روایت جالب نیکی کریمی از عروس شدنش در 19 سالگی

به گزارش وبلاگ لاوان، نیکی کریمی نوشت: شاید اگر هر بازیگر دیگری [جز من] در سن نوزده سالگی نقش عروس را بازی می کرد نمی توانست در این حرفه دوام بیاورد.

روایت جالب نیکی کریمی از عروس شدنش در 19 سالگی

ایران آرت: عروس به کارگردانی بهروز افخمی از فیلم های پربیننده و پرفروش دهه شصت بود که دو ستاره جدید هم به سینمای ایران معرفی کرد؛ ابوالفضل پورعرب که بعدها از او به عنوان سوپراستار دهه هفتاد یاد شد و نیکی کریمی از آن موقع تا به امروز یکی از زنان ستاره سینمای ایران بوده است.

به گزارش ایران آرت، به مناسبت 30 سالگی این فیلم سینمایی، نیکی کریمی یادداشتی نوشته و به روایت ورودش به سینما با فیلم عروس و خاطرات شیرینش از این فیلم پرداخته است.

در یادداشت نیکی کریمی که در روزنامه اعتماد چاپ شده، آمده است:

فیلم عروس برای من تصویر گنگ و شاداب تابستانی گرم و دلنشین از نوزده سالگی است که مقدمه ورودم به دنیای بازیگری شد. برخلاف عده ای، من برای بازیگر شدن سختی زیادی متحمل نشدم و دوره های طولانی بازیگری را نگذراندم. می توانم راحت بگویم خوش شانس بودم و سینما که وابسته به ادبیات، علاقه ازلی و ابدی من است، خیلی اتفاقی در مسیرم نهاده شد.

از آنجایی که پدر و مادرم مشوق من در این زمینه بودند همین کار را برای من راحت می کرد.

بازی در فیلم عروس پر از خاطرات شیرین و به یادماندنی اما سخت است. برای ضبط صحنه های این فیلم سه ماه در لوکیشن های متفاوت و پیچ در پیچ و صعب العبور جاده ها کار می کردیم؛ از محلی که در آن مستقر بودیم تا شمال و جاده هراز و جاده چالوس سه ماه مداوم در رفت و آمد بودیم، اما سختی کار به خاطر حال و هوای فیلم چندان آزاردهنده نبود چون یک انرژی مثبت مثال زدنی در طول فیلمبرداری و حتی تا انتها اکران جریان داشت که این فیلم را به خاطره ای شیرین بدل کرد.

بعد از بازی در عروس پیشنهادهای زیادی داشتم که نپذیرفتم. شاید اگر هر بازیگر دیگری در سن نوزده سالگی نقش عروس را بازی می کرد و در همان سال فیلمش جنجالی و پرفروش می شد، نمی توانست در این حرفه دوام بیاورد، اما من مراقب بودم و آگاهانه و محتاط در مسیری که انتخاب نموده بودم قدم بر می داشتم و می دانستم که می خواهم در سینما بمانم اما درست آن موقعی که فیلم عروس ساخته شد، فیلم ها بیشتر جنگی و حادثه ای بودند و عروس در این میان طراوتی داشت که مخاطب را به خود جذب می کرد.

تازگی موضوع این فیلم و داستان عاشقانه اش و لحن منحصربه فردش به دل تماشاگران می نشست. با اینکه فیلم های خوبی در آن سال ها ساخته شد - از جمله پرده آخر واروژ کریم مسیحی یا فیلم های عباس کیارستمی - عروس در ژانر خودش با تم عاشقانه ای که داشت، به یاد ماندنی شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "روایت جالب نیکی کریمی از عروس شدنش در 19 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جالب نیکی کریمی از عروس شدنش در 19 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید