شدت ساخت وسازهای غیرمجاز پیامد الحاق روستاها به همدان

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تخریب 15 ساخت وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی همدان اطلاع داد.

شدت ساخت وسازهای غیرمجاز پیامد الحاق روستاها به همدان

سرهنگ جواد کرمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به الحاق بعضی روستاها به شهر همدان، اظهار کرد: با الحاق سه روستا به شهر همدان ساخت و سازهای بی رویه در اراضی کشاورزی این روستاها شدت گرفته است و بعضی اقدام به قطعه بندی اراضی کشاورزی و ساخت و ساز نموده اند.

وی توضیح داد: در روزهای گذشته 15 ساختمان یک تا سه طبقه که به صورت غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای حسن آباد احداث شده بود، توسط یگان حفاظت امور اراضی و با حضور نماینده دادستانی، نیروی انتظامی و نیروهای شهرداری همدان تخریب شد.

کرمی با تأکید بر اینکه در الحاق روستاها به شهر همدان اراضی زراعی الحاق نشده است، یادآور شد: اگر چه روستای حسن آباد به شهر همدان الحاق شده است اما اراضی زراعی این روستا شامل شهر نمی گردد و مالکان برای هرگونه ساخت و ساز و تغییر کاربری باید از جهادکشاورزی استعلام نموده و مجوز دریافت نمایند.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه بعضی از زمین های کشاورزی توسط پیمانکارانی خریداری و به ملک مسکونی تبدیل شده است، اضافه نمود: متأسفانه قشر ضعیف جامعه که توان خرید ملک در شهر ندارند، اقدام به خرید این املاک مسکونی می نمایند که در واقع با این کار به اراضی کشاورزی و باغات و اقتصاد و امنیت غذایی لطمه وارد می گردد.

وی اعلام نمود: متأسفانه افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی نموده بودند در اجرای حکم مقاومت می کردند و اجازه اجرای حکم را به نیروهای یگان حفاظت نمی دادند که خوشبختانه با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی این احکام به طور کامل اجرا شد.

کرمی با بیان اینکه با ساخت و سازهای غیرمجاز به سازندگان و دولت هزینه تحمیل می گردد، تأکید کرد: براساس قانون هرگونه ساخت و ساز و احداث بنا در اراضی کشاورزی و باغات باید با استعلام سازمان جهادکشاورزی و اخذ مجوز از این سازمان صورت بگیرد.

وی از مردم خواست تا قبل از هر گونه تغییر کاربری و احداث بنا از سازمان جهادکشاورزی استعلامات و مجوز لازم را اخذ نمایند و توضیح داد: یگان حفاظت امور اراضی تمامی نقاط را رصد می نماید و سامانه 131 نیز در اختیار مردم گذاشته شده تا گزارشات ساخت و سازهای غیرمجاز را به امور اراضی اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان همدان در انتها یادآور شد: در صورتی که ثابت گردد ساخت و سازهای انجام شده در اراضی کشاورزی غیرمجاز بوده است، علاوه بر تخریب بنا، مالک به پرداخت جریمه معادل سه برابر ارزش ملک محکوم می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شدت ساخت وسازهای غیرمجاز پیامد الحاق روستاها به همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شدت ساخت وسازهای غیرمجاز پیامد الحاق روستاها به همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید