پاسداشت یک شاعر در جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20

به گزارش وبلاگ لاوان، آیین پاسداشت یک عمر شاعرانگی احمدرضا احمدی، در دومین جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20 برگزار می گردد.

پاسداشت یک شاعر در جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ لاوان، آیین پاسداشت یک عمر شاعرانگی احمدرضا احمدی، در دومین جشنواره فیلم کوتاه سلفی20، برگزار می گردد.

احمدرضا احمدی بنیان گذار سبک موج نو در دهه 1340، در شعر معاصر ایران است. این سبک در نیمه دوم این دهه، تبدیل به یک حرکت مدرنیستی در فرهنگ ایرانی شد و در داستان، نمایشنامه، تئاتر، سینما و نقاشی تأثیر گذاشت. آشنایی عمیق او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیمایی باعث شد که رویکردی کاملاً تازه را در شعر معاصر شروع و پی ریزی کند.

از آثار او می توان به کتاب های طرح، روزنامه شیشه ای، وقت خوب مصائب، من فقط سفیدی اسب را گریستم، ما روی زمین هستیم، نثر های یومیه، هزار پله به دریا مانده است، لکه ای از عمر بر دیوار بود، قافیه در باد گم می گردد و ... اشاره نمود.

گویندگی گفتار متن فیلم های بانوی اردیبهشت به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و نار و نی به کارگردانی سعید ابراهیمی فر، نویسندگی پویانمایی ملک خورشید به کارگردانی علی اکبر صادقی، بازی در فیلم پستچی به کارگردانی داریوش مهرجویی و ... بخشی از فعالیت های سینمایی احمدرضا احمدی است.

جشنواره فیلم کوتاه سلفی20 در دومین سال برگزاری خود، در بخش ویژه سینماشعر، به سینمای شاعرانه و ارتباط سینما، شعر و ادبیات پرداخته است. این رویداد به صورت مجازی و برخط به دبیری مریم دوستی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسداشت یک شاعر در جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسداشت یک شاعر در جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید