مظفری: داور سه پنالتی استقلال را ندید

به گزارش وبلاگ لاوان، نوید مظفری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص شرایط داوری فوتبال در لیگ برتر و اعتراض شدید استقلالی ها به داوری بیان کرد: در آن مسابقه داور سه پنالتی استقلال را ندید. 2 پنالتی روی مهدی قائدی رخ داد و یک پنالتی هم در دقیقه 79 بود که داور برای استقلال کرنر گرفت! در بازی پیکان و آلومینیوم اراک داور گل را مردود اعلام نموده و برای آلومینیوم پنالتی گرفته است! مگر می گردد شما گل را بخاطر پنالتی مردود کنید؟! برترین اتفاق برای یک تیم گلزنی است. در بازی ملوان و نفت آبادان داور با وجود اینکه در 5 متری صحنه است ولی به علت جاگیری اشتباه پنالتی مسلم روی بازیکن ملوان را نمی بینید. من نمی گویم این اشتباه های داوری عمدی رخ می دهد بلکه منظورم این است که به داوران آموزش لازم و راه حل لازم داده نمی گردد. نتیجه اش همین شرایط داوری است.

مظفری: داور سه پنالتی استقلال را ندید

وی در خصوص اینکه اما مسئولان داوری فوتبال کشورمان مدعی هستند هیچ پنالتی در این بازی برای استقلال رخ نداده گفت: در یک صحنه که مدافع فولاد پایش را روی پای مهدی قائدی می گذارد و پنالتی کاملا واضح است دو صحنه دیگر را نمی دانم آنها چه دیده اند؟! از نظر مدیریتی حمایت از زیر مجموعه درست اما نباید حمایت اشتباهی انجام داد. حمایت اشتباه فقط سیگنال اشتباه به داوران ارسال می نماید. بهتر بود کمیته داوران اعلام می کرد داور مرتکب اشتباه شده است زیرا قبول اشتباه دیگر تغییری در نتیجه ایجادنمی نماید همانطور که اگر به اشتباه از داور حمایت کنید هم نتیجه تغییر نخواهد کرد.

مظفری با تاکید بر سلامت داوران و اینکه آنها کوشش می نمایند برترین عملکرد خود را در میدان داشته باشند، گفت: هیچ داوری نمی خواهد بیاید سه پنالتی را نگیرد تا نتیجه بازی تغییر کند این مسایل و اتفاقات به علت نبود آموزش صحیح و عدم راه چاره به داوران رخ می دهد. وقتی به داور بگویید در این صحنه اشتباه کردید که پنالتی نگرفتید و باید مثلا در جاگیری دقت داشته باشید و درست عمل کنید بهتر از حمایت نابجاست. واقعا به داوران ما آموزش لازم داده می گردد؟ اگر از 20 داور کشورمان امتحان کتبی بگیرید شاید نیمی از آنها مردود شوند! در حالیکه آنها تصور می نمایند برترین هستند.

وی تاکید نمود: در کشور آلمان که همه جور امکانات و تکنولوژی داوری هم در فوتبال هست از داوران امتحان های کتبی به طور مستمر گرفته می گردد تا آنها مدام قوانین را هم مرور نمایند. ولی الان شما به عنوان خبرنگار با هیات فوتبال هر استانی که دوست داریدتماس بگیرید و بگویید مسئول آموزش داوران شما اسمش چیست؟ از شما می پرسند بله؟!! بنابراین باید به داوران آموزش لازم داده گردد.

منبع: فرارو

به "مظفری: داور سه پنالتی استقلال را ندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظفری: داور سه پنالتی استقلال را ندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید