30 درصد ایرانی های بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند

به گزارش وبلاگ لاوان، دکتر خیرالله غلامی در آستانه برگزاری نهمین کنگره داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی در ارتباط با موضوع تاثیر مصرف دارو در درمان فشار خون بالا گفت: این بیماری بدون علامت است ولی بسیار مهم بوده و در صورتی که کنترل گردد می توان از عواقب آن پیشگیری کرد بنابراین فشار خون بالا با مصرف مزمن دارو قابل کنترل محسوب شده ولی این بیماری قابل علاج نیست.

30 درصد ایرانی های بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند

وی اضافه نمود: پرفشاری خون بیماری مزمنی است که اگر کنترل نگردد، بیماری های متعدد قلبی و عروقی همچون سکته مغزی و قلبی نارسایی کلیوی و قلبی و کوری چشم را به همراه دارند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بیماران دچار فشارخون بالا باید داروهای خود را به موقع و اندازه ای که پزشک متخصص تجویز نموده مصرف نمایند.

رئیس نهمین همایش داروسازی بالینی ایران بیان داشت: حدود 30 درصد جامعه بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند و این در حالی است که فقط کمتر از 40 درصد از این 30 درصد می دانند که پرفشاری خون دارند و 60 درصد اطلاعی از بیماری خود ندارند.

وی اعلام نمود: از افرادی که می دانند پرفشاری خون دارند تنها 50 درصد آنها به وسیله دارو بیماری خود را کنترل نموده و 50 درصد بقیه هیچ کنترلی بر بیماری شان ندارند.

غلامی گفت: این مسئله نشان می دهد که فاجعه بزرگی برای افرادی که دچار پرفشاری خون تشخیص داده نشده و یا کنترل نشده دارند در پیش است و این مسئله ضرورت توجه هر چه بیشتر خانواده ها و مسئولین را در امر پیشگیری نشان می دهد.

وی اضافه نمود: هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی برای اولین بار در ایران و توسط انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران برگزار می گردد.

نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی 30 خرداد لغایت یکم تیر 97 در مرکز همایش های رازی با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، کانادا، چین، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، هند مالزی، تایلند، امارات، عربستان، پاکستان، ویتنام، نپال و نیجریه برگزار می گردد .

منبع: خبرگزاری مهر

به "30 درصد ایرانی های بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد ایرانی های بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید