظ می شوند، نمای خارجی شفاف تازه به دیده شدن این آتریوم سربه فلک کشیده یاری می نماید. آتریوم به فضای باز میان ساختمان ها گفته می گردد که معمولاً دارای چندین طبقه ارتفاع و سقفی شیشه ای است.

هم چنین قرار است به لطف اصلاحاتی در سطح خیابان، مرکز تامپسون به عنوان یک فضای تجمع عمومی، پذیرای مردم عادی باشد؛ پیاده روهای سرپوشیده و میدان اطراف آن برای گنجاندن گزینه های بیشتر برای تهیه غذا، خرید و رویدادهای مختلف بازطراحی خواهند شد. به علاوه، ایستگاه های قطار نزدیک به ساختمان نیز به منظور بهبود رفت وآمد مسافران، ارتقاء پیدا می نمایند.

درحالی که گوگل در خصوص جزئیات هزینه ها و تعداد نهایی کارکنانی که در نهایت در مرکز مورد بحث کار خواهند کرد سخنی به میان نیاورده است، این غول فناوری بر حضور روبه رشد در شیکاگو و سرمایه گذاری بلند مدت خود در آنجا تأکید کرد.

برای ساختمانی که تا همین چند وقت پیش آینده ای نامعلوم در پیش داشت، بازسازی گسترده به رهبری یکی از بزرگترین شرکت های دنیا، نشانگر روزهای روشن تر مرکز تامپسون و شهر شیکاگو است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "دفتر عجیب و غریب گوگل در شیکاگو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر عجیب و غریب گوگل در شیکاگو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید