محدودیتی در زمینه کوهنوردی و کوه پیمایی برای بانوان وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، رضا زارعی عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی استان سمنان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر بخش نامه اخیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی درباره کسب رضایت همسر و ولی برای شرکت بانوان در گروه های کوهنوردی، ابراز داشت: هیچ محدودیتی در زمینه کوهنوردی و کوه پیمایی صعودهای ورزشی برای بانوان وجود ندارد.

محدودیتی در زمینه کوهنوردی و کوه پیمایی برای بانوان وجود ندارد

وی اضافه نمود: در مجموعه فدراسیون کوهنوردی اختیار تاسیس باشگاه های اختصاصی کوهنوردی برای بانوان داده شده است که نشان می دهد زنان می توانند در این حوزه ورود داشته باشند و مانعی برای آن ها نیست.

رئیس فدراسیون کوهنوردی بابیان اینکه خانواده ها از بابت حضور بانوان در برنامه های صعودهای ورزشی نگرانی نداشته باشند، ابراز داشت: افرادی که زیر نظر فدراسیون در صعودهای سراسری شرکت می نمایند این اطمینان را به آن ها خواهیم داد که امنیت در کوهستان برای بانوان وجود دارد.

زارعی بابیان اینکه بخش نامه هیئت کوهنوردی خراسان رضوی تنها توصیه نامه ای به دلیل تخلفات برخی گروه های گردشگری به باشگاه ها داده است، اضافه نمود: گروه های گردشگری زیرمجموعه ادارات ورزش و جوانان و باشگاه های کوهنوردی قرار ندارند.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست علیرضا کریم سرپرست قبلی و اسماعیل احمدیان چاشمی به عنوان دو نامزد ریاست هیات کوهنوردی مطرح بودند، که در نهایت اسماعیل احمدیان چاشمی با کسب 13 رای از مجموع 16 رای به عنوان رئیس هیات کوهنوردی استان سمنان انتخاب شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محدودیتی در زمینه کوهنوردی و کوه پیمایی برای بانوان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیتی در زمینه کوهنوردی و کوه پیمایی برای بانوان وجود ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید