معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی

به گزارش وبلاگ لاوان، تهران (پانا) - داوران بخش عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک معرفی شدند.

معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی

به گزارش ستاد خبری این جشنواره، اختر تاجیک، بهروز غریب پور و سیف الله صمدیان، داوری آثار بخش عکس این دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک را انجام می دهند.

رزومه داوران این بخش به شرح زیر است:

اختر تاجیک

اختر تاجیک، زاده ورامین و عکاس تئاتر است. او از اوایل دهه هفتاد عکاسی در عرصه هنرهای نمایشی را آغاز کرده و در این سال ها دبیری بخش عکس چندین جشنواره مختلف را بر عهده داشت است.

همکاری با هنرمندانی مانند زنده یاد حمید سمندریان، بهرام بیضایی، علی رفیعی، قطب الدین صادقی، پری صابری، بهزاد فراهانی و دیگر هنرمندان تئاتر، بخش دیگری از کارنامه هنری او را تشکیل می دهد.

تاجیک در سال های گذشته چندین نمایشگاه عکس تئاتر را همزمان با برگزاری جشنواره های گوناگون برپا کرده و در طول سا های فعالیت خود جوایز مختلفی را از جشنواره های گوناگون دریافت کرده است.

بهروز غریب پور

بهروز غریب پور، زاده 28 شهریور سال 1329 در سنندج، طراح، کارگردان، نمایشنامه نویس و هنرمند تئاتر عروسکی و موسس گروه تئاتر عروسکی آران است.

او نیز در دوره نوجوانی فعالیت در تئاتر را آغاز کرده و علاوه بر بازیگری، نویسندگی و کارگردانی، چند فیلمنامه به نگارش در آورده است و ساخت چند فیلم را هم در کارنامه هنری خود دارد.

غریب پور در کنار فعالیت های هنری همواره در بخش مدیریت هنری نیز فعالیت داشته، مدیریت خانه هنرمندان ایران، راه اندازی و مدیریت فرهنگسرای بهمن، همکاری با چندین پروژه هنری شهری، بخش دیگری از فعالیت هنری او را تشکیل می دهد.

او که در تمام این سال ها در حوزه نمایش عروسکی فعالیت داشته، از اوایل دهه هشتاد با

راه اندازی تالار فردوسی که ویژه نمایش های عروسکی نخی است، اپراهای عروسکی گوناگونی همانند رستم و سهراب،مولوی،حافظ، سعدی، خیام، عشق،عاشورا و ... را روی صحنه برده است.

سیف الله صمدیان

سیف الله صمدیان، زاده 8 بهمن ماه سال 1332 در ارومیه، عکاس، مستندساز، موسس و دبیر جشن تصویر سال وجشنواره فیلم تصویر است.

او از دوره نوجوانی و بیش از 50 سال است که وارد دنیای عکاسی شده است و از 42 سال پیش، در زمینه مستندسازی نیز فعالیت داشته است.

برگزاری چندین دوره آموزش عکاسی و فیلمسازی، داوری در جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی، دریافت جوایز متعدد در داخل و خارج از کشور و ساخت آثار مستند گوناگون، بخش دیگری از کارنامه هنری او را تشکیل می دهد.

مستندسازی اجراهای ده ها نمایش اجرا شده در طول سه دهه گذشته، نمایشگاه گردانی عکس های تئاتر در داخل و خارج از کشور و اختصاص بخش ویژه آثار منتخب عکاسی تئاتر در 17 دوره جشن تصویر سال، بخشی دیگری از فعالیت های این هنرمند است.

بخش عکس این دوره از جشنواره با مدیریت امیر عابدی برگزار می شود.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با یاد زنده یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و با مدیریت اجرایی مهدی حاجیان دهم تا هفدهم اسفند سال جاری برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید