اتصال رایگان به سامانه مودیان مالیاتی

به گزارش وبلاگ لاوان، قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان چند وقتی است که به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب وکار تبدیل شده است. ابهامات و چالش های زیاد همراه با سوالات مختلف باعث شده تا صاحبان کسب وکار به خاطر نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم در خصوص این موضوع نتوانند اقدامات لازم را انجام دهند و فرایند ثبت نام و اتصال آن را انجام دهند؛ اما گروه فناوری اطلاعات هلو با آموزش و اتصال رایگان نرم افزار حسابداری هلو APEX به سامانه مودیان مالیاتی این مشکل را برای صاحبان کسب وکار رفع نموده است. در واقع هلو به عنوان تنها دارنده تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان در صنعت نرم افزار در دوازده سال متمادی با بیش از یک میلیون کاربر و ارائه 150 گروه صنفی، مسئولیت خود می داند تا این اتصال را به راحتی و بدون هیچ چالشی برای کاربران فراهم کند.

اتصال رایگان به سامانه مودیان مالیاتی

سامانه مودیان چیست و چه کسانی باید در این سامانه ثبت نام نمایند؟

سامانه مودیان

اولین سوالی که مطرح می گردد این است که سامانه مودیان چیست؟ سامانه مودیان مالیاتی سامانه ای است مانند دیگر سامانه ها که به وسیله سازمان امور مالیاتی طراحی شده و برای تبادل اطلاعات موثر بین مودی و سازمان امور مالیاتی است. یکی از مزایای این قانون این است که به محض اجرایی شدن آن مالیات بر ارزش افزوده مودیان براساس صورت حساب های ارسال شده به این سامانه محاسبه می گردد.

از ویژگی های این سامانه می توان به اختصاص کارپوشه یا پنل کاربری به هر یک از مودیان، تبادل اطلاعات به صورت موثر بین مودیان و سازمان مالیاتی، مرجع نهایی ثبت و صدور و استعلام صورت حساب های الکترونیکی و مدیریت این سامانه برعهده سازمان امور مالیاتی کشور اشاره نمود. مورد بعدی این است که چه کسانی باید در سامانه مودیان ثبت نام نمایند؟ اشخاص حقیقی دارای کسب و کار مستقل، همه اشخاص حقوقی و صاحبان کسب وکار و عرضه نمایندگان کالا و خدمات که معاف از مالیات و عوارض هستند.

چطور صورت حساب ها را در سامانه مودیان ثبت کنیم؟

از سه راه می توان صورت حساب ها را در سامانه مودیان ثبت کرد: شرکت معتمد، نرم افزار حسابداری و نرم افزار واسط. بنابراین امکان ثبت صورت حساب ها به صورت دستی در سامانه مودیان وجود ندارد. مورد اول به این صورت است که بعد از عقد قرارداد با شرکت معتمد، اطلاعات مربوط به صورت حساب ها در سایت این شرکت ها بارگذاری می گردد و شرکت عملیات مربوط به بارگذاری را انجام می دهد. اما مهم ترین مسئله این است که شرکت های معتمد را از کجا بشناسیم و چطور به آنها اعتماد کنیم؟ علاوه بر این، این شرکت ها هزینه ای جداگانه برای ثبت صورت حساب ها دریافت می نمایند.

اتصال رایگان نرم افزار حسابداری هلو به سامانه مودیان

مورد دوم ثبت صورت حساب ها به وسیله نرم افزارهای حسابداری است. در این روش نرم افزار حسابداری باید قابلیت اتصال به سامانه مودیان را داشته باشد و پس از ثبت اطلاعات در نرم افزار، این اطلاعات به صورت مستقیم به سامانه مودیان منتقل می گردد. گروه فناوری اطلاعات هلو این امکان را به صورت رایگان برای کاربرهایش فراهم نموده تا بدون پرداخت هزینه ای، به سامانه مودیان مالیاتی متصل شوند. در واقع گروه فناوری اطلاعات هلو علاوه بر آموزش رایگان، قابلیت اتصال رایگان سامانه مودیان را نیز به نرم افزار حسابداری هلو APEX برای شما فراهم می نماید. پیش از این نیز هلو سرویس رایگان صدور امضای الکترونیک ((CSR را هم پیاده سازی و در دسترس عموم قرار داده است.

مورد سوم هم نرم افزارهای واسط هستند؛ نرم افزارهایی که وظیفه ارسال صورت حساب از نرم افزار حسابداری به سامانه مودیان را انجام می دهند. نرم افزارهای واسط هم همچنان برای کاربران دارای ابهام هستند و برای ثبت صورت حساب در آنها باید هزینه جداگانه ای را در نظر بگیریم. این در حالی ست که ممکن است روند شناخت و اعتماد به این نرم افزارهای واسط بسیار زمان بر گردد و بازدهی به پایین ترین حد خود برسد. بنابراین در شرایط فعلی باید از میان این سه روش، برترین، تعیین ترین و کاربردی ترین مسیر را انتخاب کنیم تا سریع تر به نتیجه برسیم.

منبع: فرارو

به "اتصال رایگان به سامانه مودیان مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال رایگان به سامانه مودیان مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید