حیدری: فعلاً مربی ایرانی توانایی اداره تیم المپیکی کشورمان را ندارد، ولاسکو روانشناسی ماهر بود

به گزارش وبلاگ لاوان، مربی پیشین تیم ملی والیبال ایران گفت: اداره کردن بازیکنان تیم ملی ایران با مربی ایرانی در حال حاضر سخت است.

حیدری: فعلاً مربی ایرانی توانایی اداره تیم المپیکی کشورمان را ندارد، ولاسکو روانشناسی ماهر بود

امیر حیدری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ لاوان در مورد انتخاب سرمربی آینده تیم ملی والیبال ایران گفت: در حال حاضر دو یا سه مربی خوب ایرانی داریم، ولی حیف است که در این مقطع آنها را بسوزانیم. من سال ها مربی بودم و می دانم که عملکرد یک مربی با موفقیت و شکست های او ارزیابی می شود.

کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: ملی پوشان والیبال ایران در سطح نخست جهان هستند و با مربیان تراز اول جهان کار کرده اند. به همین خاطر برای آنها سخت است که با مربی ایرانی کار کنند. آنها اگر بخواهند به راحتی می توانند سرمربی ایرانی را اذیت کنند. یک سرمربی ایرانی، در مقطع فعلی توانایی اداره تیم المپیکی ایران را ندارد، ولی این دلیل نمی شود که در آینده از گزینه ایرانی برای هدایت تیم ملی استفاده نکنیم.

پاسور پیشین تیم ملی والیبال گفت: مربی ایرانی می تواند مربی نسل آینده والیبال ایران و بعد از المپیک باشد به شرطی که فدراسیون هم مثل مربی خارجی از مربی ایرانی حمایت کند. ولاسکو هم که یک مربی شاخص در تاریخ والیبال ایران به حساب می آید در واقع مسائل فنی و تکنیکی را به بازیکنان ما یاد نداد بلکه یک روانشناس ماهر بود. بهتر است استفاده از سرمربی ایرانی همراه با تغییر نسل تیم ملی والیبال ایران باشد. اداره کردن بازیکنان تیم ملی ایران با مربی ایرانی در حال حاضر سخت است.

حیدری در مورد برگزاری لیگ برتر فصل آینده شرح داد: من هم با داورزنی در مورد سختگیری برای حضور تیم ها در لیگ برتر موافقم. تیم هایی باید در لیگ برتر حاضر باشند که توانایی فنی و مالی حضور در لیگ را دارند. به نظر من لیگ باید با هشت یا 10 تیم خوب برگزار شود تا کیفیت مسابقات لطمه نبیند. ما بازیکنان سطح بالایی داریم و باید یک لیگ قدرتمند هم داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حیدری: فعلاً مربی ایرانی توانایی اداره تیم المپیکی کشورمان را ندارد، ولاسکو روانشناسی ماهر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: فعلاً مربی ایرانی توانایی اداره تیم المپیکی کشورمان را ندارد، ولاسکو روانشناسی ماهر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید