پدیده ای که در 97 پدیده شد، آمادگی برای تاریخ سازی مشهدی ها در سال جدید

به گزارش وبلاگ لاوان، 365 روز خاص برای پدیده سال 97 به اتمام رسید و تیم تغییر نموده پدیده کاری را در این سال انجام داد که می تواند مقدمه تاریخ سازی مشهدی ها در فوتبال ایران باشد.

پدیده ای که در 97 پدیده شد، آمادگی برای تاریخ سازی مشهدی ها در سال جدید

به گزارش وبلاگ لاوان، یکی از 5 مدعی کسب قهرمانی لیگ هجدهم سال 97 را با خاطرات بدی آغاز کرد. کسر 6 امتیاز و سقوط به جمع فانوس نشینان لیگ هفدهم در حالی که برای سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می جنگید نوعی عقبگرد به حساب می آمد.

فصل هفدهم با همه خوب و بدش با صندلی یازدهمی برای پدیده به انتها رسید و رضا مهاجری به همکاری سه ساله اش با این تیم مشهدی انتها داد. انتهای که به نظر می رسید حاصل ناامیدی از پدیده و اوضاع اقتصادی تیم است. اوضاع اقتصادی ای که باعث شده بود که دوباره خطر کسر امتیاز را جدی کند و پدیده را به لیگ آزادگان بفرستد. شارژ اقتصادی های نامرتب و با بودجه کم، پدیده را دوباره آماده لیگ برتر کرد. تیمی که باید بدون اتکا به ستاره و بازیکنان جوان راهی لیگ هجدهم می شد و بهترین گزینه برای راهنمایی این تیم کسی بود که سابقه نتیجه دریافت با جوانان را داشت. به این ترتیب گل محمدی راهنمایی پدیده را برعهده گرفت.

مسائل اقتصادی مانع از خرید بازیکنان مطرح برای پدیده شد و تنها دلخوشی جوانانی بود که از قضا عضو تیم ملی امید هم بودند. باخت به پرسپولیس آغاز خوبی برای پدیده نبود اما 10 بازی بدون شکست متوالی نام یحیی و پدیده را دوباره بر سر زبان ها انداخت. تیمی که به راحتی امتیاز نمی داد و تا انتها نیمه اول در جمع 3 صدرنشین هم امتیاز لیگ هجدهم بود.

اما در این بین مسائل اقتصادی بارها گل محمدی را مجاب کرد تا از تمرین تیم قهر کند و از سمتش استعفا دهد ولی هر بار وساطت قول های مسئولان مشهدی باعث شد تا مربی جوان پدیده دست از هدفش نکشد. قول هایی که هیچوقت عملی نشد اما جرقه یک اتفاق بزرگ را در این باشگاه زد. قرار شد تیم پدیده مشهد بعد از 6 سال از مجموعه شرکت پدیده جدا گردد؛ جدایی ای که خیلی سریع مطرح شد و خیلی سریع تر انتقال پیدا کرد و فرهاد حمیداوی با شرکت شهرخودرو صاحب و مالک جدید پدیده نام گرفت؛ پدیده ای که از فصل بعد با نام و لوگو شهر خودرو قرار است در لیگ برتر و شاید لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

تنها مشکل و دغدغه گل محمدی و تیمش مسائل داوری در لیگ هجدهم بود و پدیده ای ها بارها با بیانیه ها و مصاحبه های مختلف به عملکرد تیم های داوری برای این تیم اعتراض کردند. پدیده بر خلاف لیگ هفدهم و برخلاف تیم های مانند پارس جنوبی و برق شیراز، روند خوب خود را در لیگ هجدهم و نیم فصل دوم ادامه دادند و هنوز در جمع 5 مدعی اصلی قهرمانی هستند. باخت در بازی یکی مانده به آخر به ذوب آهن در استادیوم امام رضا، امید مشهدی ها را برای کسب جام کمتر کرد اما این تیم هنوز شانس بالایی برای جنگیدن دارد؛ جنگیدن برای کسب سهمیه و اولین حضور یک تیم مشهدی در آسیا.

پدیده در انتها سال 97، با 39 امتیاز و تنها شش امتیاز اختلاف با صدر جدول در رده پنجم نهاده شد و 8 فینال برای این تیم برای ثبت افتخار مشهدی ها در فوتبال ایران فاصله دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پدیده ای که در 97 پدیده شد، آمادگی برای تاریخ سازی مشهدی ها در سال جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده ای که در 97 پدیده شد، آمادگی برای تاریخ سازی مشهدی ها در سال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید