تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات در تهران

به گزارش وبلاگ لاوان، از زمانی که خودروی ال 90 در ایران محبوب شد، شرکت های ایرانی تمایل زیادی به مونتاژ خودرو های شرکت رنو در ایران نشان دادند. به همین خاطر بعد از مدتی، برادر کوچک تر خودروی ال 90 یعنی رنو ساندرو پا به جاده های ما گذاشت و ظرف مدت محدود، به اندازه قابل قبولی محبوب شد. آیا از مشخصات، مزایا و معایب این خودرو اطلاع دارید؟ به نظر شما دلیل محبوبیت این خودرو در بازار ایران چیست؟ در این مقاله علاوه بر آنالیز این موارد، شما را با تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات یا اتوماتیک آشنا خواهیم کرد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات در تهران

9120996450 مهندس حامد رضایی

ویژگی های رنو ساندرو اتومات

چند سالی از حضور ال 90 در ایران گذشته بود و محبوبیت و مقدار استفاده از آن بسیار بالا بود. با وجود آن که انتظار می رفت طراحی ساده و غیرقابل قبول این خودرو از محبوبیت آن کم کند، اما مقدار تقاضا حاکی از این بود که بسیاری از افراد کیفیت فنی خودرو را به زیبایی ظاهری ترجیح می دهند. در سال 2007 نسل اول خودروی رنو ساندرو به وسیله کمپانی داچیا در رومانی که زیر مجموعه رنو و خالق لوگان یا همان ال 90 بود، به بازار ارائه شد. کمپانی رنو همواره به ساخت خودرو های ارزان و باکیفیت شناخته می گردد؛ بنابراین می توان فهمید که ساندرو نیز مانند سایر محصولات این کمپانی از کیفیت بالایی بهره مند است.

ورود ساندرو به ایران از جایی آغاز شد که در سال 1394 پارس خودرو تصمیم گرفت تا خط فراوری این اتومبیل را در ایران راه اندازی کند. این تصمیم در نوع خود هوشمندانه به نظر می رسید؛ چرا که محبوبیت ال 90 با آن ظاهر ساده، محبوبیت قطعی ساندرو با طراحی مناسب را پیشاپیش تأیید می کرد. تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات منبع دقیقاً همین اتفاق با ورود ساندرو به بازار افتاد و عده زیادی از افراد از این هاچ بک فرانسوی استقبال کردند. البته همچنان خودرو هایی با آپشن های بیشتر در همان رنج قیمت وجود داشتند. درست مانند زمانی که ال 90 به بازار آمد و با وجود محدود بودن آپشن ها مورد استقبال نهاده شد، ساندرو نیز توانست با وجود امکانات محدود نظر بازار مشتریان را جلب کند. با این حال عده ای از افراد ترجیح می دانند از خودرو های آپشنال چینی به جای ساندروی فرانسوی استفاده نمایند. بد نیست مزایای این خودرو را با هم مرور کنیم:

- موتور قابل اطمینان

یکی از مهم ترین موارد در خودرو، کیفیت موتور آن است. موتور ساندرو تفاوتی با تندر 90 ندارد و هر دو از یک موتور استفاده می نمایند. K4M نسبت به موتور های به کار رفته در خودرو های دیگر مانند TU5 از کیفیت بالاتری برخوردار است و در سال های اخیر نیز افت کیفیت نداشته است. این موتور 4 سیلندر با 16 سوپاپ، 1598 سی سی حجم داشته و قدرتی برابر با 105 اسب بخار دارد. از آن جا مسائل زیادی درباره این موتور در ال 90 گزارش نشده است، نگرانی از بابت آن وجود ندارد.

- سواری مناسب

ساندرو سواری نرمی دارد و رانندگی لذت بخشی را برایتان به ارمغان می آورد. اغلب خانواده ها از این ماشین استقبال می نمایند؛ درست شبیه همان چیزی که در ال 90 رخ داد. البته توجه داشته باشید که فضای داخلی این ماشین از ال 90 کوچک تر است.

- کیفیت بالای مونتاژ قطعات

از آن جا که ایران با مسائل متعددی در زمینه مونتاژ خودرو روبرو است و تحریم ها باعث عدم دسترسی به بعضی قطعات شده اند، پیدا کردن یک خودروی با کیفیت در میان خودرو های مونتاژ شده کمی سخت به نظر می رسد. اما ساندرو خودرویی است که کیفیت مونتاژ بالایی دارد و از قطعات فرانسوی در فراوری آن استفاده می گردد. قطعات چینی در این خودرو به کار نمی روند که این به خودی خود یک مزیت محسوب می گردد.

- ایمنی مطلوب

طی تست های ایمنی که در سال 2008 برای این خودرو انجام شد، ساندرو توانست 3 ستاره از 5 ستاره ایمنی را دریافت کند. با وجود این که چندین سال از این تست می گذرد، همچنان به طور قطع ایمنی ساندرو از خودرو های داخلی بالاتر است.

مسائل رایج در خودروی رنو ساندرو اتوماتیک

حالا که مزایا و نقاط قوت ساندرو را آنالیز کردیم، باید نقاط ضعف و معایب آن را نیز مرور کنیم تا به دید درست و کاملی از این خودروی فرانسوی برسیم. چند مورد از معایب خودروی ساندرو که مورد توجه مشتریان نهاده شده اند را به طور خلاصه بیان می کنیم:

- شتاب گیری ضعیف

یکی از نقاط ضعف خودروی ساندرو شتاب گیری ضعیف آن است. پارس خودرو اعلام نموده که ساندرو صفر تا صد را در 5. 11 ثانیه پر می نماید؛ اما اگر این مسأله را در شرایط عادی رانندگی بسنجید، خواهید دید که مغایر واقعیت است و این عدد در شرایط بهینه ثبت شده است. با وجود آن که موتور ساندرو قابل اطمینان است، اما به نظر می رسد برای این خودرو کافی نباشد.

- مصرف سوخت قابل توجه

مصرف سوخت بالا از مواردی است که بسیاری از صاحبان خودروی ساندرو اتوماتیک از آن شکایت دارند. این خودرو به ازای هر صد کیلومتر در شهر 11 لیتر و در جاده ها 5. 8 لیتر بنزین می سوزاند که این رقم چیزی فراتر از انتظارات ما از یک خودرو در سال های پس از 2020 است.

- آپشن های محدود

ساندرو برادر کوچک تر لوگان داچیا است؛ بنابراین نباید انتظار آپشن های متعدد را از خودروی ساندرو داشته باشید. واقعیت این است که با صرف هزینه یکسان می توانید خودرویی آپشنال از برند های دیگر تهیه کنید؛ اما در ساندرو از حداقل آپشن ها نیز محروم می شوید.

- طراحی داخلی نامناسب

طراحی داخل کابین ساندرو نیز حرفی برای گفتن ندارد. هر قدر این خودرو را از نظر فنی ستایش کنیم، از نظر ظاهری و طراحی هیچ ویژگی مثبت قابل ذکری یافت نمی گردد. اگر در پی یک خودروی زیبا و شیک هستید، دور خرید ساندرو را خط بکشید.

- ترمز نامناسب

به طور کلی ترمز ماشین های ساخت کمپانی رنو از کیفیت بالایی برخوردارند؛ اما در مونتاژ آن ها اتفاقاتی رخ می دهند که به نظر می رسد فقط در ایران قابل مشاهده باشند. استفاده از ترمز عقب کاسه ای بجای ترمز دیسکی که فقط به جهت سودآوری بیشتر است، می تواند مسائل متعددی را در پی کاهش قدرت ترمز ایجاد کند.

با وجود چنین مواردی در خودروی ساندرو، این اتومبیل همچنان ارزش خرید دارد و در مقایسه با خودرو های ایرانی و چینی، کیفیت فنی بالاتری را به خود اختصاص داده است.

برترین تعمیرگاه رنو ساندرو اتومات کدام است؟

خودرو های کمپانی رنو عموماً از کیفیت بالا و استهلاک پایین بهره مندند. به عبارتی استفاده از قطعات فرانسوی و باکیفیت در این خودرو ها باعث می گردد تا سال ها از آن ها بهره ببرید اما آسیبی به آن ها وارد نگردد. با این وجود هر خودرویی بعد از گذشت چند سال، دچار مسائلی می گردد که بهتر است پیش از وخیم شدن اوضاع، به تعمیر و برطرف مشکل بپردازید. یکی از دغدغه هایی که ممکن است برای شما به عنوان صاحب یک خودروی ساندرو وجود داشته باشد، انتخاب تعمیرگاه مناسب است. برای تعمیر هر خودرو، بهتر است به تعمیرگاه تخصصی آن مراجعه کنید؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما تعمیرگاه تخصصی ساندرو است.

تعمیرگاه ایران رنو، تعمیرگاه رنو ساندرو است که انواع مسائل این خودرو را در سریع ترین زمان حل می نماید. کادر متخصص و مشتری مدار مجموعه ایران رنو، تجربه خوبی را به شما هدیه خواهند کرد. تمامی تعمیرات مربوط به خودرو ساندرو از جمله تعمیر گیربکس ساندرو در این مجموعه انجام می گردد.

کلام آخر

در صورتی که تمایل به خرید خودروی ساندرو دارید، با آنالیز مزایا و معایب آن دید بهتری از این خودرو به دست آورده اید. از قلم نیاندازید که هر خودرویی معایب خاص خود را دارد؛ اما باید نسبت به مزایا آنالیز گردد. علاوه بر مرور مزایا و معایب، شما را با تعمیرگاه تخصصی ساندرو یعنی تعمیرگاه ایران رنو آشنا کردیم. در صورت بروز مشکل در خودروی ساندروتان، ایران رنو را به خاطر بیاورید.

منبع: فوت و فن

به "تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیرگاه تخصصی ساندرو اتومات در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید