سفیر پیشین آمریکا: فشار حداکثری کارساز نیست، ایران از 1357 تحریم است

به گزارش وبلاگ لاوان، سفیر اسبق آمریکا در قبرس و قائم مقام سابق دبیرکل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی معتقد است تحریم های این کشور نمی تواند سبب تغییر رفتار ایران شود.

سفیر پیشین آمریکا: فشار حداکثری کارساز نیست، ایران از 1357 تحریم است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ لاوان، ریچارد بوچر سفیر پیشین آمریکا در قبرس و قائم مقام دبیرکل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی طی سال های 2009 تا 2013 ضمن اذعان به ناتوانی تحریم های چهار دهه ای آمریکا علیه ایران به دولت دونالد ترامپ هشدار داد: در شرایط جاری، اعمال فشار حداکثری قطعا رفتار ایرانی ها را تغییر نخواهد داد.

شبکه فاکس نیوز در مصاحبه با بوچر، نظر او را درباره تنش ها بین تهران و ریاض و اتهام زنی مشترک سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان به ایران در رابطه با حمله به تاسیسات نفتی سعودی ها جویا شد (جزئیات بیشتر).

دیپلمات اسبق آمریکایی مدعی شد: ایرانی ها دارند دوستانشان را از خودشان دور می کنند. اروپایی ها همچنان خواهان حفظ توافق (برجام) هستند اما آنها با توجه به حمله ایرانی ها به تاسیسات سعودی، احساس فشار می کنند که کاری انجام دهند.

به گفته بوچر، البته ما شاهد حضور وزیر خارجه خوش مشرب ایران در نیویورک هستیم اما شاهد اقدامات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم هستیم که در تلاش است که به یک نوعی از توافق جدید بین ایالات متحده با ایران برسد اما همزمان در حال اعمال فشار به ایرانی ها است قدم جلو گذاشته و اقدامی جدی انجام دهند.

ریچارد بوچر سفیر اسبق آمریکا در قبرس

دیپلمات سابق آمریکایی معتقد است: اروپایی ها قطعا به تداوم صدور نفت از خاورمیانه (به دیگر کشورهای جهان) نیاز دارند اما شاد خواهند شد که آمریکا بعد نظامی مربوط به آن را انجام دهد.

خبرنگار فاکس نیوز با اشاره به مواضع دولت آمریکا علیه ایران و ادامه تحریم ها، از میهمان خود سوال کرد: آیا این اقدامات کافی است؟

بوچر در پاسخ به این سوال اذعان کرد که تحریم های چهار دهه گذشته آمریکا از زمان انقلاب اسلامی ایران نتوانسته مواضع ایران را تغییر دهد.

سفیر سابق آمریکا در قبرس گفت: متاسفانه باید بگویم که نه کافی نیستند. ما از 1979 (1357) انواع تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده ایم اما این تحریم ها رفتارشان را تغییر نداده است.

وی در ادامه با تکرار ادعای بی سند غربی ها درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسان نفتی عربستان سعودی گفت: جسارت انجام کاری مثل حمله به تاسیسات نفتی سعودی نشان می دهد که آنها قرار نیست به خاطر این فشار حداکثری متوقف شوند.

بوچر افزود: با یک اقدام هماهنگ توسط جامعه بین المللی، آمریکا، اروپایی ها و تلاش برای همراه کردن چین و روسیه (برای فشار بر ایران) شاید تاثیراتی داشته باشد اما در شرایط جاری اعمال فشار حداکثری تنها توسط آمریکا و گروه کوچکی از کشورها قطعا رفتار ایرانی ها را تغییر نخواهد داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سفیر پیشین آمریکا: فشار حداکثری کارساز نیست، ایران از 1357 تحریم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر پیشین آمریکا: فشار حداکثری کارساز نیست، ایران از 1357 تحریم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید