روایت نخستین جانباز شیمیایی جنگ در زود پرستو شو بیا!

به گزارش وبلاگ لاوان، محمد صادق نخستین فردی است که در جریان جنگ ایران و عراق شیمیایی می گردد و به دلیل این که در آن موقع هنوز نمی دانستند که عراق از بمب های شیمیایی استفاده می نماید دچار ضایعات شدیدی می گردد و برای درمان به سوییس اعزام می گردد و در آنجا آغاز به افشاگری در خصوص جنایات آمریکا و کشورهای پشتیبان عراق می نماید.

روایت نخستین جانباز شیمیایی جنگ در زود پرستو شو بیا!

به گزارش وبلاگ لاوان، کتاب زود پرستو شوبیا! روایت محمد صادق روشنی و چگونگی شیمیایی شدن او و برادر شهید اش است که غلامعلی نسائی به نگار در آورده و از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

محمد صادق نخستین فردی است که در جریان جنگ ایران و عراق شیمیایی می گردد و به دلیل این که در آن موقع هنوز نمی دانستند که عراق از بمب های شیمیایی استفاده می نماید دچار ضایعات شدیدی می گردد و برای درمان به سوییس اعزام می گردد و در آنجا آغاز به افشاگری در خصوص جنایات آمریکا و کشورهای پشتیبان عراق می نماید. چهارده خاطره از رزمندگان جنگ را نویسنده به رشته تحریر درآورده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: شهید نشدم تا بنویسم...

آن روز که دست نوشته های چمران را می خواندم، آن جا که میگوید:خدیا! آن قدر سجاده ام را طولانی میکنم تا مهره های کمرم بشکنند، آن قدر می ایستم تا پاهایم فرسوده شوند.، همان روز عاشقش شدم. اکنون پاهایم فرسوده، همه پیکره ام، از درد جنگ، رنجور، اما بیش تر از درد جنگ، درد شهادت مرا خواهد کشت.

آنچه که شما در این کتاب خواهید دید، درد و رنج جنگ نیست، افق زیبایی از داستان مجنون ترین انسان های دلباخته ای است که برای رسیدن به مقصد و مقصود نهایی، برای پرستو شدن، پریدن به آسمان لایتناهی، از تمام هستی خویش گذشتند. هر کسی که از این همه بگذرد، در محیط عنایت محض قدم میگذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روایت نخستین جانباز شیمیایی جنگ در زود پرستو شو بیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت نخستین جانباز شیمیایی جنگ در زود پرستو شو بیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید