روش تمیز کردن توالت فرنگی؛ آسان و ارزان!

به گزارش وبلاگ لاوان، تمیز کردن توالت فرنگی جزء امور نظافتی است که باید در طول هفته چندین بار تکرار گردد. اگر روش آسان و صحیح نظافت سرویس بهداشتی را ندانید، این کار خسته کننده خواهد بود.

روش تمیز کردن توالت فرنگی؛ آسان و ارزان!

از طرفی دیگر استفاده از مواد شوینده قوی و خورنده گذشته از صرف هزینه زیاد، لعاب کاشی ها و توالت فرنگی را از بین خواهد برد. به این ترتیب شاهد فرسوده شدن زودهنگام تجهیزات سرویس بهداشتی خواهید بود.

با مجله وبلاگ لاوان همراه باشید تا آسان ترین روش تمیز کردن توالت فرنگی را برای شما بگوییم تا شما بتوانید ظرف چند دقیقه سرویس بهداشتی را برق بیندازید!

چنانچه به علت مشغله های شغلی و امور روزمره فرصت کافی برای نظافت منزل و لوازم شخصی خود ندارید، می توانید از مهارت و تجربه نیروهای نظافتچی وبلاگ لاوان در این زمینه بهره ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نظافت منزل کلیک کنید یا با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

  • هرگز نباید مواد شیمیایی را برای قوی تر شدن با یکدیگر ترکیب کنید؛ زیرا این کار منجر به فراوری ماده سمی می گردد و به پوست و ریه شما آسیب می رساند.
  • دکمه سیفون، شیر و شلنگ آب را هم از قلم نیاندازید، ضروری است تمامی این قسمت ها که تماس مستقیم با دست دارند، کاملا تمیز و ضدعفونی شوند.
  • قرص های ضدعفونی نماینده مخزنی می توانند تمام آب موجود در مخزن را به یک مایع سوزاننده تبدیل نمایند. با گذشت زمان این مورد می تواند به نشتی منجر گردد و گهگاهی هم از شستشوی کامل توالت جلوگیری نماید.

نحوه تمیز کردن توالت فرنگی با سرکه و جوش شیرین

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن توالت فرنگی خود را تمیز کنید، استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین است.

تمیز کردن توالت فرنگی با استفاده از سرکه و جوش شیرین، کار سختی نیست و شما می توانید با استفاده از این محلول، سرویس بهداشتی را ضدعفونی کنید.

تحقیقات و تجربه نشان داده است که سرکه می تواند برای از بین بردن لکه های آب سخت، جزء برترین گزینه ها باشد. بعلاوه برای از بین بردن زنگ زدگی روشویی و وان حمام نیز بسیار موثر است.

  • در وهله اول باید آب کاسه توالت فرنگی خود را تخلیه کنید و سرکه سفید را به اندازه ای که احتیاج است، داخل کاسه بریزید. سرکه می تواند مواد معدنی را که در آن قسمت جمع شده اند، حل نماید.
  • کار بعدی شما این است که در صندلی توالت فرنگی را ببندید و بگذارید که سرکه چند ساعت بماند. (این مدت زمان به اندازه و سختی لکه ها و رسوبات توالت بستگی دارد.)
  • در مرحله بعدی باید یک پیمانه جوش شیرین را داخل کاسه توالت بریزید و اگر لازم بود، اندازه بیشتری سرکه به آن اضافه کنید تا بتوانید یک محلول گازدارتری را فراوری کنید.
  • یک جفت دستکش را بردارید و با برس تمام قسمت های توالت فرنگی را بشویید.
  • پس از اتمام این کار، کاسه را شستشو داده و در صورت احتیاج می توانید این فرایند را دوباره تکرار کنید تا لکه ها به طور کامل از بین بروند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای برق انداختن خانه

تمیز کردن قسمت بیرونی توالت فرنگی

برای این که بتوانید قسمت خارجی توالت فرنگی را تمیز کنید، می توانید از یک اسپری ضدعفونی نماینده حمام همه منظور یاری بگیرید.

این گونه اسپری ها می توانند سطوح سخت را در مدت زمان 30 ثانیه به خوبی ضدعفونی نمایند و به طور کلی در مدت زمان 10 دقیقه، می توانید این کار را به طور کامل انجام دهید.

توصیه می کنیم که هر بار یک ناحیه را تمیز کنید و پاک نماینده را روی مخزن، کناره ها و همینطور بیرون کاسه توالت اسپری کنید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. سپس باید هر ناحیه را به شکل کامل با یک اسفنج یا یک پارچه پاک کنید.

قبل از این که به یک ناحیه دیگر بروید، قسمت های مورد نظر را به خوبی بشویید و از قلم نیاندازید که قسمت کوچکی که بین مخزن و صندلی توالت وجود دارد را تمیز کنید.

یکی از نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد، این است که سطوح مورد نظر قبل از ضدعفونی شدن، باید تمیز شوند و شما باید تمیزکاری اولیه را قبل از ضدعفونی انجام دهید.

برای این که بتوانید میکروب ها را به صورت موثر از بین ببرید، باید با توجه به مدت زمان توصیه شده روی برچسب، سطوح مرطوب بمانند.

اسپری ضدعفونی نماینده 24 ساعته هم، می تواند گزینه مناسبی برای انجام این کار باشد و با استفاده از آن می توانید اطمینان داشته باشید که سطوح برای از بین بردن باکتری ها و میکروب ها، در یک مدت زمان تعیین مرطوب می مانند.

مشاهده رایگان هزینه خدمات نظافت منزل و ساختمان!

تمیز کردن درب صندلی توالت فرنگی

یکی از قسمت های توالت که باید به تمیز کردن آن بپردازید، صندلی و درب توالت است. برای شستشوی آخر می توانید این قسمت را در نظر بگیرید .

برای این که بتوانید هر دو طرف درب و صندلی توالت را تمیز کنید، می توانید از یک پاک نماینده حمام یاری بگیرید و همانطور که سطوح بیرونی توالت را تمیز کردید، این قسمت ها را هم تمیز کنید.

دکمه سیفون، شیر و شلنگ آب را هم از قلم نیاندازید، ضروری است تمامی این قسمت ها هم که تماس مستقیم با دست دارند، کاملا تمیز و ضدعفونی شوند.

کاربرد وایتکس برای توالت فرنگی

وایتکس یکی از محصولات ضدعفونی نماینده است و برای سطوح مختلف می توان از آن استفاده کرد. وایتکس برای توالت فرنگی هم، کاربرد دارد و بسیاری از افراد شاید استفاده از وایتکس را برای تمیز کردن توالت فرنگی راه حل خیلی خوبی بدانند.

اگر قصد دارید از وایتکس برای تمیز کردن توالت خود بهره ببرید، به این نکته توجه داشته باشید که وایتکس دارای مواد شیمیایی است و باید هنگام استفاده از آن، نهایت دقت را به کار ببرید.

هیچ وقت نباید مواد شیمیایی را برای قوی تر شدن با یکدیگر ترکیب کنید؛ زیرا این کار منجر به فراوری ماده سمی می گردد و به پوست و ریه شما آسیب می رساند.

با در نظر داشتن موارد فوق، برای تمیز کردن توالت فرنگی با وایتکس به روش زیر عمل کنید:

برای شستن توالت فرنگی با وایتکس، باید یک چهارم لیوان یا پیمانه از این مایع را داخل توالت بریزید و با فرچه تمام سطوح به صورت کامل تمیز کنید.

برای این که بتوانید به شکل بهتری توالت را تمیز کنید، می توانید به مدت 12 تا 24 ساعت بگذارید تا وایتکس به همان حالت داخل توالت فرنگی بماند و سپس آن را آبکشی کنید.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد وبلاگ لاوان

از چه چیزهایی باید برای تمیز کردن توالت فرنگی اجتناب کرد؟

یکی از مواردی که باید برای تمیز کردن توالت فرنگی باید از آن اجتناب کنید، افزودنی های مخزن و قرص های ضدعفونی نماینده هستند. معمولاً قرص ها و دیسک ها می توانند آب توالت را آلوده به مواد شیمیایی نمایند.

تبلیغات وسیعی در این خصوص انجام می گردد تا افراد برای راحتی بیشتر ترغیب شوند از این محصولات استفاده نمایند؛ اما کارشناسان بهداشتی در این مورد هشدار داده اند و بهتر است از روش های دستی که قبل تر بیان کردیم برای تمیز کردن توالت فرنگی بهره ببرید.

به گفته محققان این گونه قرص ها می توانند تمام آب موجود در مخزن را به یک مایع سوزاننده تبدیل نمایند. با گذشت زمان این مورد می تواند به نشتی منجر گردد و گهگاهی هم از شستشوی کامل توالت جلوگیری نماید.

یکی دیگر از توصیه هایی که داریم، این است که از برس یکبار مصرف توالت استفاده نکنید؛ زیرا این کار یک راه بی فایده از لحاظ زیست محیطی به شمار میرود.

علاوه بر این توجه داشته باشید که برس های توالت با موهای سیلیکونی خیلی نرم هم، نمی توانند به خوبی توالت را تمیز نمایند.

به طور کلی باید گفت، تمیز کردن توالت کاری غیر مجذوب نماینده است، ولی اگر شما یک روال منظم را برای تمیز کردن آن در پیش بگیرید، می توانید این کار را به صورت سبک تر و راحت تری انجام دهید.

سخن پایانی

محلول سرکه و جوش شیرین و بعلاوه وایتکس از جمله موادی هستند که به طور معمول برای تمیز کردن توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گیرند. توصیه می کنیم همیشه از این مواد برای نظافت سرویس بهداشتی بهره ببرید و محصولات جرم گیر و بسیار قوی برای نظافت سرویس بهداشتی به کار نبرید.

این مواد اسیدی علاوه بر مضر بودن برای سلامتی پوست و ریه شما، لعاب و درخشندگی کاشی و سرامیک را از بین می برند. البته در مورد استفاده از محلول وایتکس برای تمیز کردن توالت فرنگی هم ضروری است که نکات ایمنی را رعایت کنید.

منبع: https://www.goodhousekeeping.com

https://www.nytimes.com

منبع: آچاره

به "روش تمیز کردن توالت فرنگی؛ آسان و ارزان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تمیز کردن توالت فرنگی؛ آسان و ارزان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید