این گیاهان تنها با یک لیوان آب رشد می نمایند

به گزارش وبلاگ لاوان، بسیاری از گیاهان هستند که بدون خاک هم رشد می نمایند این گیاهان را باید در مقداری آب نگهداری کنید و حواستان باشد که آب آن ها تمام نشود.

این گیاهان تنها با یک لیوان آب رشد می نمایند

تا به حال نام هیدرو پونیک را شنیده اید؟ هیدروپونیک به معنای پرورش گیاهان در آب، بدون کاشتن آن ها در خاک است. این گیاهان به نگهداری کمی احتیاج دارند و می توانند دکور زیبایی را ایجاد نمایند. در این مطلب از وبلاگ لاوان به معرفی گیاهان آپارتمانی آبزی می پردازیم.

گیاهان آپارتمانی آبزی

اگر می خواهید با انواع گیاهانی که می توانید در آب پرورش دهید و همزمان نیز از تماشا ریشه های سفید رنگ آن لذت ببرید، آشنا شوید با ما همراه باشید.

گیاه برگ بیدی

برگ بیدی از جمله گیاهانی است که در آب رشد می نماید و رنگ بندی زیبا، وجود طرح خاص روی برگ ها و ساقه های آویز از خصوصیات منحصربه فرد آن است که همه ما کم و بیش با آن آشنا هستیم. برگ بیدی از زمان های قدیم تا اکنون، گیاهی محبوب در خانه یا باغچه ها بوده است. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب در خانه وسایل دکوری بسازید +ویدیو سر بزنید.

گل بی صبر یا گل حنا

گل بی صبر یا گل حنا یکی از گیاهان مناسب برای مکان های سایه است. باید توجه کنیم که این گیاه رطوبت بالایی می خواهد به همین دلیل می توان آن را جزو گیاهانی که در آب رشد می نمایند به حساب آورد. زمانی که رشد آن متوقف می گردد می توانید، چند ساقه از این گیاه را جدا کنید و آن ها را در داخل ظرف آب بگذارید. ساقه ها کم کم داخل آب ریشه می زنند و می توانید فصل بهار دوباره آن را به باغچه منتقل کنید یا در گلدان بکارید.

بنفشه آفریقایی از گیاهان آپارتمانی آبزی

طرز نگهداری بنفشه آفریقایی در مقایسه با گل های آپارتمانی دیگر بسیار آسان است. بنفشه آفریقایی جزو گیاهانی که در آب رشد می نمایند بوده و تکثیر آن به وسیله این روش بسیار آسان است. تقریبا یک الی یک ماه و نیم طول می کشد تا ساقه ها ریشه بزنند و کم کم یک گیاه کامل شکل بگیرد.

بامبوی خوش شانس

یکی از برترین گیاهانی که در آب رشد می نماید بامبوی خوش شانس است. برای این گیاه بهتر است از گلدان های باریک و بلند متناسب با ارتفاع گیاه بهره ببرید. برای داشتن یک بامبوی سرحال بهتر است که ساقه آن تا بند پنجم در آب قرار بگیرد و برای استحکام ساقه ها می توانید از شن یا وسایل تزیینی کوچک در انتهای گلدان بهره ببرید.

گیاه پوتوس

این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که با شاخه های آویز و برگ های قلبی شکل زیبایی خانه را دوچندان می نماید و در آب نیز به خوبی رشد می نماید. نگهداری پوتوس بسیار آسان است و علاوه بر زیبایی و مقاومت بالا، نقش مهمی در اکسیژن سازی و پاک سازی هوا از سموم و انرژی های منفی ایفا می نماید.

فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی آبزی

از بین تمامی گونه های فیلودندرون، فیلودندورن برگ قلبی از جمله گیاهانی است که در آب رشد می نماید. برای داشتن یک فیلودندرون زیبا و سبز در آب می توانید یک قلمه به طول 15 سانتی متر تهیه کنید که تنها دارای 3 الی 4 برگ باشد. قلمه تهیه شده را در بطری شیشه ای پر از آب قرار دهید و آن را در مکانی با نور غیرمستقیم روشن قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خانه تکانی عید 1402 را از کجا آغاز کنیم؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "این گیاهان تنها با یک لیوان آب رشد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان تنها با یک لیوان آب رشد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید