تفتیان: دوومیدانی آرامش نسبی دارد، با مربی فرانسوی ادامه می دهم

به گزارش وبلاگ لاوان، دونده المپیکی ایران گفت: از نظر من آرامش نسبی به دوومیدانی ایران بازگشته و بنده نیز به مربی فرانسوی خودم اعتماد کامل دارم.

تفتیان: دوومیدانی آرامش نسبی دارد، با مربی فرانسوی ادامه می دهم

به گزارش وبلاگ لاوان، نشست خبری نخستین دوره مسابقات دوومیدانی جام امام رضا (ع) در مشهد، امروز (یک شنبه) 15 فروردین برگزار گردید که حسن تفتیان ستاره تیم ملی دوومیپانی ایران نیز در این نشست با اهالی رسانه صحبت کرد.

دونده المپیکی ایران در ابتدای صحبت های خود گفت: واقعا با آمدن آقای صیامی پس از مدت ها آرامش به دوومیدانی ایران برگشت و خوشحالم که دوومیدانی ما این روزها را سپری می نماید. خوشبختانه یک ثبات نسبی حکم فرما شده است و امیدواریم ادامه دار باشد.

او اضافه نمود: به نظر من برنامه چیزی جز برگزاری این مسابقات نیست و این برندسازی ها می تواند به دوومیدانی یاری کند. واقعا هرجا که صحبت از دوومیدانی می گردد اسم احسان حدادی مطرح می گردد و به نظرم اگر به این نفرات توجه نگردد، به دوومیدانی توجه نکرده ایم. این مسابقات مشهد چهل امتیاز دارد که بسیار مناسب است و حضور ورزشکاران خارجی می تواند یاری نماینده باشد. خیلی دوست داشتم احسان حدادی را در این مسابقات داشته باشیم اما شاید برنامه های تمرینی او به گونه ای بود که نتوانست شرکت کند.

تفتیان با بیان اینکه معتقد است ورزشکاران تاپ هر کشور باید در مسابقات داخلی شرکت نمایند، ادامه داد: من در دنیا می بینم که بیشتر مردم یک کشور ورزشکاران خودشان را می شناسند. قدم ها یک به یک باعث پیروزیت می شوند و دوومیدانی رشته ای است که زمان بر است و اصلا نمی توان در یک روز به نتیجه رسید. متاسفانه دوومیدانی خالی از ورزشکار شده و ما باید کاری کنیم که جوانان به این رشته روی بیاورند.

او درباره انتقادهایی که راجع به فعالیت های مدلینگ او در سال منتهی به المپیک مطرح شد نیر گفت: قطعا وقتی شما دارای یک صندلی اجتماعی هستید، هر رفتارتان باعث برخوردهای مثبت و منفی می گردد. خیلی از شما می دانید که طی چند وقت گذشته حمایتی از بنده نشد. شاید شرایط خیلی ایده آل نباشد اما همه ما کوشش می کنیم که بهترین نتیجه را کسب کنیم. بنده قول می دهم تا قبل از المپیک هیچ فعالیتی بجز ورزش نخواهم داشت.

دونده المپیکی ایران درباره حد رضایت خود از مربی فرانسوی اش نیز گفت: همانطور که آقای صیامی گفتند، من دوست ندارم خارج از ایران تمرین کنم چون در ایران راحت تر هستم. اما چیزی که هست امکانات داخلی و خارج از ایران است که اصلا قابل قیاس نیست. اگر ورزشکاری می خواهد پیروز گردد احتیاج به شرایط ایده آل دارد، مربی من نمی تواند به ایران بیاید و امکانات آن ها و امکانات سخت افزاری آن ها اصلا قابل مقایسه نیست. مربی بنده یک فرد با سابقه است و عناوین زیادی دارد. قبلا شاید سالی دو یا سه ماه به فرانسه می رفتم، اما الان شرایط فرق دارد و زمان های بیشتری را من در آنجا خواهم بود. به این مربی هم اعتماد کامل دارم.

او درباره برنامه های خود نیز گفت: هدف بنده این است که ابتدا در مسابقات مشهد شرکت کنم و بعد از این مسابقه اردوی فرانسه را ادامه خواهم داد و چند مسابقه هم در اروپا و فرانسه شرکت خواهم کرد تا پس از آن راهی توکیو شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تفتیان: دوومیدانی آرامش نسبی دارد، با مربی فرانسوی ادامه می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفتیان: دوومیدانی آرامش نسبی دارد، با مربی فرانسوی ادامه می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید