برگزاری مجازی مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات ، ثبت نام برای ICT Challenge 6 همچنان ادامه دارد

به گزارش وبلاگ لاوان، ششمین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات ICT Challenge 6 اواخر تیرماه برگزار می شود و علاقمندان همچنان برای ثبت نام در این رویداد فرصت دارند.

برگزاری مجازی مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات ، ثبت نام برای ICT Challenge 6 همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ لاوان، ششمین دوره مسابقات ICT Challenge به همت گروه Sharif ICT و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی Java، Net، Python، Node.js، Go Lang، PHP در روزهای 24 و 25 تیر ماه سال 1400 به صورت مجازی برگزار می شود.

این مسابقات تحت قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار و شرکت کنندگان در این مسابقات جهت اشتغال به شرکت های فعال این حوزه معرفی می شوند. این رویداد با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی پر کاربرد و پر طرفدار طراحی شده و کلیه تیم ها و استارتاپ های فعال در این حوزه می توانند بدون هیچ محدودیتی در این مسابقات شرکت کنند. ثبت نام در این مسابقات در قالب تیم های دو الی چهار نفره به صورت رایگان انجام می شود.

فرایند برگزاری مسابقات به شرح زیر است:

مرحله اول (روز اول):

در مرحله اول مهارت حل مسئله تیم ها مورد سنجش قرار می گیرد. بدین صورت که شرکت کنندگان در ابتدای مسابقه با ورود به پروفایل کاربری خود در سامانه مسابقات حدود 8 الی 12 سوال که از چالش های واقعی در حوزه برنامه نویسی می باشد و توسط کمیته ارتباط با صنعت رویداد طراحی شده است را دریافت خواهند کرد.

سپس شرکت کنندگان تا ساعت 10:00صبح روز دوم مسابقات فرصت دارند تا چالش های مطرح شده را حل کرده و پاسخ را در سامانه مسابقات بارگزاری کنند. در کل این مدت تیم داوری و تیم منتور ها به صورت کامل در کنار شرکت کنندگان هستند و به سوالات آن ها پاسخ خواهند داد.

فرایند امتیاز گیری در مرحله اول و راه یابی به مرحله دوم:

مسابقات با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی مختلف اجرا می شود؛ بنابراین سوالات در زبان های برنامه نویسی مختلف متفاوت است. یعنی اگر تیمی زبان برنامه نویسی جاوا را انتخاب کرده باشد سوالات متفاوتی نسبت به تیمی که زبان برنامه نویسی پایتون را انتخاب کرده دریافت خواهد کرد. هر چالش یک امتیاز معین داشته و تیم ها با حل چالش ها امتیاز مربوطه را دریافت می کنند.

هر تیم می تواند یک یا کلیه زبان های برنامه نویسی را انتخاب و با حل چالش ها، امتیازات بیشتری را دریافت کند. در نهایت 10 تیمی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند به مرحله دوم رویداد راه پیدا می کنند.

مرحله دوم (روز دوم):

در مرحله دوم خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت. در روز دوم مسابقات تیم هایی که بیشترین امتیاز را دریافت کردند توسط کمیته داوری رویداد معرفی خواهند شد. تیم های برتر می بایست طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، جهت ارائه در جلسه پرسش و پاسخ آماده شوند. بدین صورت به هر تیم حدود 15 دقیقه وقت داده می شود تا با طراحان چالش ها به بحث و مصاحبه بنشینند. لازم به ذکر است تیم داوری شامل اساتید دانشگاه و افراد متخصص فنی شرکت های سرمایه گذار فعال در این حوزه هستند.

کلیه این مراحل به صورت مجازی و آنلاین اجرا خواهد شد و تمامی شرکت کنندگان می توانند به صورت مستقیم این مراحل را مشاهده کنند. با توجه نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره ارائه حضوری در مرحله دوم تیم های برتر معین می شوند و جوایز نقدی خود را دریافت می کنند.

کلیه علاقه مندان به حضور در مسابقات تا 15 تیر 1400 مهلت دارند با مراجعه به وبسایت رسمی رویداد به آدرس http://ictchallenge.sharif.ir جهت ثبت نام در مسابقات اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری مجازی مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات ، ثبت نام برای ICT Challenge 6 همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجازی مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات ، ثبت نام برای ICT Challenge 6 همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید