هشدار بارش های شدید در 13 استان از امروز

به گزارش وبلاگ لاوان، رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی نو به کشور خبر داد و مناطقی را که از امروز تا پایان تعطیلات عید فطر بارانی و برفی خواهند شد، اعلام کرد.

هشدار بارش های شدید در 13 استان از امروز

به گزارش وبلاگ لاوان، رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی درباره شرایط آب و هوا کشور طی امروز تا روز جمعه و تعطیلات عید سعید فطر اظهار کرد: امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، بخش هایی از البرز، شمال تهران، گیلان، کرمانشاه، کردستان، ایلام و شمال خوزستان بارش خواهیم داشت.

صادق ضیائیان با بیان اینکه بارش ها در ارتفاعات آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و منطقه ها سردسیر به صورت برف و در سایر منطقه ها بارندگی ها همراه با خطر رعد و برق است، افزود: در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و جنوب ایلام با توجه به شدت بارش ها احتمال جاری شدن روان آب وجود دارد.

تداوم بارش ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه

وی افزود: برای فردا دوشنبه 20 فروردین بارش ها در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان و قزوین ادامه دارد و بارش های خفیفی در گیلان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خوزستان خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: برای روز سه شنبه 21 فروردین بارش ها در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، ایلام، زنجان، خوزستان به صورت پراکنده ادامه دارد. ضمن این که بارش هایی برای ارتفاعات کرمان پیش بینی شده است.

ورود سامانه بارشی به کشور در روز چهارشنبه

ضیائیان با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه تاکید کرد: این سامانه بارشی های خوبی را در نیمه غربی به همراه دارد. بر این اساس در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، تهران، البرز، زنجان، قزوین، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، ایلام، خوزستان، بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان بارش روی می دهد.

وی ادامه داد: در این روز برای استان های لرستان، شمال و شرق خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی استان تهران به ویژه شمال غرب مرکز، البرز و شمال قزوین بارش های شدید پیش بینی شده است.

وی گفت: برای روز پنجشنبه 23 فروردین ماه بارش ها در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، نیمه شمالی سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی ، همدان و مرکزی بارش پیش بینی می شود.

وی درباره شدت بارش ها در روز پنجشنبه اظهار کرد: بارش های شدید روز پنجشنبه بری محورهای مواصلاتی استان تهران و مازندران، ارتفاعات مازندران و ارتفاعات تهران. ضمن این که در در محورهای مواصلاتی اردبیل و گیلان بارش ها شدید خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان این که برای پیش بینی روز جمعه مقداری زود است، افزود: برای روز جمعه انتظار داریم بارش ها در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و بخش هایی از استان هرمزگان ادامه داشته باشد.

منبع: دنیای سفر

به "هشدار بارش های شدید در 13 استان از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بارش های شدید در 13 استان از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید